Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
06 Juuli 2007
Mul on väga ränk heegeldamise viirus kallal. Arvuti on heegelmustreid punnis ja vot seda õiget otsin ööd ja päevad läbi. Siis vahepeal teen paar "proovilappi", sellised meeter korda meeter. Mustreid paksult täis aga no ei see ei ole see ei ole see...
Keegid head inimesed on ju interneti raamatuid , ajakirju täis skänninud. Mul on näiteks mitmeid eriversioone heegeldatud motiivide raamatuid juba. Pealkirjadega 300 motiivi ja 250 motiivi... Lihtne aritmeetika ütleb KUI paljude motiivide vahel juba valida oleks. No ei ole seda õiget!
Ma ei kujuta ette kuidas saaks ometi sellest loomevalust lahti. Pea on ideid täis, mustreid on miljon-triljon-ziljon ja siis istun heegelnõel pihus nagu loll. Ei sobi üks ega teine.
Või siis vaatan pildi pealt et voh sellise topikese-jakikese-pluuzekese ma nüüd teen. Teen küll ometi vaibasuuruse proovilapi aga lõpptulemus ikka ei istu nii nagu vaja. Ei ole laius õige, ei istu kaenlaaugust, liiga lai, liiga kitsas... no pagan noh!
Ja loomulikult lebavad lõngakorvis ka mõned valmis tööd ja ootavad nööpe. Õigeid nööpe saada on endiselt sama tõenäoline kui nõukogude ajal banaane.
Ja IKKA on nii, et ega ma oma valmistehtud asju kanda ei taha. Nagu mingi needus. Ühe korra panen selga siis kui valmis saab...noh et peab ju. Ja siis seisavad kapis virnas.

Pildid tahaks teha ikka seljas ja kena taustaga, mitte köögilaua taustal, poolik keefiripakk puusa tagant paistmas.
Ei ole aga kedagi kes teeks. Pilti ma mõtlen.

Ühesõnaga varsti võin ehk demonstreerida kollast hõlmiktoppi, kollast motiividega bolerot, roosat jakki ja ehk midagi veel. Praegu aga pisteliselt vaid mõned helmetööd.

Pärlitööd tuleb aga ikka nagu viimnepäev oleks käes. Ma ei tea enam mida ma nende kuhjadega teen. Ja juurde ikka, juurde...
Piltegi ei viitsi enam teha. Pildid ei tule kunagi ikka sellised välja nagu tahaks ja siis jääbki sinnapaika.
Nendest kõigist ei jõua ka keegi kurat enam pilte teha niipalju kui mul neid vabrikust tuleb.
Mõned näited millisel lainel ma praegu olen.
Sellised "põõsad" mind ikka inspireerivad:


Balti jaama turult käisin tõin türkiisi. Nüüd alles kuskilt lugesin et pidavat veevalajate kivi olema.


Keti otsa ajasin veidi vidinaid:


Üldiselt ma ei ole suurem merevaigulemb, aga sedasi traadile heegeldatud kannatab täitsa kriitikat vist:


Ja üks teokarbine ja traadisegune komplekt veel selline:


Ja ühest varasemast roosast ehtest jäi ikka see sõstramotiiv kummitama. Nüüd siis aprikoosikarva - see on värv mis mind ikka ja jälle unustama paneb, et ma ei ole enam 18 ja kõik maailmas EI PEA olema aprikoosi värvi.


********

Nüüd lähen piinlen oma heegeldamise teemal jälle. Õhtu lõpeb nagunii jälle sellega, et ma istun heegelnõel püsti peos, hunnik proovilapp-motiive süles ja absoluutne ideekriis selget mõistust pärssimas.
Hullult tahaks midagi teha...aga no MIDAAA!!??
Ruta posted @ 16:56 - Link - kommentaarid (7)
192088 visitors