Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
09 Veebruar 2010
Ma siis nüüd vähemalt praegu täidan oma lubadust ja katsun usinam olla. Soome keeles on üks hea ütelus: ahkera täytyy olla....
Mul on eelmise ja tegelikult isegi üle-eelmise aasta jooksul ikka päris mitu kudumit valminud endale. Alguses ei saanud pildile ja siis ei tahtnud ise väga modell olla ja siis oli kärss kärnas ja maa külmand jne...
Igastahes ühe pruuni kampsuni kudusin endale vist küll juba 2008 - pean ravelryst vaatama, millal ma projekti alanuks kuulutasin.
Lõng on siidi ja villa segu Scotch. Vääga vinge lõng. Esteks tundub selline linane, aga seljas hoiab tänu villa koostisele ikka kenasti sooja. Ja mudel kukkus ka hästi välja - mis tähendab et väga palju on mul juba ekspluatatsioonis olnud.
From Käsitöö 2010


Eelmise postituse alguses on info, mille alusel on kerge järeldada , et ma mingi perioodi olin keskelt päris jäme. Siis oli ka hea kanda, sest nööbid ulatuvadki täpselt keskele ainult.
Nööpidega oli aga see lahe lugu, et ostsin sellised naturaalsed - jummel teab mis pambus või puit või sarv see on - nööbid karnaluksist arvestades, et sellised kenad kampsuni enda karva tumedad pruunid peavad olema. Kaapasin kolm nööpi kaasa ja ega siis ei raatsi koha peal nööpe üle tsekata ju!
Üks nööp osutus selliseks:
From Käsitöö 2010


See on põhjus miks nööbid läksid "tagurpidi" ette. Ja kui aus olla siis nüüd meeldibki mulle niimoodi just rohkem.
From Käsitöö 2010


Seljas pilti ei ole. Ma olen veel looduse poolt nii rapsitud ja näen nii halb välja et ma ei jää kuidagi pildi peale.
Küll saab neid modelli seljas ka kunagi näha..

*****
Üks üüratumalt vana projekt on veel üks diivanipadi.
From Käsitöö 2010


Need palmikud olid mul valmis kootud , ma ei liialda vist kui ütlen, et 10 aastat tagasi. Ja siis see seisis ja seisis ja seisis, sest lõng sai enne nööbiliistu otsa. Ühel kaunil päeval suutsin ma siis ennast niipalju kokku võtta, et ostsin ühe toki sarnast lõnga ja jupike otsa kootud ja padi valmis. Imenatuke on vast näha et serv on teise lõngaga.
From Käsitöö 2010


Aga just nii ongi punk.

Padi ei ole pildil ka enam esimeses nooruses, sest diivanil on tema otsas aeletud juba eelmise aasta keskpaigast saati vist. Praegu läks just pessu. Uuel pesumasinal on käsitsipesu programm ka - ma olin õnnest nõder kui esimest korda selle avastasin. Igasugusel käsitsi kootud esemete käsitsi leotamisel on nüüd lõpp. Olgu tänatud kesiganes leiutas kodumasinad.

Eile öösel sai jälle pärlitest tooteid vorbitud. Mõnedest õnnestunumatest varsti ka ülevaade.
Seniks üks komplektike, mille lugu algas ühes kaltsupoes. Nimelt avastasin et müüakse koos krooniste dressipükste ja muu väärt kaubaga ka mingeid koledaid ehteid. Mina kohe küünarnukkideni sees ja lunastasin siis sümboolse raha eest mingi "puhta ilu" , mis koosnes ketijuppidest ja lilledest ja kogu see pusa pidi hoidma ümber kaela. Ta tegi seda ainult juhul kui pigistasid kõri kinni.
Lammutasin kogu selle ilu kohe laiali ja sain karbitäie selliseid Pilgrimi stiilis lilli ning hunniku vaskseid osasid.
Nüüdseks juba mitmeid komplekte valminud nendest detailidest:
From Ehted 2010


***
Praegu aga pooleli veel üks projekt - heegelnõel püsti sees.
From Käsitöö 2010


Kodustelt saan sõimata koguaeg, et millal ma oma lõngad ära korjan.
From Käsitöö 2010


Kui ma nüüd usinalt heegeldan, siis saan suurest hunnikust lõngajääkidest lahti ja üsna peaks peaks näha olema see uhke produkt, mis sellest sündimas on...Ruta posted @ 15:06 - Link - kommentaarid (7)
192085 visitors