monna ja tema lapsed
About Me
Age: 41
Location: Tartu
Zodiac Sign: vähk
Likes
Käsitöö - siin on minu jaoks tähtsamaks märksõnaks eelkõige taaskasutus, olgu selleks siis kas kommipaberid, plekkpurgid, T-särgid, reklaamlehed, munakarbid jne jne jne.

Juba paarkümmend aastat olen ma kogumise pisikuga nakatanud, õigemini lausa haigeks jäänud :) - kogun pildistatud loomadega, lindudega ja teiste fauna esindajatega postkaarte (neid on mul ca 8000) ja taskukalendreid (neid on mul ca 3000). Meeldib teha üle maailma kaardivahetusi, sh Postcrossing. See on teema, kus mul juttu jätkub kauemaks ...

Kokkamine on ka üks minu lemmiktegevustest, kuigi viimasel paaril aastal ei ole ma enam nii tubli olnud :). Aga siinses blogis saab ka kokkamisel olema õpris tähtis osa!
Dislikes

Link
Maagi susserdamised
Pereklubi - üks ütlemata mõnus koht ja seltskond!
Postcrossing
Minu kaardid vahetusteks
Minu taskukalendrid vahetusteks
SIIA lisan oma leitud ideede lingid
Tigramiehted blogi
Heli blogi
Buffini tegemised
Huvitavad taaskasutusideed laiast maailmast
Ehalille tegemised
MINU KOKANDUSALASED LINGID
Ly nokitseb - õpetused ja puha

Quote
Elu - see on üks pidev liikumine paremuse poole!
Archive
Viimased postitused
Juuli 2011

Currently

Reading
Kuna paberil olevat kirjandust loen viimasel ajal harva, siis seda enam loen ma arvutis. Olen avastanud enda jaoks mitmed huvitavad blogid, millel hoian silma peal. Samuti enne kui ma võtan kätte mõne käsitööraamatu, otsin ma mustreid, ideid arvutist.

Last Movie

Listening to

monna ja tema lapsed
Mina olen monna. Käsitöös on minu jaoks peamiseks märksõnaks taaskasutus. Ning mis siin salata - teiste käsitööd armastavate inimeste blogide vaatamine, ideede kogumine võtab ka ikka väga palju aega :)
24 Juuli 2011
Täna, 24.07.2011, käisin Kristjaniga jällegi vahvas õpitoas - Pildi ülekanne polümeersavile. Õpituba toimus jällegi kodukultuuriselts “Tõrvandi” ruumides (Tõrvandi, Tartumaa) ja läbiviijaks oli Slot di Perla MTÜ, õpetajaks Eva-Ly Kattai.

Tegime (kes mida) kõrvarõngaid/ripatseid, kuhu siis tavalisele paberile tindiprinteriga (!!!!!) trükitud pildikese peale kandsime kahel erineval moel.
- esimene variant oli selline, kus pildi paned pehmele ja siledale cerniti/fimo pinnale tagurpidi (st jääb peegelpildis). Siis kastad vatipadja vees märjaks, üleliigse vee pigistad välja (jääb siiski märg, aga mitte tilkuv) ja siis tupsutad sellega pildikest niikaua kuni paber on täiesti läbi vettinud ja pilt ilmub nähtavale. Tuleb olla ettevaatlik, et pilt paigast ei nihkuks (iccc, aga "tänu" paigaltnihkumisele sai minu ilusast naisest vuntsidega naine ...). Ja kui oled juba kaua tupsutanud/niisutanud, siis hakkad tasakesi (!) nühkides paberit eemaldama, tekivad tolmurullide-taolised paberirullikesed . Ettevaatlikult püüa paberi jäägid eemaldada, aga samas fimole jäänud pilti mitte maha nühkides. Aga kui lähebki nässu (st hakkasid liiga vara ära nühkima, pilt läks paigast, ei jäänud piisavalt tugevalt jne), siis nühi pilti vatitupsuga veidi kõvemini - tänu veele tuleb pilt ilusti maha ja saad alustada otsast peale kuni õnnestumiseni (mina ühe poja tehtud pildi niiviisi "kustutasin").

