monna ja tema lapsed
About Me
Age: 41
Location: Tartu
Zodiac Sign: vähk
Likes
Käsitöö - siin on minu jaoks tähtsamaks märksõnaks eelkõige taaskasutus, olgu selleks siis kas kommipaberid, plekkpurgid, T-särgid, reklaamlehed, munakarbid jne jne jne.

Juba paarkümmend aastat olen ma kogumise pisikuga nakatanud, õigemini lausa haigeks jäänud :) - kogun pildistatud loomadega, lindudega ja teiste fauna esindajatega postkaarte (neid on mul ca 8000) ja taskukalendreid (neid on mul ca 3000). Meeldib teha üle maailma kaardivahetusi, sh Postcrossing. See on teema, kus mul juttu jätkub kauemaks ...

Kokkamine on ka üks minu lemmiktegevustest, kuigi viimasel paaril aastal ei ole ma enam nii tubli olnud :). Aga siinses blogis saab ka kokkamisel olema õpris tähtis osa!
Dislikes

Link
Maagi susserdamised
Pereklubi - üks ütlemata mõnus koht ja seltskond!
Postcrossing
Minu kaardid vahetusteks
Minu taskukalendrid vahetusteks
SIIA lisan oma leitud ideede lingid
Tigramiehted blogi
Heli blogi
Buffini tegemised
Huvitavad taaskasutusideed laiast maailmast
Ehalille tegemised
MINU KOKANDUSALASED LINGID
Ly nokitseb - õpetused ja puha

Quote
Elu - see on üks pidev liikumine paremuse poole!
Archive
Viimased postitused
Detsember 2011

Currently

Reading
Kuna paberil olevat kirjandust loen viimasel ajal harva, siis seda enam loen ma arvutis. Olen avastanud enda jaoks mitmed huvitavad blogid, millel hoian silma peal. Samuti enne kui ma võtan kätte mõne käsitööraamatu, otsin ma mustreid, ideid arvutist.

Last Movie

Listening to

monna ja tema lapsed
Mina olen monna. Käsitöös on minu jaoks peamiseks märksõnaks taaskasutus. Ning mis siin salata - teiste käsitööd armastavate inimeste blogide vaatamine, ideede kogumine võtab ka ikka väga palju aega :)
27 Detsember 2011
Minu ämm sai meilt jõulukingiks uued suured rasked lõikelauad, lausa 4 tükki .

Mul oli see mõte juba ammu, et teen talle uue lõikelaua. Vanad olid tal ikka vaat et sõna otseses mõttes auklikuks kulunud, aga ega need vanad inimesed raatsi ju midagi ära visata ja nii mõtlesin, et teen ise 1:0 vanadega . Küsisin oma isa käest, et kas oleks võimalik saada temalt paar lauajuppi ja küll ma ise lihvin, kaunistan jms. Ja ma mõtlesin tavalist ristkülikukujulist puulauda. Ühel õhtul toodi siis mulle need lauajupid ... Neid ei saanud ausalt öeldes lauajuppideks nimetada, sest need olid lausa iludused!!!! Kaks seakujulist, üks kalakujuline ja üks saiakujuline. Isa oli lõiganud need palju ilusamaks kui ma oleks uneski ette kujutada osanud.Lihvisin need siis liivapaberiga siledamaks. Läbi Facebooki leidsin lahke inimese, kes laenas mulle puidupõletaja ning siis paar õhtut läks mustri peale põletamiseks. Alguses tegin kaks esimest lõikelauda mõlemalt poolt ühesuguse mustriga, tejkstiga, kuid siis tuli väsimus peale ja hakkasin mõtlema, et ega ei ole vaja, et mõlemalt pool pilt peal, aitab ühest poolest küll.

Lõikelauad immutasin ma rohke toiduõliga. Kui üks kiht õli sisse imbunud, siiis lisasin peale kuivamisi kokku 4 kihti toiduõli. Väga ilusti tõmbas sisse. Toiduõliga soovitas mul immutada isa ja ka netist asja uurides soovitati sama varianti. On ilustoi pestav ja vajadusel saab immutamist korrata. Kui leivakoolitusel tegime lõikelaua, siis seal immutasime linaõliga. Kui lõikelaud oli ennem valge, siis juba peale esimest immutamist tõmbas puit mõnusalt pruuniks, läikivaks ja puu muster tuli ilusti välja.Kahjuks ma pärast ei teinudki pilti kui lauad olid valmis pakkimiseks .

Ämm oli kingiga rahul . Et tal ei tekiks vajadust ikka vanu lõikelaudu kasutada, siis need ma põletasin pliidi all ära . Eks kuii järgmine kord maale läheme, siis saan näha kas ja mida kasutatakse

Unistan nüüd sellest, et kui mul tekib kunagi vaba raha, siis muretsen endale koju ka isikliku puidule põletaja komplekti. Lastele nii meeldis sellega põletada. Eks üheks miinuseks oli küll tekkiv kibe suits, aga sellest hoolimata on tulemus superilus. Mäletan omast lapsepõlvest kui me saime selle põletajaga teha ilusaid suuri pilte - muudkui kopeerisime raamatutest pilte lauajuppidele, ja põletasime ja pärast värvisime jne. Seda küll ei mäleta, mis piltidest edasi sai, aga see tegemiserõõm on küll siiamaani meeles.
monna posted @ 20:08 - Link - kommentaarid (6)110388 visits