monna ja tema lapsed
About Me
Age: 41
Location: Tartu
Zodiac Sign: vähk
Likes
Käsitöö - siin on minu jaoks tähtsamaks märksõnaks eelkõige taaskasutus, olgu selleks siis kas kommipaberid, plekkpurgid, T-särgid, reklaamlehed, munakarbid jne jne jne.

Juba paarkümmend aastat olen ma kogumise pisikuga nakatanud, õigemini lausa haigeks jäänud :) - kogun pildistatud loomadega, lindudega ja teiste fauna esindajatega postkaarte (neid on mul ca 8000) ja taskukalendreid (neid on mul ca 3000). Meeldib teha üle maailma kaardivahetusi, sh Postcrossing. See on teema, kus mul juttu jätkub kauemaks ...

Kokkamine on ka üks minu lemmiktegevustest, kuigi viimasel paaril aastal ei ole ma enam nii tubli olnud :). Aga siinses blogis saab ka kokkamisel olema õpris tähtis osa!
Dislikes

Link
Maagi susserdamised
Pereklubi - üks ütlemata mõnus koht ja seltskond!
Postcrossing
Minu kaardid vahetusteks
Minu taskukalendrid vahetusteks
SIIA lisan oma leitud ideede lingid
Tigramiehted blogi
Heli blogi
Buffini tegemised
Huvitavad taaskasutusideed laiast maailmast
Ehalille tegemised
MINU KOKANDUSALASED LINGID
Ly nokitseb - õpetused ja puha

Quote
Elu - see on üks pidev liikumine paremuse poole!
Archive
Viimased postitused
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011

Currently

Reading
Kuna paberil olevat kirjandust loen viimasel ajal harva, siis seda enam loen ma arvutis. Olen avastanud enda jaoks mitmed huvitavad blogid, millel hoian silma peal. Samuti enne kui ma võtan kätte mõne käsitööraamatu, otsin ma mustreid, ideid arvutist.

Last Movie

Listening to

monna ja tema lapsed
Mina olen monna. Käsitöös on minu jaoks peamiseks märksõnaks taaskasutus. Ning mis siin salata - teiste käsitööd armastavate inimeste blogide vaatamine, ideede kogumine võtab ka ikka väga palju aega :)
14 Veebruar 2012


Panen siia postituse näitamaks, millise paki tegin ise oma esimeses Isetegijate Teeme koos Vahetuse kampaanias - Roosid talves.

Minu paki saaja avaldas soovi saada pakk valgete roosidega. Olin kohe alguses kindel, et et pakki saab ka teisi värve roose. Ütleks, et valged roosid olid kõva pähkel minu jaoks. Ja kindel oli ka see, et pakk saab suures osas olema taaskasutatud materjalidest!

Aga ühel tavapärasel kaltsuka tiirul jäi mulle silma üks ilma varrukateta maikalaadne siidjast materjalist tumesinine särgik, kus peal olid valgetes-pruunides toonides roosid.Nii kui seda nägin, siis tuli mõte, et sellest teen koti . Pakisaaja oli eelnevalt ühes postituses ka kirjutanud - "Kõik roosilised asjade hoidikud oleksid nagu unistus (tarvikutekott või poolikute tööde kott või ... )". Toidupoodi selle kotiga ei lähe, aga poolikute tööde jaoks suurepärane

Siis ühes taaskasutuse poes jäi silma üks madalam lillevaas/lillepotiümbris, mis oli üleni valge, ilma mingisuguse kaunistuseta. Kuna nagunii plaanisin, et salvrätitehnikas tuleb midagi teha, siis see valge lillevaas oligi heaks võimaluseks kaunistada see roosipildiga salvrätiga. Mõte oli hea, aga ohhh häda, mul ei olnud kodus ühtegi roosidega salvrätti ja mitme nädala jooksul ei näinud ka Tartu kaubanduses ka mitte midagi ligilähedase pildiga salvrätte. Viimases hädas panin mitmesse kohta üles oma soovi, et soovin saada piltidega salvrätte ja tänu ühele pereklubikale saingi endale ühe suure portsu salvrätte. Ühel neist olid ka valged roosid, aga kahjuks oli minu muretsetud lillevaaas liiga madal selle pildi jaoks ja seega sai sealt pakist võetud ja kleebitud hoopiski roosad roosid.

Samuti tuhlasin põhjalikult ka oma käsitöökapis, et leida kaartide tegemiseks materjale ja ühtteist ma ka leidsin . Ühe kaardi jaoks lõikasin vanast roosilisest kinkekotist osa pilti välja, mille peale kleepisin ühe varem heegeldatud liblika (punase tundlaga), mis oli kaunistatud pärlitega. Teise kaardi kuldse riba saamislugu on selline, et mitu aastat tagasi mul väiksem laps sai kätte sädelusega liimituubi ja pigistas mul paberi peale suure liimiläraka. See kuivas ära ja millegipärast ei visanud ma seda tookord ära, vaid oli siiamaani kaardimaterjali hunnikus. Ja näed sa, milleks seda vaja oli . Lõikasin sellest ilusti välja ristküliku kaardi jaoks, peale kleepisin väikesed liblikad ning kõrvale sai pandud kleepsulehelt ornament-roos.
Need kaardid panin pakki puhtana, et pakisaaja saaks neid ise edasi kasutada

