monna ja tema lapsed
About Me
Age: 41
Location: Tartu
Zodiac Sign: vähk
Likes
Käsitöö - siin on minu jaoks tähtsamaks märksõnaks eelkõige taaskasutus, olgu selleks siis kas kommipaberid, plekkpurgid, T-särgid, reklaamlehed, munakarbid jne jne jne.

Juba paarkümmend aastat olen ma kogumise pisikuga nakatanud, õigemini lausa haigeks jäänud :) - kogun pildistatud loomadega, lindudega ja teiste fauna esindajatega postkaarte (neid on mul ca 8000) ja taskukalendreid (neid on mul ca 3000). Meeldib teha üle maailma kaardivahetusi, sh Postcrossing. See on teema, kus mul juttu jätkub kauemaks ...

Kokkamine on ka üks minu lemmiktegevustest, kuigi viimasel paaril aastal ei ole ma enam nii tubli olnud :). Aga siinses blogis saab ka kokkamisel olema õpris tähtis osa!
Dislikes

Link
Maagi susserdamised
Pereklubi - üks ütlemata mõnus koht ja seltskond!
Postcrossing
Minu kaardid vahetusteks
Minu taskukalendrid vahetusteks
SIIA lisan oma leitud ideede lingid
Tigramiehted blogi
Heli blogi
Buffini tegemised
Huvitavad taaskasutusideed laiast maailmast
Ehalille tegemised
MINU KOKANDUSALASED LINGID
Ly nokitseb - õpetused ja puha

Quote
Elu - see on üks pidev liikumine paremuse poole!
Archive
Viimased postitused
Detsember 2011

Currently

Reading
Kuna paberil olevat kirjandust loen viimasel ajal harva, siis seda enam loen ma arvutis. Olen avastanud enda jaoks mitmed huvitavad blogid, millel hoian silma peal. Samuti enne kui ma võtan kätte mõne käsitööraamatu, otsin ma mustreid, ideid arvutist.

Last Movie

Listening to

monna ja tema lapsed
Mina olen monna. Käsitöös on minu jaoks peamiseks märksõnaks taaskasutus. Ning mis siin salata - teiste käsitööd armastavate inimeste blogide vaatamine, ideede kogumine võtab ka ikka väga palju aega :)
12 Detsember 2011
Osalen Isetegija.net Teeme koos ringis JÕULUPÄRJAD


Minul oli esialgne mõte, et ostan penoplastist rõnga ja siis kaunistan selle, sest kuuseoksi ei ole mul siin linnas küll kusagilt võtta.

Aga ükskord ühel väga tuulisel õhtul koju tulles leidsime lastega kodu lähedalt kaskede alt maha kukkunud kaseoksi. Nii kui ma neid nägin, oli selge, et need oksad on suurepärane materjal pärja tegemiseks. Seda enam, et Tartus on siiamaani lumega väga kitsas, õigemini ei ole seda üldse, siis veidi kevadet meenutavad kaseoksad sobivad vaat et paremini praegusesse detsembrisse sobivad kui kuuseoksad . Korjasime siis oksi suure peotäie.Väga jämedad oksakohad võtsin välja ja alles jäid pikad peenikesed painduvad oksakesed. Need paningi siis üksteise peale pikaks ribaks, mille otsad panin pärast kokku, et moodustuks ring. Kinnisidumiseks kasutasin tavalist pruuni lõnga.

Kaunistamiseks leidsin sahtlipõhjast veidi rahvusliku moega laia paela ning kahepoolse teibiga panin peale veel vildist kujundeid. Osad kujundid kaunistasin veel sädeleva liimiga. Külge sai ka riputusaas. Kõik materjalid on kinnitatud nii, et kui pärja temaatiline hooaeg saab läbi, siis saab ilusti paela jms eemaldada ning pärja soovi korral talletada või siis ära põletada.Ütleks, et paljuski jälle taaskasutus - maast leitud tuule räsitud oksad ja kaunistuseks kodus leiduv kraam.

Internetist leidsin ühe hea õpetuse - FOTOD: Kauni uksepärja valmistamine on imelihtne
monna posted @ 22:05 - Link - kommentaarid (2)110307 visits