Halastajaõde
Halastajaõde
Kui süsti tegemise kõrvalt aega üle jääb, siis vahel õmblen :)
20 Juuli 2009
Eile oli meie peres tähtis päev, tähistasime mehega esimest pulma-aastapäeva. Öösel olin haiglas valves ning mees klassikokkutulekul, nii et olime suhteliselt väsinud ja midagi väga suurt ette ei võtnudki. Käisime Bonzo kontsertil ning pärast kohvikus söömas. Õhtul jõime kodus pulmaveini ning sõime torti. Tordi tegin loomulikult ise. Mõtlesin, et tahaks seekord midagi teistsugust ja nii ma siis katsetasingi esmakordselt martsipaniga. Küpsetasin tavalise biskviitpõhja ja vahele panin värsket maasika toormoosi, maasikaid, kohupiima ja hapukoort. Püüdsin tulutult ka martsipanist roose teha, kuid sellise kuuma ilma ning kannatamatu mehega, kes otsekohe randa tahtis minna, oli see praktiliselt võimatu. Loobusin roosidest ning kasutasin hoopis piparkoogivorme ja täitsa armas jäi. Mina jäin tulemusega suhteliselt rahule ja mehele maitses ka.
Panen nostalgia mõttes üles ka ühe pildi meie pulmadest. Kleit on õmmeldud minu ema poolt.Vaatasin netist järgi, et esimene pulmaastapäev kannab nimetust vatipulmad - kui vatt siis vatt

Halastajaõde posted @ 11:33 - Link - kommentaarid (11)
17 Juuli 2009
Mõtlesin, et hakkan minagi siis Isetegijaks suure algustähega. Käsitööpisiku sain ilmselt oma emalt ning esimese seeliku õmblesin valmis juba millalgi algklassides. Ema juhendamisel oli hea õmmelda, sest enne iga õmblust sai üle küsida, et kust ma siis nüüd ikka õmblema pean. Keerulisemate õmbluste korral (n. lukuõmblus) sai siis haledat nägu tehtud, et ma ei saa ikka hakkama, ja siis ema õmbles ise ära. Viimast praktiseerin ma vahel praegugi kui juhtun vanemate juures õmblusmasina taha.

Ei hakka siia panema pilte esimestest seelikutest, mis õmblesin algklassidest, vaid hakkan ikka pihta viimase paari nädala tegemistega.

Hakkasin endale juba laulu- ja tantsupeoks kleiti õmblema, aga otse loomulikult läks nii kiireks, et kleit sai valmis alles nädal peale pidu. Aga selline linane ja natuke rahvuslik kleidike kulub mulle niisamagi äraHalastajaõde posted @ 14:36 - Link - kommentaarid (13)
Esimene proovi postitus
Halastajaõde posted @ 09:08 - Link - kommentaarid (2)
012405 visitors