monna ja tema lapsed
About Me
Age: 41
Location: Tartu
Zodiac Sign: vähk
Likes
Käsitöö - siin on minu jaoks tähtsamaks märksõnaks eelkõige taaskasutus, olgu selleks siis kas kommipaberid, plekkpurgid, T-särgid, reklaamlehed, munakarbid jne jne jne.

Juba paarkümmend aastat olen ma kogumise pisikuga nakatanud, õigemini lausa haigeks jäänud :) - kogun pildistatud loomadega, lindudega ja teiste fauna esindajatega postkaarte (neid on mul ca 8000) ja taskukalendreid (neid on mul ca 3000). Meeldib teha üle maailma kaardivahetusi, sh Postcrossing. See on teema, kus mul juttu jätkub kauemaks ...

Kokkamine on ka üks minu lemmiktegevustest, kuigi viimasel paaril aastal ei ole ma enam nii tubli olnud :). Aga siinses blogis saab ka kokkamisel olema õpris tähtis osa!
Dislikes

Link
Maagi susserdamised
Pereklubi - üks ütlemata mõnus koht ja seltskond!
Postcrossing
Minu kaardid vahetusteks
Minu taskukalendrid vahetusteks
SIIA lisan oma leitud ideede lingid
Tigramiehted blogi
Heli blogi
Buffini tegemised
Huvitavad taaskasutusideed laiast maailmast
Ehalille tegemised
MINU KOKANDUSALASED LINGID
Ly nokitseb - õpetused ja puha

Quote
Elu - see on üks pidev liikumine paremuse poole!
Archive
Viimased postitused
Detsember 2011

Currently

Reading
Kuna paberil olevat kirjandust loen viimasel ajal harva, siis seda enam loen ma arvutis. Olen avastanud enda jaoks mitmed huvitavad blogid, millel hoian silma peal. Samuti enne kui ma võtan kätte mõne käsitööraamatu, otsin ma mustreid, ideid arvutist.

Last Movie

Listening to

monna ja tema lapsed
Mina olen monna. Käsitöös on minu jaoks peamiseks märksõnaks taaskasutus. Ning mis siin salata - teiste käsitööd armastavate inimeste blogide vaatamine, ideede kogumine võtab ka ikka väga palju aega :)
12 Detsember 2011
KOMMIPUUD

Juba eelmise aasta jõulude ajal tegin ma vahvaid ja magusaid kommipuid, siis sellel aastal otsustasin neid teha kingitusteks . Seekord ma penoplastist koonuseid ei pidanud muretsema, kuna suvel õnnestus mul saada ühelt poolidele keritud lõnga müüjalt tühjaks saanud tühje lõnga poolikoonuseid. Need on kuskil 22,5 cm kõrged tugevast papist. Ideaalsed kommipuudeks!

Kommipuid tegin kahes osas. Esimese poeskäiguga ostsin ikka suure hunniku komme (veidi üle kahe kilo, nii šokolaadi komme, karamelle, marmelaadikomme jms), arvasin, et no sellest saan ikka hea mitu puud . Aga kui hakkasin liimipüstoliga komme koonusele kleepima, siis kommihunnik vähenes kohutava kiirusega ja komme jagus vaid kahele puule. Kommidest ostsin ikka selliseid, mis kommipaberi sisse keeratud (Laima, Venemaa kommid), et oleks hea puu pealt pärast komm paberist vaikselt välja keerata ja paber jääb edasi puu peale - kui algul on kommipuu, siis pärast on kommipaberipuu . Kalevi kommid selles suhtes kehvad, et kui tahad komme kätte saada, peab kääridega kallale minema.Aga kuna kahest puust on vähe, siis täna tõin poest veel ca 2,6 kilo komme juurdeKokku valmis siis neli kommipuud. Iga kommipuu kaalub 1,1-1,3 kilo, koonus ise väga kerge, nii et kilo puhast kommi küll on iga puu peal

Kommipuude ülemise otsa katsin tühjadest kommipaberitest tehtud rosettidega, mille kleepisin ka liimipüstoliga kinni. Nii katsin ma koonuse ülemise otsa ja selles oleva augu. Püüdsin kasutada katmiseks samu kommipabereid, mis on puu peal kommide ümber. Selleks ei pidanud ma isegi komme ära sööma, et pabereid saada, vaid mul oli kommipaberitest rosettide karbis (vaata siia) isegi juba vastavad rosetid varasematest aegadest olemas . Päris tippu panin kaunistuseks jõuluteemalised kujundid.Ma täiega fännan kommipuid!

EDIT 27.12.2011
Kuna jõulupakkidega tuli meie majja komme liigagi palju, siis peale lastega arutamist, et mis me teeme nende kommidega, et ei ole mõtet neid kõike ise ära süüa. Ja lapsed olid eile päri minu ettepanekuga, et teen suure osa nendest järjekordseks kommipuuks ja kingime ära . Kuna nad täna ei tahtnud komme enam näha, siis asusingi julgelt meisterdama . Meil juba teada ka, kes selle kommipuu endale saab .

monna posted @ 22:45 - Link - kommentaarid (2)110390 visits