Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
26 Veebruar 2011
Mütsid vol.2
Ma andsin endale ju lausa kirjaliku lubaduse, et ma ei osta uut lõnga enne kui ma olen kasutanud kasvõi sajandiku oma konteineri jagu olevast lõngavarudest. Nüüd siis olen oma lubadust usinalt täitnud. Sest mida on parim teha üksikutest lõngatokkidest? Mütse! Ning tähelepanelik lugeja teab minu eelmise mütsisaaga tulemust, seega tuli teha veel.
Kõige kindlama peale minek on palmikud ja mummud. Hea pehme (jumalteabmis koostisega) lõng. Kantav. Kaks tokki ootavad veel salliks saamist.
From Käsitöö 2011


Ise ma väga modelliks ei kõlba, õnneks on viiene tütar enam kui valmis. Tema pähe on nad nüüd pisut suured, aga oma modellirolli kannab ta sellegipoolest ideaalselt välja.
From Käsitöö 2011


Selle mütsiga ma nüüd lausa käingi väljas rahva seas. Ilma voodrita kootud müts muidugi meie kliimas ilma kapuutsita eriti krediiti ei saa, aga mingit fliisist voodrit ma ka alla õmblema ei hakka. Siis oleks nagu ehitustöölise kiiver.

***
Siis aga jäi silmi (samas käändes nagu "jalgu jääma") jälle see vana hea patentstiilis nokaga barett, mis on figureerinud mu pilgu all küll J. Lo peas ja siis Sarah Jessica Parkeril ja nüüd nägin mingit pilti ka Keira Knightlyga. Ühesõnaga väga celebrity müts. Küll aga ei mõelnud ma välja kuidas seda tehakse. Ja nüüd taevani kiitus taas isetegija foorumile, kus mind juhatati õigetele jälgedele ja nagu ikka - kõik geniaalne on lihtne. Palmiku eest ja palmiku tagant ja olemas ta ongi.
Esimene pääsuke sai tehtud rohkem nagu "proovilapiks".
From Käsitöö 2011


From Käsitöö 2011


Aga päris äge proovilapp sai, äkki panen kevade poole pähegi.
From Käsitöö 2011


Siis tegingi ühe veel. Suures lihtsameelsuses eesmärgiga praegu käimiseks.
From Käsitöö 2011


...et väheke mohääri ka sisse...
From Käsitöö 2011


Ja kui modelli peas vaadata, siis pole hullu midagi.
From Käsitöö 2011


Aga kui mina selle pähe tõmbasin ja oma karvase kapuutsiäärega manteljope (millised on 99%- eestimaalastest talvel täpselt ühesugused) üll tõmbasin, siis ma nägin välja nagu kibestunud pensionieelik, kes oma kunstkrokodillinahast ridiküli vastu kõhtu surudes, ümbritsevaid "noorus-on-täiesti-hukas" pilguga põrnitseb.
Ütleme nii, et selle soni ja karvakapuutsi puhvaika kooslus ei lähe mitte. Tuleb oodata kevadeni, millal kannatab seda mõne tolerantsema jakiga kanda.

Standardpuhvaika juurde jääb palmikutega pott.
Ruta posted @ 14:17 - Link - kommentaarid (4)
192088 visitors