Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
25 Oktoober 2008
Peaks endale blogipidaja palkama. Ise ma sellega ilmselgelt hakkama ei saa. Eks oma rolli mängi ka viimseid hingetõmbeid tegev arvuti. Poleks ime kui ta nüüd just selle lause ajal ära.....kooleb.
Veel on pilt ees.

Ma olen ahnelt ja isekalt muudkui ainult endale "trendikaid" kudumeid-heegelmeid vorpinud ja nüüd saabus aeg, kus lapsel oleks ka aeg oma osa ikka saada. Reeglina saab ta aga midagi siis kui ma avastan, et ma ei suuda endale midagi ostetust lõngast välja mõelda.
Viimati juhtus nii ühe merino villaga. Lohistasin kolm värvi koju ja küll ma siis plaanisin endale ühte vinget... mmm.. asja. Ei mõelnud välja. Hakkasin lapsele kampsunit kuduma.
Neetud. Vähe sellest et kõik värvid on absoluutselt eri jämedusega (kuigi üks ja sama lõng) siis oli üks värv ise ka toki jooksul ikka nii ebaühtlane, et kootud pind nägi välja nagu ma oleks selle koolis esimeses käsitöö tunnis kudunud. Mingi Steinbach Wolle merino on.
Leiutasin siis ühe sellise veidi teistmoodi heegelpinna.
From Tüdruku kraam


Päris huvitav selline veidi chanel´-lik tuli. Nüüd on plikal ka Kristiina Ojulandi kostüüm.
From Tüdruku kraam

Poseerima oli ta nõus muidugi ainult koos võileivaga. Einoh mis nõus. See oli ainuke võimalus, et ta kohe kaadrist plehku ei pane.
From Tüdruku kraam

Suures plaanis tuleb rahule jääda. Sest heegeldades ei jäänud lõnga ebaühtlused näha ja merino on ikka üsna soe ja pehme.
From Tüdruku kraamKeegi tõi mulle kaks suurt tokki mingit mohääri moodi, tõenäoliselt üleni sünteetika lõnga. Küll ma mõtlesin et mida ma sellest siis teen.
Plika sai tuunika.
From Tüdruku kraam


From Tüdruku kraam


Mütside-sallide hooaeg on ka täiega avatud.
Kapis vedeles üks tokk mingit efektlõnga. Kunagi ammu ostetud, et oi küll ma sellest teen. Nüüd ükspäev otsustasin, et vat enne magama ei lähe kui teen!
Sall tuli ja koos muude jääkidega mis kapis vedelesid kukkus täiesti asjalik müts ka välja.
Kõige paremini õnnestuvad asjad, siis kui teed nad kogemata.

From Tüdruku kraam


From Tüdruku kraam


Ning mulle kohutavalt meeldib see karvane lõng Fabia , mida Karnaluksist saab ja millest mul eelmise postituse valge vatirüü üll on. Kuigi jälle 100% puhas sünteetika, aga no nii pehme, et kasvõi püherda seal sees.
Lapsele ostsin roosat ja tegin salli ja mütsi.
Mütsi kudusin suhteliselt peenikeste varrastega, seega jäi väga tihke. Ja tulemus on nagu need Kangoli mütsid, mida stockmannist viie sotiga saab.
From Tüdruku kraam


Homme vist jälle päevavalgust ei lubatud. Seega minu uued hilbud jäävadki fotodele püüdmata.

Tassisin proovikojast kamaluga hõbedat kah koju. Proovin siin vaikselt kuidas magevee pärlitega kokku passib...
Ma upun siia oma pärlite sisse varsti ära. Aga ma ei saa ilma nendeta elada ja ilma lõngadeta ka mitte...
Tahaks ühe mõnusa jämeda pehme pruuni lõnga leida, et saaks Osinka foorumis populaarse Eva Longoria jakikese üks ühele maha viksida.
Aga lõngadega on see jama, et headel materjalidel on selline värvikaart, et jookse ja karju...
Ilusat pruuni olen siiani selliste hulgast leidnud, millest võib liivapaberit kududa.
Otsingud jätkuvad.


Ruta posted @ 17:01 - Link - kommentaarid (6)
192088 visitors