Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
21 Juuli 2007
Suve alguses kudusin endale kraega topi.

eelnevalt olin just ühe paksu kampsuniga nr. 9 varrastega maha saanud seega laiskus ei lubanud peale seda nr 2 vardaga siblima hakata. Seega oli vaja võtta lõng topelt ja teha neljaga. Tulemus on mudel mille nimeks sai "Tünn". Minu vaevaga vanas eas enam vähem saavutatud talje nullib see täiega ära ja lisab seksikad tubli 20 senti!
Ma näen selle "jopega" ikka nii jäme välja et see läheb kiiremas korras harutamisele - enne kui lõng jõuab lõplikult kootus asendis "keemilised lokid" sisse saada.
Noh korraks veel seljatagant - sealt kannatab vähemalt niipalju kriitikat et taha kohe karjudes minema joosta.


***
Kollast lõnga aga jäi järgi ja Rohelise tehtud ilusate tööde pealt viksisin maha hea idee - neljakandilistest motiividest ilma igasuguse lõiketa bolero. Ja ülihästi istub!

Automaatkaamera on ju nii sõbralik, et sellele annab selgeks teha millal tuleb võtta pikem millal lühem säri. (iroonia!!) See "#¤%#%& idioot mõõdab ju päiksest valgust vist ja siis on kõik pildid kärssand. Masendav.
Siit üks sama hale võte selja tagant.

Noh väga hea kujutlusvõimega vaataja aimab ehk ära, et keegi on midagi heegeldanud. Värvi pean juurde ütlema, seda ei ole võimalik piltidelt hoomata - kollane!

***
Prismas müüdi alega mingit sünteetilist Novita efektlõnga. Ma ei suutnud nendest fuksia ja aprikoosi värvidest mööda vaadata ja ladusingi korvipõhja kena voodri tokke. Veidi parempidi kudet, igavad kandilised tükid ja mõnus langev jaheda suveõhtu õlakate sai ka vormi endale. Vaatamata lõnga 100%-lisele sünteetilisusele on tunne jube puuvillane ja samas mõnusalt langev.***
Kollast bolerot demonstreerides tuli kohe tellimus ka maavalgele. See sai tehtud sellistest mitte päris kandilistest motiividest, millele oli siis vaja tillukesed lillekesed veel vahele heegeldada, et kokku pannes liiga suured augud vahele ei jääks. Vot see oli töö mida ma enam MITTE KUNAGI ei tee. See ei olnud heegeldamine - see oli lõngaotste peitmine!!! Mul viskas ikka nii kopa ette, et nüüd mõistes milline ¤#%%" see on - minu sügav kummardus tillukeste motiivide heegeldajatele!
Seega siin siis lõngaotsapeitmistehnikas nüblatud Säästökerä lõngast bolero. Kusjuures minumeelest ei kulunud tokist peaaegu üldse - seega ühest tokist saab neid vist kümme tükki teha!
****
Ja kuna ma juba heegeldamise lainel olin, siis vedeles mul lõngakastis kaks tokki Kotiväki valget. Lükkasin heegelnõela sisse ja üks topike sai veel elu endale:
****
Ja heegelnõela vahele suts pärleid vaja ka ikka näppida.
See traadiga põimise tehnika on mind vallanud:***
Ja nüüd veel kokkuvõteks veidi hala fotoaparaadi ümber. Kui kõik ebatsensuursed väljendid välja jätta, siis ma ei ütle midagi.
Hullult oleks ikka kaamerat vaja mis kriitikat kannataks. Muidu muudkui heegelda ja heegelda ja heegelda nagu loll ja siis ilmarahvale tuleb näidata anda aimamiseks - et vaadake tähelepanelikult: selle ülevalgustatud uduse kaadri peal, all vasakus nurgas on kollane heegeldatud motiiv!
Aga eks kaamerat on hea sõimata, ise oskan ju kõike! Eriti pildistamist.
Eks see ole sama nagu, et enamus inimesi teavad kõike meditsiinist ja popmuusikast!

Ruta posted @ 23:21 - Link - kommentaarid (19)
192088 visitors