Halastajaõde
Halastajaõde
Kui süsti tegemise kõrvalt aega üle jääb, siis vahel õmblen :)
11 Mai 2011
Mida teha siis kui laps ärkab hommikul kell 07.00 ning mees tahab veel magada ning kupatab sind koos lapsega magamistoast minema. Koristada oleks ju vaja, aga nii vara hommikul ei viitsi...

Mõtlesin, et hakkan lapse jopega pihta, sest muidu tuleb ennem suur suvi kätte kui jope valmis saab. Et teen hommikul kiirelt esimesed õmblused ära ja küll siis kunagi hiljem jätkan. Tulemus oli see, et suristasin lõunani masina taga ning jope saigi valmis. Trukid lasksin mehel lüüa, sest see haamriga tagumine on minu arust rohkem meeste töö.

Suvi muidugi jõudis niivõrd ootamatult kohale, et polnud lapsele õhukest mütsigi pähe panna. Vanaema pidi taskurätikust kiirelt mütsi tegema. Hea, et vanaisa on veel vanakooli mees ning kasutab riidest taskurätte.Jope ise sai tegelikult hästi õhuke ning just sobilik suvisel õhtul selga panemiseks.
Halastajaõde posted @ 06:18 - Link - kommentaarid (6)
15 Aprill 2011
Kevad on käes ja kes neid pakse kootud asju ikka enam vajab. Jätan kudumise sügiseks kui ilmad jälle külmaks lähevad ja keskendun parem õmblemisele.

Pojal oli juba pikemat aega puudus ühest dressikast, mida oleks hea selga panna. Sest 6-kuusele on üle pea käiva riideeseme selga panemine ikka tõsine tegu. Aga just ainult sellised dressikad meil kapis olidki. Poes nagu ka miskit eriti ilusat ei olnud. Mõtlesin, et teen siis ise. Kangas on ostetud siis kui veel viimaseid kuid rase olin. Enne ostmist ikka tükk aega mõtlesin, kas tasub nii poistekat osta, sest päris 100% kindlust ju polnud, et poiss tuleb. Õnneks ikka ostsin ära ja nüüd läks käiku ka.Pildi pealt tundub, nagu oleks dressikas väga ümber, tegelikult ei ole üldse. Kui keegi teab, kuidas üks põngerjas niimoodi paigal püsima saada, et pilt täpselt nii tuleks, nagu sätitud, siis palun õpetage mulle ka
Halastajaõde posted @ 11:05 - Link - kommentaarid (6)
03 Aprill 2011
Häbilugu, aga pole juba detsembri algusest saadik, siia midagi postitanud. Peale lapse sündi olen millegi pärast kudumislainel ning vahepeal on valminud ühed sokid sõprade lapsele ning mehe venna lapsele katsikuks sokid, kindad ja kampsun. Kahjuks jäid kõik need asjad pildistamata. Ehk õnnestub kunagi külas olles mõni klõps ikka teha. Kingituseks tehtud asjadega on see jama, et alati valmivad need totaalselt viimasel minutil ning siis ununeb pildistamine täiesti ära ning hiljem on neist veelgi raskem pilti saada

Eelmisel nädalal otsustasin pojale kevadeks uue mütsi kudada, sellise moodsa nokaga. Ja siis otsustas mees, et tema tahab ka sellist mütsi ja mitte ainult lihtsalt sellist, vaid täpselt samasugust. Nii ma siis olingi sunnitud oma meestele kevadeks uued mütsid kuduma ja ikka täpselt ühesugused. Idee ja õpetus on võetud MANNU asjatab blogist. Mütsid on mõnusast puuvillasest lõngast ning väiksemale õmblesin lisaks ka paelad, et lõua alt siduda, ning sissepoole kõrvade kohale puuvillasest trikotaa˛ist lapid. Igatahes said täitsa mõnusad kevadised mütsid. Mehed jäid rahule!Halastajaõde posted @ 09:16 - Link - kommentaarid (5)
04 Detsember 2010
Nagu arvata oligi ei saanudki minust esimest naist maailmas, kes igavesti rasedaks jääks. Hüvasti lootus, pääseda Guinessi rekordite raamatusse. 18. oktoobril sündis meie perre poisipõnn.


Siin siis meie selle aasta suurim isetegemine, emme kootud sokkide ja kampsuniga

Et poja kasvas meil kuuga 8,5cm, siis ilmselgelt jäid eelmises postituses eksponeeritud sokikesed kiirelt väikseks. Eks me ikka venitasime neid talle kuidagi jalga, sest emme oli nii laisk, et ei viitsinud uusi sokke kududa. Nädalavahetusel avaldas vanaema arvamust, et sokid on siiski lapsele liiga väiksed ja andis jupi lõnga, et uued kududa. Oleks siis ise uued kudunud, teisele lapselapsele ju just kudus, aga ei, andis hoopis lõnga. Lõng oli selline triibuline üsna pikkade üleminekutega ja seda oli ka vähe, nii et sokid tulid täitsa erinevad. Seekord kudusin natuke pikema säärega, pigem sellised põlvikud, et ikka kauem jalga saaks venitada ja kuu pärast uusi sokke ei peaks kuduma hakkama.
Halastajaõde posted @ 10:01 - Link - kommentaarid (8)
24 September 2010
Minu viimasest sissekandest on möödas juba rohkem kui aasta. Täitsa uskumatu kui püsimatu ma ikka olen. Alustasin blogimist kui kool hakkas lõppema ning tööle läksin. Arvasin, et mul on töö kõrvalt aega ka käsitööga tegeleda. Noo valesti arvasin. Tegelikult olen viimase aasta jooksul ikka mõne asja õmmelnud, aga arvan, et ei oleks aus siia vanu asju üles riputada, vaid pigem ikka uusi.

