monna ja tema lapsed
About Me
Age: 41
Location: Tartu
Zodiac Sign: vähk
Likes
Käsitöö - siin on minu jaoks tähtsamaks märksõnaks eelkõige taaskasutus, olgu selleks siis kas kommipaberid, plekkpurgid, T-särgid, reklaamlehed, munakarbid jne jne jne.

Juba paarkümmend aastat olen ma kogumise pisikuga nakatanud, õigemini lausa haigeks jäänud :) - kogun pildistatud loomadega, lindudega ja teiste fauna esindajatega postkaarte (neid on mul ca 8000) ja taskukalendreid (neid on mul ca 3000). Meeldib teha üle maailma kaardivahetusi, sh Postcrossing. See on teema, kus mul juttu jätkub kauemaks ...

Kokkamine on ka üks minu lemmiktegevustest, kuigi viimasel paaril aastal ei ole ma enam nii tubli olnud :). Aga siinses blogis saab ka kokkamisel olema õpris tähtis osa!
Dislikes

Link
Maagi susserdamised
Pereklubi - üks ütlemata mõnus koht ja seltskond!
Postcrossing
Minu kaardid vahetusteks
Minu taskukalendrid vahetusteks
SIIA lisan oma leitud ideede lingid
Tigramiehted blogi
Heli blogi
Buffini tegemised
Huvitavad taaskasutusideed laiast maailmast
Ehalille tegemised
MINU KOKANDUSALASED LINGID
Ly nokitseb - õpetused ja puha

Quote
Elu - see on üks pidev liikumine paremuse poole!
Archive
Viimased postitused
Detsember 2011

Currently

Reading
Kuna paberil olevat kirjandust loen viimasel ajal harva, siis seda enam loen ma arvutis. Olen avastanud enda jaoks mitmed huvitavad blogid, millel hoian silma peal. Samuti enne kui ma võtan kätte mõne käsitööraamatu, otsin ma mustreid, ideid arvutist.

Last Movie

Listening to

monna ja tema lapsed
Mina olen monna. Käsitöös on minu jaoks peamiseks märksõnaks taaskasutus. Ning mis siin salata - teiste käsitööd armastavate inimeste blogide vaatamine, ideede kogumine võtab ka ikka väga palju aega :)
28 Detsember 2011
Öösel lõpetasin ühe pooleli oleva töö, mis pidi (!) valmis saama küll enne jõule, aga no ei tulnud varem õiget vaimu peale, muudkui venis ja venis ja eile nagu niuhti valmis saigi ... - vanadest CD-plaatidest kuumaalused.

Idee nähtud-kuuldud juba ammu ja kõrva taha pandud ja CD-plaate selleks omajagu kogutud. Tegin lihtsad kuumaalused. Heegeldasin ringid - 4 ahelsilmusega kett, mille ühendasin ringiks, siis heegeldasin 10 ühekordset (ÜK) sammast. Järgmisel real heegeldasin igasse sambasse kaks ÜK sammast. Kolmandal real oli üks ÜK sammas - kaks ÜK sammast ühte eelmise rea sambasse - ÜK sammas - kaks ÜK sammast ühte eelmise rea sambasse - .... Neljandal real oli samm juba selline - kaks eraldi ÜK sammast - kaks ÜK sammast ühte eelmise rea sambasse - kaks eraldi ÜK sammast - kaks ÜK sammast ühte eelmise rea sambasse - ..... Viiendal real oli juba kolm sammast - kaks sammast ühte - kolm sammast - ... Aga ilus ühtlane ring sai, ei lokkinud ega midagi. Mul oli jäme akrüüllõng, sellepärast piisaski viiest heegelreast. Kui nö töö esimese poole tegin triibulise, siis nö tagumise poole tegin ühtlase pruuni.Kui ringid olid olemas, siis ega muud ei olnudki - töö vasakud pooled vastastikku, CD-plaat vahele ja hakkasin kinnissilmustega kahte poolt ühendama, st heegeldasin kahest tööst läbi. Tegin ringi peale. Siis heegeldasin äärde veel pisikese pitsikese rea ( ) - kolm ahelsilmust, kinnitamine kinnissilmusega üle ühe silma töö külge. Sellist pitsitamist meeldib mulle väga teha vaat et pea igale minu heegeldamistööle . Jooksvalt töö käigus tuli idee, et teeks ka riputusaasa külge, siis neid hea riputada ja on köögis rohkem kasvõi silma all, et näeks ja teaks kasutada. Selleks heegeldasin enne töö lõpetamist, enne lõnga katkestamist 15 ahelsilmust, kinnitasin kinnissilmusega ning heegeldasin tekkinud aasa üle kinnisilmustega - jäi mõnus tugev ja vastupidav aas.Tegu siis minu jaoks praktilise asjaga ja need rändavad nüüd veel hilistesse kingipakkidesse koos kommipuuga. Samas praegu kirjutades hakkasin mõtlema, et kui teha nendest kingitus, siis peaks olema samas stiilis, toonis pajalapid ka juures, siis ikka komplekti moodi, mitte ei ole üksik erandlik värvitäpp kellegi köögis. Mida rohkem praegu sellele mõtlen, seda rohkem tundub, et hilinenud pakkideks pean midagi muud välja mõtlema ...

Icccc, minu selgitamisoskus , no ei oska ma veel sellist asja. Mul on tunne, et mõisted täiesti sassis ja kui keegi peakski selle järgi heegeldama, tuleb välja sodi-podi soperdis . Pean veidi lugema vahelduseks ametlikke õpetusi, et vaadata, mis silmus on mis nimega. Mul jah paha komme teha asju oma äranägemise järgi, mitte õpetustest näpuga rida ajada ja seega ei taha teiste õpetussõnad meelde jääda ... Olen üks suur "ise" ...
monna posted @ 06:09 - Link - kommentaarid (1)110388 visits