Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
07 Oktoober 2010
Nüüd on katastroof! Paanika! Kolimise käigus on kaduma läinud KÕIK minu vardad! Ma ei suuda meenutada kuhu ma nad pakkisin. Ainult tõeline kudumishoolik mõistab minu ängistust. Vähe sellest, et see masendav materjaalne põnts, ei ole see ka paraku nii lilleline, et nüüd lähen poodi ja ostan kõik vajaminevad vardad. Daah...
Alles on ainult need , mis olid mõne poolelioleva töö sees püsti.
Ma olen ahastuses.
Ma otsin veel kõik kõige võimatumad kohad läbi ja siis tuleb ilmselt leppimisfaas.
Masendav...
Heegelnõelad on õnneks alles, sest need reisisid eraldi koti sees koos pärlikraamiga, sest enamus neid on rakkes ka traadi heegeldamisel.
***

Külmade saabudes avastan ma, et mul ei ole mütse. Ja nii igal aastal. Üks must litritega on eelmisest aastast,
From Käsitöö 2010

aga sellega on mul see vana hea probleem, et kui peast ära võtan, siis tekib tahtmine otsaesine marraskile kraapida. Ma nimelt ei kannata mitte mingisugusedi villaseid ega mohäärseid elemente oma naha vastas. Ma ei saa eales aru kuidas inimesed saavad kanda villaseid sokke palja jala otsas - mul tsurgivad isegi läbi suka!
Niisiis kui tegemist ei ole ultra-turbo-mega-soft beebi-alpaka-angoora-bambuu lõngaga, siis mina seda ilma vahekihtideta enda vastu panna ei saa.

Aga mütsi on ju vaja. Mõned õhtud tagasi kraapisin välja kõik oma lõngajääkide kotid (neid on kriminaalselt palju) ja koukisin välja lõngad, mis võiks mütsiks sobida.
Noh ja hakkasin siis vorpima. Selle heegeldamiseks kulus tsirka tunnike.
From Käsitöö 2010

Siis kukkusin veel jumalteab miks lilli tikkima ja noh kena pott küll, aga kuhu ku**t ma sellisega lähen?! Ma nägin sellega välja nagu probleemne kasvandik eriinternaatkoolist.
Tuli uus teha. Vaatasin mingi päev jupike mingit filmi, kus Kristin Davis patseeris ringi sellise kena heegeldatud motiividest mütsiga. Ta nägi sellega nii kena välja , et ma oma pühas lihtsameelsuses olin veendunud, et kui ma nüüd sellise mütsi saan, siis ma olen sama ilus!
Müts ise ei olnud väga palju erinev sellest.
From Käsitöö 2010

Aga kui mina selle pähe tõmbasin, siis oleks nagu ajupikendusega kokkuõmmeldud pajalapid peas...

Ega ma ei andnud alla. Üks kera oli alles ühte head siidi-villasegust lõnga (lõhnab kuidagi eriliselt magusalt! see lõng nimelt) Ja siis otsustasin kindla peale välja minna. Ei mingit kunzti!
From Käsitöö 2010

See ongi ainuke millega ma nüüüd käin, sest sellega ma näen välja täpselt nagu ma oleks endale mütsi pähe tõmmanud.
Ei tsurgi, ei torgi, ei torka silma. Mulle meeldib.
From Käsitöö 2010

Käsitöölist väärtust tal muidugi ei ole - tööd on umbes 30 min (võibolla ma natuke liialdan ka, aga mitte rohkem kui tund), aga sellised tavaliselt kõige praktilisemad ongi.

Igastahes mütsisaaga sellega lõppenud ei ole. Tahaks ikka ühe või paar ägedat, iseloomuga mütsi ka. Ma pean ise kuidagi ilusamaks vist hakkama, siis istuvad mütsid ka kenamad pähe!
Ruta posted @ 20:24 - Link - kommentaarid (15)
192904 visitors