Nüüd ma enam haiglas süsti ei tee, vaid olen hoopis kodune. Noo põhjust, miks kodune olen, ei ole just raske arvata. Eriti veel kui minu meetrist taljet näha. Ülemus juba kommenteeris, et noortele õdedele peaks rohkem ületunde panema, siis ei oleks neil kodus aega lapsi teha. Ilmselt ei olnud minul veel piisavalt ületunde.... Igatahes olles nüüd kodus, alustan blogimist uue hooga. Loodan, et seekord õnnestub see produktiivsemalt.

Sain ema käest hästi pehmeid albaka lõngasid. Need olid tal kusagilt järgi jäänud, nii et igat värvi oli vaid väike kerake. Sellepärast said ka kõik asjad triibulised. Lõpuks jäigi ainult ühest lõngast järgi rohkem kui 30cm jupike. Tegelikult oli täitsa tore nii pisikesi asju kududa, hästi kiiresti läksid. Muidugi sokkide kudumine oli paras pusserdamine, ei ole just lihtne sokki kududa kui igal vardal on vaid 6 silma. Nii siis valmisidki hästi triibulised kampsun, müts, sokid ja kindad.Seekord siis pildistatud ilma modellita. Kuid loodan, et paari nädala jooksul kavatseb ta ikka sündida. Eks siis ole näha, kuidas need asjad ühe pisikese inimese selga passivad.


Et meie peres puudusid voodiriided, mis oleksid sobilikud ühele pisikesele noormehele, siis olin sunnitud ise õmblema mõningad linad ja tekikotid.Tegelikult ei tahtnud ma üldse uhkustada oma voodipesu õmblemise oskustega, sest seda oskavad vist kõik. Vaid tahtsin hoopis näidata kangast, millest said tekikotid. Mulle ei meeldi üldse, et kaubanduses on kõik beebide asjad kas roosad või helesinised. Aga vot selline laste kangas meeldib mulle küll.


Halastajaõde posted @ 11:45 - Link - kommentaarid (7)
20 Juuli 2009
Eile oli meie peres tähtis päev, tähistasime mehega esimest pulma-aastapäeva. Öösel olin haiglas valves ning mees klassikokkutulekul, nii et olime suhteliselt väsinud ja midagi väga suurt ette ei võtnudki. Käisime Bonzo kontsertil ning pärast kohvikus söömas. Õhtul jõime kodus pulmaveini ning sõime torti. Tordi tegin loomulikult ise. Mõtlesin, et tahaks seekord midagi teistsugust ja nii ma siis katsetasingi esmakordselt martsipaniga. Küpsetasin tavalise biskviitpõhja ja vahele panin värsket maasika toormoosi, maasikaid, kohupiima ja hapukoort. Püüdsin tulutult ka martsipanist roose teha, kuid sellise kuuma ilma ning kannatamatu mehega, kes otsekohe randa tahtis minna, oli see praktiliselt võimatu. Loobusin roosidest ning kasutasin hoopis piparkoogivorme ja täitsa armas jäi. Mina jäin tulemusega suhteliselt rahule ja mehele maitses ka.
Panen nostalgia mõttes üles ka ühe pildi meie pulmadest. Kleit on õmmeldud minu ema poolt.Vaatasin netist järgi, et esimene pulmaastapäev kannab nimetust vatipulmad - kui vatt siis vatt

Halastajaõde posted @ 11:33 - Link - kommentaarid (11)
17 Juuli 2009
Mõtlesin, et hakkan minagi siis Isetegijaks suure algustähega. Käsitööpisiku sain ilmselt oma emalt ning esimese seeliku õmblesin valmis juba millalgi algklassides. Ema juhendamisel oli hea õmmelda, sest enne iga õmblust sai üle küsida, et kust ma siis nüüd ikka õmblema pean. Keerulisemate õmbluste korral (n. lukuõmblus) sai siis haledat nägu tehtud, et ma ei saa ikka hakkama, ja siis ema õmbles ise ära. Viimast praktiseerin ma vahel praegugi kui juhtun vanemate juures õmblusmasina taha.

Ei hakka siia panema pilte esimestest seelikutest, mis õmblesin algklassidest, vaid hakkan ikka pihta viimase paari nädala tegemistega.

Hakkasin endale juba laulu- ja tantsupeoks kleiti õmblema, aga otse loomulikult läks nii kiireks, et kleit sai valmis alles nädal peale pidu. Aga selline linane ja natuke rahvuslik kleidike kulub mulle niisamagi äraHalastajaõde posted @ 14:36 - Link - kommentaarid (13)
Esimene proovi postitus
Halastajaõde posted @ 09:08 - Link - kommentaarid (2)
013463 visitors