Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
09 Jaanuar 2011
Praegu on aega rääkida ennejõulustest tegemistest.
Guugeldasin, mis ma guugeldasin , aga lõpuks leidsin Interneti avarustest juhendi kuidas tehakse sellist ümmargust peyotet. Mulle kangesti meeldisid need kuumaaluseid meenutavad latakad, mida pärlitest annab punuda, aga ise välja ei mõelnud, mismoodi nad neid teevad.
Esimese tööna võtsin kohe põhjalikult ette.
From Jõulud 2010


Selle vasktraadiga on ka kena lugu - nimelt üks meestuttav märkas, et ma armastan traati kõveraks väänata ja ütles, et tal garaazis vedelemas mingi ca 10 km-ne rull vasktraati, et kas ma tahan ta toob mulle. Kas ma tahan!!??? Tõigi. Nüüd mul head 1mm-st emailitud vaske nii, et tapab.
Tegingi sellele kuumaalusele keti ka ise sellest vasest.
Nagu setu sõlg - võib ka kuulikindluse mõttes rinnal kanda. Peaks politsei erirühma naistele selliseid tehema hakkama...

Ja kuumaaluste lainel olles valmisid mõned veel:
From Jõulud 2010


From Jõulud 2010


Neid vist tehakse tegelikult kas tamiili või selle vahatatud niidiga? Aga ma võtsin hoopis 0,25mm traadi. Ma nüüd ei tea kas see on kõige targem tegu, aga seda on hää ilma nõela abita pärliaukudest läbi põimida.

***
Ja siis muidugi minu traadimähkimise abitud katsed.
Ütleme nii, et suur kunst peabki lopergune olema. Masinad teevad puhast sümmetriat, eksole.
From Jõulud 2010


From Jõulud 2010


Aga kes ei harjuta, see.... ei harjuta.

Ja MdmB käest saadud (suur tänu talle nende eest) imeilusad vintage kivid on juba ise nii ilusad, et õnneks ei saa neid pisut kohmaka traadimässimisega väga ära rikkuda.
From Jõulud 2010


****
Pärlilainel sujuvalt olles on vast paslik ka mainida möödunud jõulude toakaunistusi. Nimelt milleks hoida pärlivarusid peidus sahtlites, kui need võib valada silme alla jõulumeeleolu looma.
From Käsitöö 2010


Kui ma katseklaasi litsutud mõmmit oma mehele näitasin, siis ta suutis vaid öelda, et "Oh, Toivo!!"
From Käsitöö 2010


From Käsitöö 2010


Ja ülesöömissurma surnud kalakesest jäi mulle mälestuseks kena klaaskuppel, millesse igasugust sodi loopides saab samuti luua hubast jõulumeeleolu.
From Käsitöö 2010


Ka peotäis e-bayst saadud "swarovski" kristalle sai puistatud küünlakompositsioone kaunistama. Küll need sillerdasid küünlavalgel võimsalt. Aga ma ei hakka siinkohal hea vaataja ilumeelt rohkem nende pimedas toas tehtud ebaprofessionaalsete fotodega riivama. Seda tuleb lihtsalt ise ette kujutada.

Ja lõpetuseks näide, milliste uusaasta kaartide järgi saab ära tunda pärlihaige:
From Käsitöö 2010
Ruta posted @ 12:29 - Link - kommentaarid (3)
192256 visitors