monna ja tema lapsed
About Me
Age: 41
Location: Tartu
Zodiac Sign: vähk
Likes
Käsitöö - siin on minu jaoks tähtsamaks märksõnaks eelkõige taaskasutus, olgu selleks siis kas kommipaberid, plekkpurgid, T-särgid, reklaamlehed, munakarbid jne jne jne.

Juba paarkümmend aastat olen ma kogumise pisikuga nakatanud, õigemini lausa haigeks jäänud :) - kogun pildistatud loomadega, lindudega ja teiste fauna esindajatega postkaarte (neid on mul ca 8000) ja taskukalendreid (neid on mul ca 3000). Meeldib teha üle maailma kaardivahetusi, sh Postcrossing. See on teema, kus mul juttu jätkub kauemaks ...

Kokkamine on ka üks minu lemmiktegevustest, kuigi viimasel paaril aastal ei ole ma enam nii tubli olnud :). Aga siinses blogis saab ka kokkamisel olema õpris tähtis osa!
Dislikes

Link
Maagi susserdamised
Pereklubi - üks ütlemata mõnus koht ja seltskond!
Postcrossing
Minu kaardid vahetusteks
Minu taskukalendrid vahetusteks
SIIA lisan oma leitud ideede lingid
Tigramiehted blogi
Heli blogi
Buffini tegemised
Huvitavad taaskasutusideed laiast maailmast
Ehalille tegemised
MINU KOKANDUSALASED LINGID
Ly nokitseb - õpetused ja puha

Quote
Elu - see on üks pidev liikumine paremuse poole!
Archive
Viimased postitused
Oktoober 2011

Currently

Reading
Kuna paberil olevat kirjandust loen viimasel ajal harva, siis seda enam loen ma arvutis. Olen avastanud enda jaoks mitmed huvitavad blogid, millel hoian silma peal. Samuti enne kui ma võtan kätte mõne käsitööraamatu, otsin ma mustreid, ideid arvutist.

Last Movie

Listening to

monna ja tema lapsed
Mina olen monna. Käsitöös on minu jaoks peamiseks märksõnaks taaskasutus. Ning mis siin salata - teiste käsitööd armastavate inimeste blogide vaatamine, ideede kogumine võtab ka ikka väga palju aega :)
22 Oktoober 2011


Väga vahva ja praktilise Teeme koos "Kurk sooja" raames kudusin oma tütrele sooja salli. Ja mis peamine - see pidi olema roosa .

Nägin kunagi ühe blogi lehel üht salli, mis erines tavalisest pikast peenikest ristkülikust. See sall oli hoopiski pikaks venitatud kolmnurk . Ja seal blogis pildi all olnud tekstis oli ka selgitus a la, et ikka on nii, et paned küll salli kaela, kuid ikka jääb kurk altpoolt paljaks. Aga kui keskkoht on laiem, siis on kurk ilusti kaetud ja tõeliselt soojas. Tundus asjalik soovitus : Kui tegema hakkasin, ei leidnud ma enam seda blogi õpetusega üles ja tegin mälu järgi

Kohe pean ära mainima, et ma ei mäleta, millal ma viimati vardaid käes hoidsin : . See oli väga-väga ammu .

Kuidas mina salli tegin:

Alustasin 4 silmusega ja hakkasin silma järgi mingite ridade tagant hakkasin ühele küljele silmuseid juurde kasvatama. Just nimelt - mingite ridade tagant, sest kui alguses kasvatasin igal neljandal real (no mäletasin ammu nähtud õpetusest), siis tundus, et liiga ruttu tekib kolmnurk ja kuidas sa seod seda sõlme ... Ja nii ma siis silma järgi (mõnikord nelja, mõnikord kuue, mõnikord kaheksa rea tagant) neid silmi juurde tegin ja et tekiks ikka pikemad otsad, mida oleks võimalik sõlme siduda ilma et tuleks megasuur ja paks sõlm. Ja kui tundus, et no nüüd võiks keskkoht kiiremini kasvada, siis hakkasin tihedamalt silmi juurde kasvatama. Aga jah, ikka nii, et ühel töö serval lisasin silmi, teine jäi ilusti sirge. Kui tundis, et keskkoha tipp oli minu arvates parajalt kurgu katmise pikkusega, siis hakkasin edasi kududes teatud ridade arvu tagant ühe silma kaupa kahandama kuni lõpuks oli järgi jälle ainult 4 silmust. Ja kuna ma ei olnud üles kirjutanud eelnevalt mis ridade tagant silmuse juurde tegin, siis kahandamine käis jälle silma järgi, vahepeal tööd pooleks pannes ja vaadates, kuidas kahandamine läheb. Vahepeal kududes proovisin seda ka lapsele kaela ja selle järgi ma ka pikkuse tegin. Salli pikkus on 115 cm.

Ah-jaa - kogu töö kudusin kõik read ainult parempidises koes. Kasutasin Red Heart Lisa lõnga, akrüül. Kui lõnga valisin, siis muudkui katsusin neid poes vastu põske, kas on ikka mõnus pehme või ei ja eks hind mängis ka oma osa . Lisaks sellele, et vardaid käes hoidsin üle " saja" aasta, kasutasin ma ringvardaid vist küll esimest korda elus .

Kuidas sall kaela panna kui keskosa on tunduvalt laiem ... Selleks tuleb laiem osa panna ette kurgu ja rinnaesise peale ja siis salli otsad viia pea taha ja siis sealt risti tagasi ette ja siis sõlm peale teha . No ei osanud ma paremat sõnastust praegu välja mõelda .

Alguses plaanisin selle salli esitada hoopis Teeme koos "Triipud" teemas, sellepärast tegin algusesse ja lõppu paar triipu heledama tooniga ka sisse, aga kui nägin, et tuli "Kurk sooja" teema, siis pidin ruttu midagi muud triibulist välja mõtlema ja see töö on mul nüüd mobiilikotina juba blogis allpool esitatud .

Pildid sallist:


Soov kududa oli nii suur, et kasutasin selleks vaba aega õhtuti ja ühel laupäeval olin Antlantise juures kirbukal oma laste asju müümas ja mõtlesin, et mis ma seal niisama ikka seisan ja vahin laadal uudistajaid ja ootan pikisilmi ostjaid, vaid pigem kasutan seda aega kasulikumalt ära. Ja nii ma siis see pool päeva seal seisingi ja kudusin . Kuna tegu oli hooaja viimase õuelaadaga, siis oli kohal palju filmimehi ja ka mind filmiti, aga kuskile saatesse see lõiguke (kahjuks) see ei jõudnud, kuigi oleksin just tahtnud salamahti propageerida sellist käelist tegevust mõnusa ajaviitena .

monna posted @ 19:14 - Link - kommentaarid (1)110394 visits