monna ja tema lapsed
About Me
Age: 41
Location: Tartu
Zodiac Sign: vähk
Likes
Käsitöö - siin on minu jaoks tähtsamaks märksõnaks eelkõige taaskasutus, olgu selleks siis kas kommipaberid, plekkpurgid, T-särgid, reklaamlehed, munakarbid jne jne jne.

Juba paarkümmend aastat olen ma kogumise pisikuga nakatanud, õigemini lausa haigeks jäänud :) - kogun pildistatud loomadega, lindudega ja teiste fauna esindajatega postkaarte (neid on mul ca 8000) ja taskukalendreid (neid on mul ca 3000). Meeldib teha üle maailma kaardivahetusi, sh Postcrossing. See on teema, kus mul juttu jätkub kauemaks ...

Kokkamine on ka üks minu lemmiktegevustest, kuigi viimasel paaril aastal ei ole ma enam nii tubli olnud :). Aga siinses blogis saab ka kokkamisel olema õpris tähtis osa!
Dislikes

Link
Maagi susserdamised
Pereklubi - üks ütlemata mõnus koht ja seltskond!
Postcrossing
Minu kaardid vahetusteks
Minu taskukalendrid vahetusteks
SIIA lisan oma leitud ideede lingid
Tigramiehted blogi
Heli blogi
Buffini tegemised
Huvitavad taaskasutusideed laiast maailmast
Ehalille tegemised
MINU KOKANDUSALASED LINGID
Ly nokitseb - õpetused ja puha

Quote
Elu - see on üks pidev liikumine paremuse poole!
Archive
Viimased postitused
Juuli 2011

Currently

Reading
Kuna paberil olevat kirjandust loen viimasel ajal harva, siis seda enam loen ma arvutis. Olen avastanud enda jaoks mitmed huvitavad blogid, millel hoian silma peal. Samuti enne kui ma võtan kätte mõne käsitööraamatu, otsin ma mustreid, ideid arvutist.

Last Movie

Listening to

monna ja tema lapsed
Mina olen monna. Käsitöös on minu jaoks peamiseks märksõnaks taaskasutus. Ning mis siin salata - teiste käsitööd armastavate inimeste blogide vaatamine, ideede kogumine võtab ka ikka väga palju aega :)
23 Juuli 2011
21.07.2011 käisin oma lastega vahvas õpitoas - Tutvume polümeersaviga. Õpituba toimus kodukultuuriselts “Tõrvandi” ruumides (Tõrvandi, Tartumaa) ja läbiviijaks oli Slot di Perla MTÜ, õpetajaks Eva-Ly Kattai.

Õpitoas tutvustati polümeersavi ajalugu, näidati savi erinevaid variante, soovitused, õpetussõnad jms. Ise saime teha kahte varianti pallikesi:
1. panime kokku 2 värvi
2. tegime kahe värviga lille ja lisaks siis sellele taustavärv

Mina ja mul lastel oli polümeersaviga ehk siis rahvakeeli fimoga esimene kokkupuude ja vähemalt mina sain üpris hea ettekujutuse, mida see endast kujutab ja sain ka julgust, et nüüd ise katsetada, sain aru, kuidas tulevad vahvad kujundid rulli sees jne. Eks mul võttis omajagu aega oma lastega tegelemine, nende abistamine, siis võis mul nii mõnigi hea näpunäide kõrvust mööda minna ...

Korjasin kokku veidi infot polümeersavi/fimo kohta endale lisastudeerimiseks:
Craftwerk tegemised
Helmehaldjas.ee (siin iga pildi all põhjalik õpetus ja töökäik)
laudlina.com (pildile klikates tuleb lahti õpetus)
Emilia käsitöö (hulljulgete tegemiste viited)
hiliseaed blogi - rooside tegemise õpetus

Aitäh, Eva-Ly!!! Loodan väga, et mul õnnestub kunagi veel sinu õpitubadest osa võtta!

Mõned pildid meenutamaks õpituba:
monna posted @ 07:27 - Link - kommentaarid (1)110394 visits