monna ja tema lapsed
About Me
Age: 41
Location: Tartu
Zodiac Sign: vähk
Likes
Käsitöö - siin on minu jaoks tähtsamaks märksõnaks eelkõige taaskasutus, olgu selleks siis kas kommipaberid, plekkpurgid, T-särgid, reklaamlehed, munakarbid jne jne jne.

Juba paarkümmend aastat olen ma kogumise pisikuga nakatanud, õigemini lausa haigeks jäänud :) - kogun pildistatud loomadega, lindudega ja teiste fauna esindajatega postkaarte (neid on mul ca 8000) ja taskukalendreid (neid on mul ca 3000). Meeldib teha üle maailma kaardivahetusi, sh Postcrossing. See on teema, kus mul juttu jätkub kauemaks ...

Kokkamine on ka üks minu lemmiktegevustest, kuigi viimasel paaril aastal ei ole ma enam nii tubli olnud :). Aga siinses blogis saab ka kokkamisel olema õpris tähtis osa!
Dislikes

Link
Maagi susserdamised
Pereklubi - üks ütlemata mõnus koht ja seltskond!
Postcrossing
Minu kaardid vahetusteks
Minu taskukalendrid vahetusteks
SIIA lisan oma leitud ideede lingid
Tigramiehted blogi
Heli blogi
Buffini tegemised
Huvitavad taaskasutusideed laiast maailmast
Ehalille tegemised
MINU KOKANDUSALASED LINGID
Ly nokitseb - õpetused ja puha

Quote
Elu - see on üks pidev liikumine paremuse poole!
Archive
Viimased postitused
November 2011

Currently

Reading
Kuna paberil olevat kirjandust loen viimasel ajal harva, siis seda enam loen ma arvutis. Olen avastanud enda jaoks mitmed huvitavad blogid, millel hoian silma peal. Samuti enne kui ma võtan kätte mõne käsitööraamatu, otsin ma mustreid, ideid arvutist.

Last Movie

Listening to

monna ja tema lapsed
Mina olen monna. Käsitöös on minu jaoks peamiseks märksõnaks taaskasutus. Ning mis siin salata - teiste käsitööd armastavate inimeste blogide vaatamine, ideede kogumine võtab ka ikka väga palju aega :)
20 November 2011
Avastasin praegu oma pildialbumit korrastades ja blogi sirvides, et ühest oma taaskasutusvaldkonda kuuluvast käsitööst ma polegi veel rääkinud, pilte näidanud - KALTSUVAIBAD.

Hakkasin kaltsuvaipu tegema paar aastat tagasi kui meil lasteasjade laatadel oli meil kohapeal ka suur tasuta kast, kuhu emmed panid tasuta jagamiseks oma laste riideid. Palju sorditi sealt laada käigus välja, aga alati tuli mul tassida nö hoiule kuni järgmise laadani suur kastitäis riideid. Ja eks ma siis peale laata sortisin rahulikult ka ise kastisisu läbi. Ja ausalt öeldes oli seal alati hästi palju sellist, mida keegi eluilmaski ei võtaks oma lastele kandmiseks - plekilisi, auklikke bodysid, T-särke, sukkpükse jne. Ja nii tekkiski mõte, et kui ma lõikan sellise trikotaazi ribadeks, siis saaks teha kaltsuvaipa. Aga kuna mul kangastelgede kasutamisvõimalust ei ole, siis proovisin heegeldada. Ja minu üllatuseks saab ka heegeldades vahva ja mõnusa ja paksu ja sooja kaltsuvaiba. Ja eks ma hakkasingi emmede hulgas levitama juttu, et ärge visake minema plekilisi ja auklikke trikotaazist riideid, sh meeste suuri T-särke, siis palun tooge need hoopiski mulle. Minu üleskutse võeti hästi vastu ja vaiba materjali kogunes palju, vahel pidin juba ütlema, et vabandust, aga hetkel mul pole seda kuskile panna.

