monna ja tema lapsed
About Me
Age: 41
Location: Tartu
Zodiac Sign: vähk
Likes
Käsitöö - siin on minu jaoks tähtsamaks märksõnaks eelkõige taaskasutus, olgu selleks siis kas kommipaberid, plekkpurgid, T-särgid, reklaamlehed, munakarbid jne jne jne.

Juba paarkümmend aastat olen ma kogumise pisikuga nakatanud, õigemini lausa haigeks jäänud :) - kogun pildistatud loomadega, lindudega ja teiste fauna esindajatega postkaarte (neid on mul ca 8000) ja taskukalendreid (neid on mul ca 3000). Meeldib teha üle maailma kaardivahetusi, sh Postcrossing. See on teema, kus mul juttu jätkub kauemaks ...

Kokkamine on ka üks minu lemmiktegevustest, kuigi viimasel paaril aastal ei ole ma enam nii tubli olnud :). Aga siinses blogis saab ka kokkamisel olema õpris tähtis osa!
Dislikes

Link
Maagi susserdamised
Pereklubi - üks ütlemata mõnus koht ja seltskond!
Postcrossing
Minu kaardid vahetusteks
Minu taskukalendrid vahetusteks
SIIA lisan oma leitud ideede lingid
Tigramiehted blogi
Heli blogi
Buffini tegemised
Huvitavad taaskasutusideed laiast maailmast
Ehalille tegemised
MINU KOKANDUSALASED LINGID
Ly nokitseb - õpetused ja puha

Quote
Elu - see on üks pidev liikumine paremuse poole!
Archive
Viimased postitused
August 2011

Currently

Reading
Kuna paberil olevat kirjandust loen viimasel ajal harva, siis seda enam loen ma arvutis. Olen avastanud enda jaoks mitmed huvitavad blogid, millel hoian silma peal. Samuti enne kui ma võtan kätte mõne käsitööraamatu, otsin ma mustreid, ideid arvutist.

Last Movie

Listening to

monna ja tema lapsed
Mina olen monna. Käsitöös on minu jaoks peamiseks märksõnaks taaskasutus. Ning mis siin salata - teiste käsitööd armastavate inimeste blogide vaatamine, ideede kogumine võtab ka ikka väga palju aega :)
07 August 2011
TEADETETAHVLILE TEKSARIIDEST TASKU DOKUMENTIDE JAOKS

Meil on esikus kapiuksel nö teadetetahvel, kuhu siis knopkadega oleme kinnitanud lipikuid, lehekesi jms. Hea ja mugav, mis siis, et knopkad ei taha vahel sisse jääda ja lipikud kaovad, aga vähemalt koht, kuhu panna ja kus hoida vajalikku infot.


Nüüd kui tütar läks augustis uude lasteaeda, siis otsisin nagu segane taga tema tervisetõendit ja ka varemgi olen taga otsinud meeleheitlikult küll saatekirju jms pabereid, mis on kindlalt ja "kergesti meelde jäävasse kohta" paika pandud ... Kui oligi meeles midagi olulist tahvlile kirjutada, siis ei olnud käepärast kunagi pastapliiatsit ja nii see tahvel tihti unarusse vajuski ja polnud ka ime, kui niisama mälusoppidest tuli pool tundi enne arsti aega meelde, et oihhh, vaja minna arstile ... Ja siis tuligi ükskord esikus teadetetahvlit vaadates mõte, et võiks teha sellele tasku, kuhu saab siis kohe sisse panna saatelehed jms paberid, mida on tulevikus vaja. Kuna meil kodus on klambripüstol olemas, siis oli mul kohe selge - riideriba ja see klambripüstoliga kinni ja ongi kogu moos . Aga no ei tulnud ikka seda tegemisevaimu peale ....

Aga täna jäi mulle parandamist vajavate riidete hunnikust kätte mehe üks vana teksariidest tööpluus. Aja jooksul oli see hõredaks kulunud ja ega kui ma oleksingi seal ühtteist ära parandanud, oleks ikka kandes kohe midagi uut juurde rebenenud. Ja korraga tuligi mõte vaadates pluusi taskuid, et vot see ongi lahendus minu teadetetahvli tasku jaoks!!!!!!


Enne kui ma tasku juurde asusin, värvisin ma teadetetahvli aja jooksul mustaks läinud servad kollaseks . Kuna meil esik ise ka helekollane ja värvi oli varasemast alles, siis sellest ka värvivalik .


Kusjuures, õmblusmasinat ei olnud ma kasutanud juba üle aasta!!!!!!!!! Nii et nüüd sai see ka kotist välja võetud ja tolm pealt pühitud

Ega ma siis midagi endale ette ei joonistanud, vaid rebisin kohe välja taskud, mis oma kõrguse poolest tundusidki olevat paras tasku kõrgus. Nööpe ei olnud mul küll plaanis keskele alles jätta, aga kui läksin esikusse katsetama, kui väikeseks pean jätma taskute vahe, siis nägin, et kui nööbid kinni on ja mõlemal pool tasku, siis mahub see ju ära ja nii jäigi 2 nööpi alles. Veidikene pidin ainult tasku ja nööpide vahelist riiet kokku võtma voldiga. Taha õmblesin veel pluusist ühe riideriba katmaks õmblusi ja oleks sile. Kuna vahepeal läks teksa minu õmblusmasinanõela jaoks liiga paksuks, siis murdsin ma ära ka 2 nõela .


Kui tasku valmis passitatud, õmmeldud, siis klambripüstoli abil kinnitasin tasku teadetetahvli alumisse serva. Ja mõnus oli vaadata, kuidas ühe suure tasku asemel on meil nüüd 3 taskut - 1 suur ja 2 väikest.Ja nüüd ei olnudki muud kui tagasi kinnitada vajalikud lehed, lipikud, mõned laste kunstiteosed, pastakas ning olen superuhke oma idee ja teostuse üle! Loodan, et kui mul mehad koju jõuavad, siis on ka neil sellest uuendusest hea meel . Ning mis peamine - tegu oli jälle taaskasutusega!!!!!!. Mis siis, et mehel nüüd üks tööpluus vähem, aga küll ma talle uue pluusi otsin


Allesjäänud teksapluusi tükkidest annab veel kindlasti midagi kasulikku õmmelda. Lähen vaatan, kas Isetegijate Teeme koos teemas TEKSA on mingeid häid ideid ja mida annaks ka ise teha
monna posted @ 15:21 - Link - kommentaarid (4)110388 visits