Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
31 Oktoober 2007
Veidike ka telgitaguseid halli kampsuni valmimisprotsessist.

Alustasin lihtsalt kududes üks riba palmikute ja nuppudega "salli". Mustri konstrueerisin enamvähem tunde järgi veidi spikerdades kudumise enstsüklopeediast ühe lehekestega palmikutepusa mustrilt.
Seda passet kududes lühikesi ridu ei teinud. Kududes aeg-ajalt mõõtsin, millal ümber õlgade ringi peale ulatab ja kuidas muster klappima saada. Sama mustrikorra lõppedes, millega alustasin, sai ka ring täpselt paras. Vedas!


Kaarja kuju saavutasin sellega, et allapoole kuduma hakates korjasin igast ääresilmusest (ületõstetud silmad) kaks silma ja kaelaaegu tegemiseks korjasin igast ääresilmusest ühe silma. Nii saigi selle "kahandamis"efekti kätte.

Kaelusel kahandasin alles viimasel real võttes täiesti tunde järgi pahempidi silmi kokku.

Nööbiliistu korjasin ääresilmustest põhimõttel 2-1-2-1-2...
Nööpaugud on täpselt palmiku keskel.


Nende nööbiliistu palmikutega on muidugi see lahe lugu, et kui nööbid kinni siis jäävad nad ju täpselt nööbi alla, seega ilge mõte oli sinna palmikuid rullida...
No ei ole ma just kõige kirkam kriit siin karbis...

****
Aga täna ei andnud ju hing rahu, vaja oli oma uue lõngahunniku kallale ronida.
Valisin selle hallikirju lõnga kindla plaaniga teha endale üks selline praegu kangesti moodne küünarnukkideni ulatuvate laiade varrukatega, A lõikeline jakk.
Olles kudunud paar rida proovilappi oli pilt selge - seda jakki kohe kindlasti ei tule.
Ma oleks nagu Leopold mustvalges telekas.


Aga proovilappi sama soojaga jätkates tuleb sellest lihtsalt üks sall ja ilmselt müts ka.
Kudumise ajal ulatus valmissaanud salliots juba põlve peale ja ahsaamait kus läks alt soojaks. Seega kui see sall nüüd rulli keerata võib seal sees hakata mune hauduma.

Lähedalt on päris äge!


****
Tegelikult tahaks samal ajal veel punast lõnga kududa ja musta mohääri ja siis rohelisest niidist seelikut heegeldada ja varvastega veel üks maavalge hõlmikkampsun ja hammastega väänaks samal ajal veel traati ning keelega lükkaks pärlid niidile ja...
Kutsuge mulle arst palun!
Ruta posted @ 21:59 - Link - kommentaarid (7)
192099 visitors