monna ja tema lapsed
About Me
Age: 41
Location: Tartu
Zodiac Sign: vähk
Likes
Käsitöö - siin on minu jaoks tähtsamaks märksõnaks eelkõige taaskasutus, olgu selleks siis kas kommipaberid, plekkpurgid, T-särgid, reklaamlehed, munakarbid jne jne jne.

Juba paarkümmend aastat olen ma kogumise pisikuga nakatanud, õigemini lausa haigeks jäänud :) - kogun pildistatud loomadega, lindudega ja teiste fauna esindajatega postkaarte (neid on mul ca 8000) ja taskukalendreid (neid on mul ca 3000). Meeldib teha üle maailma kaardivahetusi, sh Postcrossing. See on teema, kus mul juttu jätkub kauemaks ...

Kokkamine on ka üks minu lemmiktegevustest, kuigi viimasel paaril aastal ei ole ma enam nii tubli olnud :). Aga siinses blogis saab ka kokkamisel olema õpris tähtis osa!
Dislikes

Link
Maagi susserdamised
Pereklubi - üks ütlemata mõnus koht ja seltskond!
Postcrossing
Minu kaardid vahetusteks
Minu taskukalendrid vahetusteks
SIIA lisan oma leitud ideede lingid
Tigramiehted blogi
Heli blogi
Buffini tegemised
Huvitavad taaskasutusideed laiast maailmast
Ehalille tegemised
MINU KOKANDUSALASED LINGID
Ly nokitseb - õpetused ja puha

Quote
Elu - see on üks pidev liikumine paremuse poole!
Archive
Viimased postitused
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011

Currently

Reading
Kuna paberil olevat kirjandust loen viimasel ajal harva, siis seda enam loen ma arvutis. Olen avastanud enda jaoks mitmed huvitavad blogid, millel hoian silma peal. Samuti enne kui ma võtan kätte mõne käsitööraamatu, otsin ma mustreid, ideid arvutist.

Last Movie

Listening to

monna ja tema lapsed
Mina olen monna. Käsitöös on minu jaoks peamiseks märksõnaks taaskasutus. Ning mis siin salata - teiste käsitööd armastavate inimeste blogide vaatamine, ideede kogumine võtab ka ikka väga palju aega :)
25 Mai 2011
28.05.2011 korraldab Lelula Perekeskus Anne Noortekeskuse õuel Suure Perepäeva ja ma olen seal ka üks korraldajatest .

Ja meil on seal ka õnneloos, mille tulu eest soovime Lelula mängutuppa muretseda puidust lastemänguköögi. Mõtlesin siin, et võiksin õnneloosi rattasse panna ka enda poolt mõned isetehtud asjakesed . Mul on kodus veel alles viimasest tegemisest salvrätitehnikas kaunistatud plekkpurke ja nii tekkiski mõte, et mis ma neid hoian, et äkki läheb mõneks kingiks vaja ... Ongi põhjust uued teha . Samuti lisan õnneloosi ka ühe oma liblika, mis sai heegeldatud Teeme koos Liblikad raames (kollase-roosaga). Pigem annan jah õnneloosi tarbeks, seda enam, et puidust mängukööki on jah hädasti vaja, sest lastele väga meeldib meie praeguse plastmassist köögiga mängida, aga see ilmutab juba füüsilise väsimuse märke .

Ma juba nii ootan laupäeva ja väga loodan, et ilm püsib kuni kella 14-ni kuiv . Meil on planeeritud väga palju vahvaid tegevusi ja ettevõtmisi lastele ja vanematele. Tulge ka oma peredega lustima!


Aga veidi ka käekotist . Ma ütleks, et ma ise ka ei usu, et ma nii tubli olen olnud, aga koerasaba on veel jäänud ... Valmis on kotiosa, mõlemad sangad. Mulle tundub, et pean sisse ikka voodri ka tegema, sest kui ma muidu niisama hakkan rasket rahakotti ja muid asju sisse panema, siis võib ta inetult välja venima hakata ... Nüüd kannan ühte sanga kotis, et kui tekib võimalus Abakhani minna, siis saan voodririide välja valida, ka mõtlesin, et pusin siiski ka luku peale, sest lahtist kotti ei taha ja muud variandid ei paista sobivat.

Siin üks pildike, kui mul kotiosa veel poole peal oli, nüüd jah kotiosa ja sangad valmis . Värv on väga tõetruu - selline vanaroosa.


