Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
16 Oktoober 2007
Kuigi meie sotsiaalsfäär ei ole veel just arenenumate riikide tasemel, on meie riigis ometi tugigrupid ja võõrutusravid alkoholi, narko-, kasiinosõltlastele. Aga mismoodi oleme kaitstud meie - pärlihoolikud?
Mina usun, et selline asi:

...vajaks meditsiinilist sekkumist.

Need on minu kogutud pärlmutter pärlid. Ja mitte kõik! Vaid eraldi on veel lumivalged 6mm, 8mm, 10mm, kreemjad 6mm, 8 mm, 10mm jne.
Seega ma kujutan ennast juba piltlikult ette sellises rõõmsate värvidega kujundatud ruumis, kus inimesed istuvad ringis, tõusevad ükshaaval püsti ja räägivad oma loo. Mina tõusen ja alustan:"Tere, mina olen Ruta ja ma olen pärlohoolik..."

****
Kuigi sügis tahaks just värve, värve , värve oma sombu sisse, siis ometigi on minu selle sügise värv ka hall.


Aga õnneks inspireerib mind ka muu. Esiteks kuukivi on selline meeletult huvitav tooraine. Sobiks nagu kõigega, ometi oleks nagu helesinisena domineeriv. Samas varjundeid ja helkeid on nii erinevaid. Väga ilus kivi minu meelest.
Mäletan emal olid kunagi ammu ammu ühed hõbefiligraani tehnikas ehted. Mälestus nendest andis inspiratsiooni selleks:
Aga õnneks saab pärlijääke ka ära kasutada:

Tegelikult ei ole see midagi uut, aga miks ma seda siin mainin tahaks kommenteerida kui efektse kinnise saab keerata sellest Tiimari paksust pehmest traadist. Traati ise on väga-väga pehme, aga sedasi mitmekorra ja rullikeeratult hoiab väga buenolt vormi:


Ning selline hiina ajakirjast õpitud tehnika saab ka ikka ja jälle rakendust:


Ja tänase pärlijutu lõpetuseks - et vääna sa seda traati kuidas sa väänad ja punu neid jõhve, mida sa punud aga kas lihtne klassika pole mitte ikka kõige ilusam?


****
Aga vardad püsti peos, maani ulatuv proovilapp põlvedel - agoonia on jälle kohal. Nimelt sain oma fuksiaroosa üllitisega ühele poole. Väga palju tegelikult lõnga üle ei jäänudki...sest kaelaauk tahtis ka veel oma ja varrukate puhul kehtis jälle vana hea reegel - kaks täpselt ühe suurt varrukat ei võta sugugi täpselt ühe palju lõnga!!!
Aga nüüd siis vaja ju uut ideed saada kuskilt. Ajapikku kokku ahmitud lõngavarud tahavad millekski saada.

Jakikesega aga siis läheb aega ilmselt järgmise jaanipäevani enne kui ma sobivad nööbid ette leian.

Ja mingi paelakese-nöörikese tahaks sealt rinna alt ja varrukate küünarnukkide pealt ka veel läbi ajada. Ei tea kuhu ma selle nukukostüümiga siis pärast lähen... aga no teha on lihtsalt nii lahe!
Eks ühel heal päeval kui nööbid ees ja siidipaelad shleihvi seotud, siis saab näha ka moezurnaali fotosid kus mina nõjatumas biidermeieri kanapeele , silmipimestavalt kaunis roosa kudum üll...
Ruta posted @ 20:24 - Link - kommentaarid (12)
192076 visitors