Loomulikult sai pakki üks ports varem valmis tehtud süüterooseSamuti heegeldasin paar roosi valgest lõngast. Roosiõied tulid küll ilusad, kuid kahjuks ei tulnud pähe ühtegi head mõtet, kuidas neid ära kasutada ja seega said need pakki pandud nö lahtiselt, et äkki hoopis pakisaajal on mõni hea idee, kuhu ta saab neid ära kasutada. Rooside heegeldamise õpetus on pärit Silpsolpsu blogist

Kui vaatasin kodus, et nüüd võiks paki teele panna, oli ikka kogu aeg tunne, et midagi on puudu, pakk on liiga väike jne jne. Seega käisin närviliselt veel ringi linna peal silmad lahti, et äkki kargab mingi hea mõte pähe. Pulloveri poes nägin pisikesi valgest riidest roosiõisi. Keerutasin neid peos ja mõtlesin, mida saaks nendega teha ... Mõtet ei tulnud, aga ostsin need roosiõiekesed (neid oli veel kahte suurust) ära ja kandsin neid muudkui käekotis kaasas. Paari päeva pärast oli mul asja Photopointi ja jäin silmitsema pildiraame ja nii tuligi pähe mõte, et aga kui nendesamade pisikeste roosidega kaunistada pildiraam. Leidsingi ühe tavalise ilma kaunistusteta pildiraami ja kodus kleepisin kuumaliimi püstoliga roosiõiekesed peale ja mulle väga meeldis see pildiraam! Seda mõtet kavatsen veel teostada, loomulikult veidi teisel moel

Paki sisu sai kokkuvõtvalt siis selline:
Ning vaikselt oligi kätte jõudnud aeg, kus oli vaja pakk teele panna. Aga ega see siis niisama lihtsalt ei läinud. Esimesel saatmise katsetusel oskasin ma täiesti lambist ära unustada käe sisse harjunud pangakaardi pin-koodi ja nii ma pangakaardist ilma jäingi . Kuna uue saamisega läheb kaua aega ja Post24 automaadiga saates saab kasutada ainult pangakaarti, siis pidin jääma ootama võimalust, et äkki mõni lahke inimene aitab mul oma pangakaardiga minu paki ära saata (ja mina annan sulas tagasi selle raha). Ja juba järgmine päev õnnestuski mul uuesti pakiautomaadi juurde saada ja lahke inimese abiga sai pakk teele pandud

Pakisaaja kommentaar oli järgmine:

"Aitäh Monna südamega tehtud paki eest! Eriti meeldisid need heegeldatud roosid ja poolikute tööde kotti polnudki mul siiani Ja süüteroose olen plaaninud juba sada aastat teha, aga siiani pole jõudnud - eelmised pakivahetusest saadud on juba ammu ära kasutatud ning need on väga asja ette läinud nüüd "

Pakisaaja tegi sellise pildi (siin isegi paremini näha pildiraam ja kaardid)Meeldetuletusena üks varasem blogi postitus, kuhu korjasin kokku roosilist õppematerjali

Kohe varsti kiidan ka pakki, mille mina sain
monna posted @ 22:28 - Link - kommentaarid (5)

05 Veebruar 2012
Värvispekter


Kuude värvid on järgmised:
01 - jaanuar- valge nagu lumi (sibulavõrk)
02 - veebruar - punane nagu armastus
03 - märts - lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
....

Sain valmis veebruarikuu töö - mobiilikott

Heegeldasin mobiilikoti tumepunasest kahekordsest maavillasest lõngast. Kui omajagu kotte olen viimasel ajal teinud paksemast akrüüllõngast ja ühekordsete sammaste ridadega, siis seekord otsustasin teha meie külmadesse ilmadesse sobivamast materjalist - maavillasest ja kinnissilmustega. Koti mõõtmed on 6,5 x 12 cm. Minu telefonile Samsung GT S5830 on nii mõnusalt tihedalt ümber ja täpselt paras . Ülemisel äärel kettsilmustes kaarte rida (olen seda kasutanud väga paljudel oma viimase aja töödel ääre viimistlemisel, nii et ütleks, et olen selle 3 kettsilmusega äärekaared enda "märgiks" võtnud). Peale heegeldasin kahe tasapinnaga lille samast lõngast. Lille kaunistasin keskelt tavaliste helmestega.

Aga mobiilikotte on mu viimasel ajal tehtud omajagu:

Selle valge tegin täna hommikul, samuti maavillasest lõngast ja lill keskelt kaunistatud helmestega. See on nüüd tsipa kitsam, seega sobib pigem veidi vanemat tüüpi telefonidele.

See kott sai valmis juba jaanuari keskel (ühe pikema autosõidu ajal heegeldatud), kuid nüüd õmblesin juba suvel tehtud lille peale

Nüüd need kolm naiselikku mobiilikotti üheskoosJaanuaris tegin ühe teise pikema autosõidu ajal tumepruuni mobiilikoti, kuid selle peal katsetasin, kuidas oleks klapiga mobiilikott. Eks ta ju ole hirm, et kui võtad lahtise kotikesega telefoni välja valepidi, siis võib see välja lupsata ... Ütleks, et klapi mõte on päris hea . Kinnituseks sai suur puidust valge nööp.

Samas need mobiilikotid on ka soovi korral müügiks - 4 €/tk
monna posted @ 19:41 - Link - kommentaarid110396 visits