monna ja tema lapsed
About Me
Age: 41
Location: Tartu
Zodiac Sign: vähk
Likes
Käsitöö - siin on minu jaoks tähtsamaks märksõnaks eelkõige taaskasutus, olgu selleks siis kas kommipaberid, plekkpurgid, T-särgid, reklaamlehed, munakarbid jne jne jne.

Juba paarkümmend aastat olen ma kogumise pisikuga nakatanud, õigemini lausa haigeks jäänud :) - kogun pildistatud loomadega, lindudega ja teiste fauna esindajatega postkaarte (neid on mul ca 8000) ja taskukalendreid (neid on mul ca 3000). Meeldib teha üle maailma kaardivahetusi, sh Postcrossing. See on teema, kus mul juttu jätkub kauemaks ...

Kokkamine on ka üks minu lemmiktegevustest, kuigi viimasel paaril aastal ei ole ma enam nii tubli olnud :). Aga siinses blogis saab ka kokkamisel olema õpris tähtis osa!
Dislikes

Link
Maagi susserdamised
Pereklubi - üks ütlemata mõnus koht ja seltskond!
Postcrossing
Minu kaardid vahetusteks
Minu taskukalendrid vahetusteks
SIIA lisan oma leitud ideede lingid
Tigramiehted blogi
Heli blogi
Buffini tegemised
Huvitavad taaskasutusideed laiast maailmast
Ehalille tegemised
MINU KOKANDUSALASED LINGID
Ly nokitseb - õpetused ja puha

Quote
Elu - see on üks pidev liikumine paremuse poole!
Archive
Viimased postitused
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011

Currently

Reading
Kuna paberil olevat kirjandust loen viimasel ajal harva, siis seda enam loen ma arvutis. Olen avastanud enda jaoks mitmed huvitavad blogid, millel hoian silma peal. Samuti enne kui ma võtan kätte mõne käsitööraamatu, otsin ma mustreid, ideid arvutist.

Last Movie

Listening to

monna ja tema lapsed
Mina olen monna. Käsitöös on minu jaoks peamiseks märksõnaks taaskasutus. Ning mis siin salata - teiste käsitööd armastavate inimeste blogide vaatamine, ideede kogumine võtab ka ikka väga palju aega :)
22 Jaanuar 2012
Osalen Isetegijate suures aastases koos tegemises - Värvispekter


Kuude värvid on järgmised:
01 - jaanuar- valge nagu lumi
02 - veebruar - punane nagu armastus
03 - märts - lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas
04 - aprill - roheline nagu esimesed hiirekõrvad
05 - mai - roosa nagu õunapuuõied
06 - juuni - kollane nagu kullerkupud ja jaanituli
07 - juuli - sinine nagu meri
08 - august - beez nagu viljapõllud ja liivarannad
09 - september - oran˛ nagu sügisesed lehed
10 - oktoober - pruun nagu raagus puud
11 - november - must ja hall nagu pimedus ja pori
12 - detsember- hõbekuldne ja/või punaroheline nagu jõulud

Sain valmis jaanuarikuu töö - SIBULAVÕRGU

Juba mitu kuud tagasi nägin ühes kaltsukas ühte naljaka kujuga linikut, hinnaks 1 €. Millegipärast võtsin selle kätte ja kohe kargas pähe ka mõte, mida sellest minule omaselt taaskasutusmeetodil teha saaks - sibulavõrgu - õmblen küljed kokku, paelad jms juurde ja ongi üks kasutult ja nukralt kodu kaotanud linik endale uue kodu ja uue elu leidnudOstsin hetkeemotsiooni ajendil liniku ära, aga seisma see jäigi, sest ei olnud stiimulit tegemiseks, ei tulnud vaimu peale. Aga nüüd koostegemise jaanuarikuu valge värvi valik andis tõuke ja nii ma eile öösel siis lõpetasingi käsitsi kokkuõmblemise. Nööride punumine võttis ikka väga kaua aega ja seda paela oli vaja päris palju. All külgede peal on küll naljakad kõrvad, aga ära neid lõigata ei saa. Las nad siis olla. Lõpptulemus on selline:Loomulikult ikka sibulad ka sisse ja nüüd ripuvadki mul sibulad köögis ilusas ja praktilises sibulavõrgus. Kuna tegu oli suure linikuga, siis oma paar kilo mahub sisse küll ära. Aga palju ei saa siiski panna, sest liniku otsad ei pruugi vastu pidada pidevale paarikilosele koormusele pika aja jooksul, venib väga välja. Et saaks sibulavõrku riputada, punusin selleks ka paelajupikesed.

Ja nüüd tuleb siis asuda mõtlema juba veebruarikuu peale ja asuda meisterdama punast tööd.

EDIT: Helinake kommentaar pani mind üles otsima kiirelt ühte ca 8 aastat tagasi heegeldatud sibulavõrku. Selle heegeldasin küll ise algusest lõpuni. Kusjuures olen seda mustrit paar korda veel vaadanud, kuid enam ei oska seda tööd alustadagi ... See on selline pisikest sorti sibulavõrk, kuhu palju ei mahu. Plussiks on selle variandi juures see, et kui kott ripub, siis on parajalt suured augud üleval, et käsi sisse pista ja sibul võtta. Minu uuel variandil seda ei ole, tuleb kott ikka alla võtta, pale lahti teha ja siis koti suu suureks tirida ja pärast kinni uuesti panna ja riputada.monna posted @ 12:16 - Link - kommentaarid (2)110396 visits