Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
08 Jaanuar 2011
Jõulud, aastavahetus möödas nagu unenägu - mängides ja joostes.
Aega ja võimalust midagi kirja panna oli miljon, aga miskipärast sai kõik see aeg maha aeletud, näpp küünarnukini ninas. Nüüd siis tagantjärgigi väike ülevaade.

See oli ikka ammu, vist suvelgi veel kui magamistoas olid virnas vanad pappkastid ja muu "väärtuslik" kraam.
From Muid töid 2009-2010


Ostlemisest olid alles pesumasina kastid ja külmkapi kastid. Ega siis mitte midagi ei saa ära visata. Kastidest tuleb teha lastele maja. Selleks et PVA liim hästi kuivaks tuli majal kohanduda erinevates versioonides gravitatsiooniga.
From Muid töid 2009-2010


Natuke oli alles veel seda telliskivi tapeeti ja erinevaid seinavärve ja ukse jaoks pruuni ei leidnud - seega segasin kokku kohvipaksust, sojakastmest ja mingist muust prahist. Nüüd on uks kena reljeefne - purune.

Jõulude puhuks sai maja ka kunstlume katusele ja puhast ilu ukse külge.
From Muid töid 2009-2010


Aga see pole üldse veel valmis. Vaja on majanumbrit, lillekaste akna alla ja siseviimistlus on kõik tegemata. Praegu on valge kasti hind. Vihmaveetorud, aknaklaasid jne. Ehitusbuum on taas alanud.
p.s. aastavahetuse shampusekorgist saab geniaalse ukselingi!

***
Üks päev enne lasteaia jõulupidu öeldakse, et ai muuseas meil on peoks päkapiku mütsi vaja. NÜÜD sa ütled! Spagaathüpetega lähimasse Säästumarketisse sööst andis ainult selle info, et see naftajääkidest valmitatud õudus küll ei lähe. Eks ma siis koukisin oma punased lõngajäägid välja ja vardajäägid (mu vardakaotuskatastroof on endiselt aktuaalne) ja väntasin nii kiiresti kui näpud võtsid. Valget karvast lõnga leidsin ka.
From Käsitöö 2010


From Käsitöö 2010Igastahes tüdruk on oma mütisga nii rahul, et peast ära võtma ei ole nõus.
From Käsitöö 2010


From Käsitöö 2010


***

Ja tähelepanelikum televaataja märkas juba viimastelt fotodelt, et preilil on ka kena triibuline kudum üll. See sai jah alles eile valmis. Imeväikse osa tööst moodustab kudumine, siis räige sõimu saatel kokkuõmblemine, mis võtab vähemalt kaks korda niipalju aega ja siis on lõngaotsad!! Siinkohal kui jätta kõik ebatsensuursed väljendid ütlemata, siis ma ei ütle midagi. Niipalju vaid, et küljeõmbluste sisse ma neid natuke udjasin aga varrukate sees - te teete nalja!!! Ongi soem, kui varrukad on seest karvased.
Aga üldjoontes on selline neli miinus kamps.
From Käsitöö 2010


Lõng on hästi mõnus - õigemini lõngad. Baltijaama turu kaltsukast käisin kaevamas. Valisin kõik mingid jäägitokid, millel oli krae ümber - seega oli võimalik tuvastada, et koostis sai väga meriinone, virgin-wooline ja alpakane. Kannatab ka palja ihu peal kanda!
From Käsitöö 2010


Aga masendav on endiselt see, et ka üle 20 aasta kudumiskogemust ei anna ühtlast kudet ega ilusaid õmblusi. Ma ei tea KUI palju peab siis VEEL harjutama!!
From Käsitöö 2010


Nööpidega vedas. Otsisin oma jäägid välja ja täpselt seitse ühesuurust nööpi - ja värvid ka nagu oleks spetsiaalselt selle kampsi jaoks ostmas käinud.
Ütleme nii, et üldjoontes võib siiski töö arvestatuks lugeda ja eksamile lubada. Sest seekord läbi hea õnne kampsun istub hästi seljas ja imede-ime : on täiesti paras!

Kas ma teen lähiajal jälle midagi triibulist?
No mida te arvate?!?


Ruta posted @ 12:02 - Link - kommentaarid (8)
192040 visitors