Omajagu tööd on veel kotiga

Mõned looduspildikesed ka minu poolt:

monna posted @ 21:35 - Link - kommentaarid (4)

18 Mai 2011


Hakkasin täna käekotti heegeldama . Mõtlesin, et alustan pisikese kotikesega tütrele, kuid esimene ahelsilmuste rida sai märkamatult pikk ja nüüd on koti põhi ja esimesed püstised read valmis ja tundub, et see ikka suure inimese koti mõõtu juba ... Ja kuigi on juba öö, on telekast veel ühtteist vaadata ja heegeldan veel paar rida

Ahelsilmuste rida alustades ei olnud mul mitte ühtegi idee pojakest, kuidas edasi, mis muster, mis tegumood jne jne. Ei viitsinud netist ka nüüd otsima hakata, kas on mingeid õpetusi või ei, seda enam, et tunnen, et minu oskused ei küündi kuidagi ilusate kottideni . Seega saab olema tegemist minu vaimusünnitusega ja kellegile pärast viidata ei ole .

Olemas oli ainult paksem vanaroosa akrüüllõng, mis on mõnusalt pehme. Samuti oli tahtmine, et tahan midagi tegema hakata. Nüüd juba mõtetes olemas nägemus (no praegu küll veel ähmane), et teen klapiga (sest no ei ole ma lukku varem õmmelnud) ... , aga kuidas kinnitus, et samas oleks lihtne ja kiire avada, sulgeda ... mõtlen, et peaks tegema voodri, kuigi ka ilma paistab olevat parajalt paks, aga voodriga oleks siiski pikaealisem ..., aga jällegi pole mul voodri lõikest aimugi ... Samas kui ilma voodrita, siis heegeldaks sisse taskud ... Siis kaunistuseks heegeldatud lilled, lepatriinud (kaval ka, et siis saab ühildada kaks projekti ) ... Ja siis juba nägemuses samast lõngast mobiilikott (no ma loodan ikka veel, et leian endale uue telefoni, mis ei ole nutitelefon ja ei lipsaks iga kliki peale internetti, aga samas on olemas veidi korralikum fotokas, ja saab teha videosid, aga peale mitut esinduses käiku tundub, et nö klikiaegseid telefone ei ole ...), samas pole ma ühtegi mobiilikotti elus heegeldanud .... Ja siis ikkagi tütrele ka samast lõngast käekotike ... Aga siis vaja ka uusi riideid, mille juurde see vanaroosa kotike sobitada ....

Oih, neid mikse ja agasid sai küll nüüd omajagu kirja pandud, aga ega midagi muud, kui asun tööle jälle kallale ja loodan, et vaim pealt ei lähe ja ikka enne projekti tähtaja kukkumist saan koti valmis
monna posted @ 21:47 - Link - kommentaarid (1)

Olen nüüd ennast mitmesse Isetegija "Teeme koos" projekti kirja pannud ja et need mul meelest ei läheks, siis panen siia endale meeldetuletused

Teema: 14. TK Maasikad ja Lepatriinud

Tööde valmimise tähtaeg: 29.07.2011

Teema: 12. TK Käekott

Tööde valmimise tähtaeg: 15.07.2011

Teema: 13. TK Teeme koos meestega!

Tööde valmimise tähtaeg: 31.07.2011

Niih, kuni juulikuu lõpuni paistab tulevat tihe graafik

Aga kõige selle vahele peab ära mahtuma mul ka kaardimajanduse korda tegemine, sest ainuüksi eile sain ma Inglismaalt kätte 1,7-kilose paki Ebayst ostetud postkaarte. Üks pea samasugune pakk on veel sealt tulemas - see Ebay müüja kiusab mind täiega, et muudkui lisab uusi ja uusi oksjoneid, millest ma ei saa keelduda . No veerandike eile saadust on vaja üles pildistada ja panna vahetusalbumisse, aga ülejäänud ja pluss veel üks megahunnik varasemast on vaja kogusse ära panna, jagada. Hullumeelne tegevus, aga ma niiiiiiiiii fännan (pildistatud) faunaga (vihmaussidest kotkasteni) postkaartide ja taskukalendrite kogumist!!!!! . Tahate teada, kui palju mul juba seda "paberit" on kogunenud? Täpselt üle lugenud nüüd ei ole juba üle aasta, aga pakun, et ca 7500 postkaarti ja ca 3500 taskukalendrit. Ja kusjuures Eesti lõikeski olen ma veel alles väike tegija. Ega kogumispisikuga olen nakatanud oma 8-aastase poja, kellele hakkasin ise koguma paar aastat tagasi pildistatud transpordivahenditega (maa, õhk, vesi) postkaarte ja taskukalendreid ja üheskoos teeme seda (no loomulikult emme rahakoti arvelt) edasi ja tema kogutki saab mõõta juba tuhandetes .