Tänaseks olen ribastanud trikotaa˛i ikka väga suures koguses ja vaipu valminud pea kümmekond, paar tükki on pooleli. Suur riidekerade hunnik ootab heegeldamist ja samuti on suur kotitäis trikotaa˛i ribastamist ootamas ja eks seda trikotaa˛i koguneb ju jooksvalt enda koduski juurde.

Alati võtan heameelega vastu valgeid ja musti T-särke (laste kui täiskasvanute omad. Olen heegeldanud ühe musta-valge triibulise vaiba, mis mulle väga-väga meeldis ja siiski ära kinkisin. Kahjuks ei teinud ma sellest õigeaegselt pilti . Nii et kui sul on kodus vedelemas musta värvi T-särke või siis valgeid, siis paku neid mulle . Ka kollane ja oranz trikotaa˛ on vägagi oodatud .

Kuidas teen:
Riideesemed lõikan 0,5-1,5 cm laiuseks ribaks (olenevalt riide paksusest). Hea on eelnevalt ikka suur hulk kerasid valmis ribastada, siis on kergem värve ritta ajada ja vaadata). Hea kui sul on lõikamiseks teravad käärid, siis läheb töö kiirelt. Trikotaa˛i ribastamisel peab arvestama, et tekib palju peenikest niidipuru. Heegeldan edasi-tagasi kinnissilmustega. Vaiba keskmine suurus on ca 70x140 cm, mõni suurem, mõni väiksem. Kasutan heegelnõela nr 8-10. Vaip tuleb omajagu raske, aga mõnus ja pehme jala all. Aja jopoksul vaipa kasutades vajub ta õhemaks, aga esialgu on palja jala all mõnusalt masseeriv.
Algmaterjal:


Nüüd alljärgnevalt mõned pildid neist vaipadest, millest said õigel ajal ka pildid tehtud. Tagantjärele on kurb, et ei ole taibanud kõikidest pilti teha .

1) minu esimesed kaltsuvaibad, ülemine pojale, alumine tütrele


2) Vaip katsikukingiks, alumisel ka juurde tehtud kaart suuremalt3) Selle vaiba heegeldasin tütre lasteaiarühma lasteaia sünnipäeva puhul


4) nüüd vaibad, mis on läinud kingitusteks
5) lähivõteAga enne kui ma hakkasin kaltsuvaipu tegema trikotaazist, olin ma juba valmis heegeldanud mitu vaipa piima, jogurti kilepakkidest, saia jms kilekottidest. Piimapakke tekib pea igas kodus, kus poepiima juuakse, aga hästi palju piimapakke tõid mulle tuttavad, sõbrad ja ka lasteaia köögist sain piimapakke . Kilest polegi ma ammu enam midagi teinud ajapuudusel ..., kuigi seda materjali tekib igapäevaselt kodus palju ja nii mõnestki köögist saaks vabalt juurde.

Kilematerjali ribastan samamoodi nagu trikotaa˛i ja heegeldamine samamoodi kui trikotaa˛ist materjali puhul. Aga kile puhul peab arvestama, et see on libe ja libiseb põrandal kergelt. Selle vältimiseks soovitatakse sisse heegeldada naiste nailonsükkpüksteribasid. Mina ise küll ei heegeldanud neid sisse, sest värvi poolest ei sobinud kuidagi ... Kui nüüd piima- ja jogutipaki kile on paksem ja piisab kui lõigata 1 cm laiune riba, siis õhukesest kilest lõigates peab lõikama tunduvalt laiema riba (vähemalt 3 cm) , sest see läheb heegeldades peenesse keerdu ja venib välja.

Mõned üksikud fotojäädvustused:
1) siin näha ka veidi kileriba paksust. See vaip on piima, jogurti, keefiri, peti pakkidest.


2) see on ruudukujuline vaip piimapakkidest, mille kõik servad on üle heegeldatud trikotaazist riidega.


3) vaip saia, leiva jms kilekottidest. Piimapakke siin ei ole.

monna posted @ 11:42 - Link - kommentaarid110394 visits