monna ja tema lapsed
About Me
Age: 41
Location: Tartu
Zodiac Sign: vähk
Likes
Käsitöö - siin on minu jaoks tähtsamaks märksõnaks eelkõige taaskasutus, olgu selleks siis kas kommipaberid, plekkpurgid, T-särgid, reklaamlehed, munakarbid jne jne jne.

Juba paarkümmend aastat olen ma kogumise pisikuga nakatanud, õigemini lausa haigeks jäänud :) - kogun pildistatud loomadega, lindudega ja teiste fauna esindajatega postkaarte (neid on mul ca 8000) ja taskukalendreid (neid on mul ca 3000). Meeldib teha üle maailma kaardivahetusi, sh Postcrossing. See on teema, kus mul juttu jätkub kauemaks ...

Kokkamine on ka üks minu lemmiktegevustest, kuigi viimasel paaril aastal ei ole ma enam nii tubli olnud :). Aga siinses blogis saab ka kokkamisel olema õpris tähtis osa!
Dislikes

Link
Maagi susserdamised
Pereklubi - üks ütlemata mõnus koht ja seltskond!
Postcrossing
Minu kaardid vahetusteks
Minu taskukalendrid vahetusteks
SIIA lisan oma leitud ideede lingid
Tigramiehted blogi
Heli blogi
Buffini tegemised
Huvitavad taaskasutusideed laiast maailmast
Ehalille tegemised
MINU KOKANDUSALASED LINGID
Ly nokitseb - õpetused ja puha

Quote
Elu - see on üks pidev liikumine paremuse poole!
Archive
Viimased postitused
Detsember 2011

Currently

Reading
Kuna paberil olevat kirjandust loen viimasel ajal harva, siis seda enam loen ma arvutis. Olen avastanud enda jaoks mitmed huvitavad blogid, millel hoian silma peal. Samuti enne kui ma võtan kätte mõne käsitööraamatu, otsin ma mustreid, ideid arvutist.

Last Movie

Listening to

monna ja tema lapsed
Mina olen monna. Käsitöös on minu jaoks peamiseks märksõnaks taaskasutus. Ning mis siin salata - teiste käsitööd armastavate inimeste blogide vaatamine, ideede kogumine võtab ka ikka väga palju aega :)
12 Detsember 2011
Taaskasutus - munakarpidest jõuluehted

Pühapäeval tuli eriline vaim peale ja valmis said ka papist munakarpide südamikest tehtud jõuluehted. Ka eelmine aasta tegin ma sellised kuuseehteid kingituseks.

Pilt 2010.a jõuludest:


Kuuseeheteks tuleb papist munakarpidest välja murda mune eraldavad südamikud, lõigata alumine serv sirgeks.Värvida, kaunistada. Valged said ehted minul sellepraäst, kuna eelnevalt olin värvinud valgeks plekkpurke ja nii jätkasingi juurde valge guašši ja PVA liimi segamist. Enne värvima asumist torkasin tippu ka augu, kust siis pärast saab kinnitusnööri läbi pista.Peale kleepisin kleepsulehtedelt ornamente. Midagi muud kaunistust, sh sädelust ei hakanud panema, kuna need ornamendid üksinda mõjuvad väga ilusalt, eriti mustad.

Nööriks panin ma ilusa pehme valge lõngajupi. Jõuluehte/kellukese sisse jääva nööriotsad tegin ma PVA liimiga kokku, ja siis surusin need vastu ehte seina - siis ei ole ohtu, et nöör niisama heast peast välja tuleb.

Kokku sai siis kaks komplekti. Ma ise olen nendega väga rahulmonna posted @ 23:07 - Link - kommentaarid (7)110390 visits