Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
11 Jaanuar 2011
Sorteerisin oma lõngavarusid. Kui seda kogust peaks kuidagi mõõtma, siis kõige mõistlikum mõõtühik oleks ilmselt tihumeeter. Ma pakun , et tubli kolm tihumeetrit lõnga on kodus. Sellest vaevalt viiendik moodustab kasutuskõlbliku osa - ses mõttes, et on terve eseme jagu ühte lõnga. Ülejäänud on jupid, jäägid, üksikud tokid, kerad.
Ma olen endale tuhandeid kordi lubanud, et enne mitte ühtegi uut lõnga EI osta, kui midagi sellest massist on kasutatud. No aga MIDA sa teed nendest praktiliselt omavahel sobimatutest jääkidest.

Imeväike osa läks kasutusse ühte titemütsi. Neid ikka kulub. Ja tegemiseks tuleb varuda mitte oluliselt rohkem kui tund.
From Käsitöö 2011


Nüüd on lubadus nagu natuke täidetud, seega saab minna uusi lõngakuhilaid soetama. Ila suunurgast nõrgumas...
Haigus.

Üks osa sellest meeletust lõngavarust oli tubli kogus sädelevat valget sünteetilist lõnga. Küll ma vaevlesin, et mida sellest teha. Kahjuks mitte väga hea või pehme materjal, aga noh selline ilus. Sätendab!
Vorpisin siis ühe salli. Ma ei kujuta ette kuhu ma sellega nüüd lähen, aga teha oli nii mõnus. See lehemuster on mu lemmik.
From Käsitöö 2011


From Käsitöö 2011


Tubli kaks meetrit on teist, kui mitte rohkem. Sedasi kenasti riiulis ta nüüd lebab.
From Käsitöö 2011


Oleks selline moodne , õrn haapsalu sall... aga ta pisut seda tüüpi pigem, et kui ma ta endale üll tõmban, siis kipub kangesti see "...noorus ei tule iial taa-gaa-sii..." meloodia kummitama hakkama.

Ma proovin mingi mütsi juurde teha ja siis rullin viis keerdu ümber kaela. Siis kannatab vahel välja patseerima minna vast.

***
Ja lõngavarude teemasse veel üks naturaalsest lumeinimese villast kampsun.
From Käsitöö 2011


See oli tegelikult juba ammu valmis, aga selle kaelus tahtis ümber tegemist. Sain siis nüüd tehtud. Vist kaks aastat seisis ja ootas.
From Käsitöö 2011


Tohutult pehme ja mõnus on ta küll...
From Käsitöö 2011


Aga jah kuna ma ei ole veel oma beebikilodega suutnud hüvasti jätta, siis selle kampsikuga olen ma nagu plüüsist muumimamma või näiteks polaarhüljes.

Järjekordselt üks töö, millel ei saa olema ilmselt mingit rakendust. Hea pehme, aeg-ajalt silitamas käia.
See on täiesti masendav kui palju ma muudkui koon ilmselt ainult kudumisrõõmust - teeks ükskordki midagi kantavat! Kapp punnitab kudumitest. Aga kas on midagi praktilist, lihtsat, näiteks väikest musta üll tõmmata?! Miks inimene ei õpi!
Ruta posted @ 12:03 - Link - kommentaarid (7)
192256 visitors