- teist varianti
nimetas õpetaja vägagi aromaatseks . Töö algus oli sama - väljalõigatud pildike tagurpidi fimole. Aga nüüd jääb vesi kõrvale, sest seekord oli abimeheks üks vanaemade moodi lõhnav apteegi müüdav rohi - "sipelgapiiritus kampriõliga võrdsetes vahekordades". Peaks ütlema, et võib-olla tänu lahtisele aknale ei olnudki lõhn selline, milleks meid ette valmistati, aga siiski veel pärastpoole oli kätel siiski mingi lõhn olemas. Aga jah - niisuta vatipadi selle piirutuse-õliga ja tupsuta samuti ettevaatlikult paberit kuni selle täieliku märgumiseni ja pildi välja ilmumiseni. Selle meetodi eelis on see, et sa saad pärast paberi eemaldada tervena, mite nühkides! Kui paber ei taha veel ära tulla, siis ei ole paber veel piisavalt niisutatud.

Mõlemad variandid on head ja toimivad, eks siis vastavalt materjalide kättesaadavusele.

Kui pilt on peal, siis kas vaibanoaga või mõne (küpsise)vormiga lõika soovitud kujund pildiga tööst. Olenevalt lõpptulemuse soovist tee sisse kinnitusasjade jaoks augud või mitte jms. Ning jäta ahju ootele kuni kõik valmis on. Pärast siis ahju ja 110 kraadi juures ca 30 minutit "küpsetada". Pärast siis laki tööd fimo lakiga. Kui soovid pilti värvilisemaks muuta, siis võid seda värvida akrüülvärvidega. Peale kuivamist laki. Edasi tegutse siis vastavalt soovidele, mis tööst valmiskujul saama peaks.

Vahepala: Sipelgad rahvameditsiinis
" Sipelgavannid on rahvameditsiinis üldtuntud ravivahend närvipõletike ja reumaatiliste valude puhul. Kasutatud on ka sipelgapiiritust: Sipelgapiiritust tehti pealemäärimiseks. Suhkur pandi pudelisse. Pudel läks sipelgaid täis. Valati piiritust peale. Kui leiba tehti, pandi pudeliga leiva sisse. Küpses seal. Pärast pidi veel seisma (Väike-Maarja, 197. Kevadise iluravi juurde kuulus kuklasepesa kohale kummardamine, et need näole oma hapet saaksid pritsida. See pidi kaotama tedretähnid ning hoidma liigse päevituse eest." Allikas on siin.

PS! Fimo saad siledaks, kui lased selle läbi lasanjemasinast või siis kasutad rullimiseks pisikest taignarulli.
PS! Kasuta selliste pisitööde tegemisel kummikindaid - siis ei jää tööle inetuid sõrmejälgi. Piirituse kasutamise korral ei jää ka käed kauaks lõhnama.
PS! Pane tööd asju valgele (küpsetus)paberile! Täna juhtus selline asi, et mul poeg ja veel üks õpilane jätsid oma tööd sinisele paberile ja kui töö ahjust välja võtsime, oli ebameeldiv üllatus, et töö tagumine külg oli sinine .....

Midagi leidsin ka internetist lisaks:
pildi ülekandmine vedela polümeersavi abil (KatiLooma kodu)


Ja üles leidsin õpetaja kiidetud fantastiliste lillede tegija blogi ja seda vaadates ongi ainult üks suur ohhetamine ja ahhetamine, et kuidas küll oskab ja kui ilusad tööd jne jne jne - Heliivika võlumaailm

Kõik oli ilus ja tore, kui nüüd ainult muretseks koju vajalikud materjalid!!!!!!! Siis jääb õpetatu paremini meelde ja ei unune nii kergelt ... Aga täna õhtul gogeldades oli mõnus tõdeda, et juba piltide vaatamine on nüüd lihtsam, sest saad tehnikast üldises mõttes aru . Eks mu blogigi ole ju mulle edaspidi abiks, et vähemalt on siin mingidki märksõnad, mis aitavad meenutada

Pildid tänasest:


Kristjani tehtu:


Minu tehtu (sh "vuntsidega" naine):
monna posted @ 20:00 - Link - kommentaarid (2)110390 visits