Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
12 Veebruar 2011
Kuigi pärlid on mu täielikult orjastanud, siis ma aina rohkem käin ikka oma vanade armukeste juures - nimelt kudumisvardad ja heegelnõel. Ma olen seda polügaamset suhet vedanud nüüd juba aastaid ja varraste alt üht-teist ikka tuleb. Mida aga ei tule on fotod.
Nüüd aga rakendasin ükspäev oma viieaastase tütre fotovankri ette ja lasin tal vajutada seda "pusk" nuppu niikaua kui ta ära tüdis. Niisiis vaadates nüüd allolevate piltide kvaliteeti, siis tuleb kõvasti krediiti anda, sest tegemist ei ole veel noore Sven Tupitsaga, aga hakkab vaikselt tulema, hakkab tulema. Pealegi pean ma hirmuga tunnistama, et ma oluliselt paremaid ei teegi. Pilte ma mõtlen.
See selleks.

Ma avastasin kunagi ammu Novita lõnga Tiina. Minu mäletamist mööda oli fifti-fifti villa ja puuvilla. Tohutult mõnus lõng. Aga kadus kuskile ära vahepeal ja kui mingis Prismas oli ainult rohelist veel alles, siis ma läksin ka sellele kompromissile ja tõin ta koju. Ja juba ammu, isegi vist üle-eelmine aasta tegin selle tuunika. Pildile sai siis alles nüüd.
From Käsitöö 2011


Kiidan veelkord, et jube hea lõng. Ja õnneks leidsin , et Karnaluks seda jälle või ikka pakub. Nr. 5 varrastega lase nagu masinaga. Mõnus kududa.
From Käsitöö 2011


From Käsitöö 2011


***
Eelmisel aastal enne jõule jäi mul silma üks Dolce ja Gabbana reklaampilt, kus Madonna sügas mingeid kanu ja endal üliilus must pitskampsik üll. Ei andnud mulle see kampsun rahu. Kaapasin siis tuhatnelja lõngapoodi, tõin koju musta villast lõnga ja viksisin idee maha. Ma loodan, et nüüd ei Dolce ega Gabbana mind jumala eest kuskil ei näe, muidu oleks jõle piinlik.
From Käsitöö 2011


From Käsitöö 2011


Rooside heegeldamise käigus sai loomulikult lõng otsa ja mõned lilled tuli teha vanadest mustadest lõngajääkidest. Ütleme nii, et väga hea lahendus ei ole, aga mida sa hädaga ära teed...
From Käsitöö 2011


Varruka ääred on ka nende paksude lilledega ääristatud, mis tähendab muidugi seda, et kui ma nad tavalaiuses jope varrukatesse topin, siis on kenake litsuv tunne nagu oleks käed kipsis. Aga ilu nimel kannatan kõik välja.
From Käsitöö 2011


See ongi selle tänapäeva moega üks nuhtlus, et kangesti moekad on need nahkhiire varrukad ja üldse laiad varrukad - no topi neid jope või mantli alla ah!? Kõigepealt keerad varruka endal ümber käe rulli ja siis topid nagu wrapirulli jopevarrukasse. Vähe lopsakama kudumi puhul on tulemuseks see, et käed küünarnukkidest ei paindu või siis äärmisel juhul tõmbuvad pisut kaardu. Nagu barbie-nukul...

***
Aga jah alles hiljuti avastasin ma enda jaoks drops-designi lehe. No ja ma kujutan ette , et see vest on ilmselt paljudele silma jäänud:
http://www.garnstudio.com/drops/mag/125/2/2-2.jpg
Loomulikult samastun ju koheselt modelliga ja olin veendunud, et kui ma selle valmis koon, siis lehvivad mul ka peas sellised kenad lokid ja ...
Aga tulemus on selline:
From Käsitöö 2011


From Käsitöö 2011


From Käsitöö 2011


Mul on muidugi jälle piinlik, et ma peaaegu, et üks-ühele mudeli maha viksisin. Mind ennast alati väga ärritab kui ma ei suuda midagi ise luua. Aga no see lihtsalt on võrratult ilus vest! Ja ma lähen trenni, ausõna lähen. Mul on spordiklubi kinkekaart! Kugi ma kavatsen nimetada neid titekilodeks veel niikaua kui mul poiss 18 saab.
Kuid-kuid niipalju ma siiski tegin omamoodi, et originaalmudelil on ripskoes servad. Mulle see ei meeldi, minumeelest ei jää see ikka ilusti istuma. Eriti varrukakaartes ja kaelaaugus. Seega ma tegin patentsooniku.
From Käsitöö 2011


Ütleme lõpetuseks nii, et ma ei saa öelda, et ma rahule ei jäänud. Jäin küll. Kahandasin kasvatasin ka nii kuis oskaskin ja kogu asja tegin tegelikult pildi järgi. Isegi mustri. Sest ma ausõna vihkan neid sõnades edastatud juhendeid. Ma tunnistan AINULT jooniseid ja skeeme!
Ma paneks tule otsa nendele heegeldusraamatutele, kus ei ole skeeme vaid muster on jutuga edasi antud!!
Ruta posted @ 21:25 - Link - kommentaarid (14)
192087 visitors