Blogi lugejad
- kui teil on kodus, maal, sahtli põhjas, pööningul, ahju ees jne jne seisma jäänud teemat olenemata postkaarte (võivad olla ka kasutatud, taha kirjutatud), taskukalendreid ja sa ei tee nendega midagi, siis olen väga tänulik kui pakud neid mulle ja nad saavad endale uue kodu (üle maailma) erinevates kogudes ja neist on palju rõõmu. Olen alati pakkumistele avatud - monikamagi@hot.ee.
monna posted @ 05:06 - Link - kommentaarid (4)

10 Mai 2011
Üks taaskasutusest pärinev idee - tetrapakist linnusöögimaja.

Eelmine talv töötas linnusöögimaja väga ilusti - tihased ja teised väiksemad linnud võtsid selle väga ilusti omaks ja kuni kevadeni oli neil kõht täis ja meil silmailu. Aga möödunud talvel pidime kahjuks selle mingi moment maha võtma, sest tuvid hakkasid seda täiega ründama ja hoolimata sellest, et tegin auke väiksemaks, leidsid nad ikka mingi viisi, kuidas kasvõi ühe küünega ennast kinnitada ja väikesest pilust teri ahmida. Kurva südamega sai otsus lõpetamise kohta vastu võetud keset talve, sest mina ei ole tuvitädi ja tekkis ka hirm, kas köögiaken sellise rapsimise peale terveks jääb ja tuvid olid supernahaalsed, ei heidutanud neid meie akna taga kopsimine, lehvitamine, ka akent lahti tehes lendasid ära alles siis kui sai neid vaat et käega kinni võtta ....

Aga idee on hea ja järgmine talv proovime uuesti ja siis nuputame, kuidas seda tuvikindlamaks muutamonna posted @ 21:55 - Link - kommentaarid

Praegu on hetk vaba aega ja panen üles ühe oma lemmiku teemakese pildid - salvrätitehnikas kaunistatud metallist konservide purgid. Nimelt paar aastat tagasi poeg lasteaias meisterdas rakette, kus väikesed limonaadipudelid värviti üle ja kaunistati vastavalt. Kui uurisin õpetajalt, et millega värvisid, siis sain vastuseks, et tavaline guaššvärv, mis on segatud PVA liimiga, mis aitab värvil kinnistuda ja ei määri käsi. Kodus hakkasin mõtlema, et prooviks, mis juhtub kui metallpurkidele seda värvi panna ... Kuna üks konservipurk oligi just kuivamas, siis katsetasin ära ja kui värv kuivanud oli, siis oli see ilusti jäänud. Vaatasin värvitud purki, et mis nüüd edasi, vaatasin oma käsitöökappi ja silma jäid salvrätid ... ja selle katsetuse tulemusena olen nüüd kaunistatud ikka suure hulga metallist konservtoitude purke, erineva suuruses ja varasemad purgid on kõik kingikottidesse poetatud. Ja poodides käies vaatan alati salvrätte sellise pilguga, et kas selle pilte annaks purkidele kleepida või ei .

Selle tegemise juures on minu jaoks täidetud 2 põhilist märksõna - taaskasutus ja praktilisus

Nüüdki laupäeval tegin 4 salvrättidega kaunistatud metallpurki

Pildid siis teie ees (kahjuks ei ole kõiki purke pildistanud)monna posted @ 20:14 - Link - kommentaarid (1)

Palju aega merre voolanud viimasest postitusest, aga ühtteist on vahepeal tehtud ka käsitöö vallasKuna kampaania "Teeme koos liblikaid" hakkab lõppema, siis läks minul kiireks ja vaja üles panna liblikad, mis valminud paari nädala jooksul.

Tärgeldasin ära kaks heegeldatud liblikat, mis ilma tärgeldamata ei olnud kuidagi esitlemist väärt. Tärgeldasin PVA-liimi ja vee seguga ja nüüd need nii mõnusalt kõvadLiblika muster on sama, mis eelmises postituses mustal pärlitega liblikal - MUSTER

Kuna ämmal vajavad pajalapid hädasti välja vahetamist ja ostsin just hulga lõnga, siis tuligi mõte, et heegeldaks talle emadepäevaks pajalapid. Kasutasin paksemat akrüüllõnga ning et kuidagi tumepruuni värvi elavndada, siis tikkisin liblikad pealemonna posted @ 18:54 - Link - kommentaarid (1)110388 visits