Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
18 Veebruar 2007
Ei jõudnud uus valitsuski veel võimule saada, kui mul lapse kampsunil roosad nööbid ees! Ei saa mitte vaiki olla ja oma rõõmu jagamata...
Nüüd aga ootab ees uus nutt ja hala, sest minu roosa unelm, pitsi-shmitsi, hõbelõng jakikesekene hakkab heegelnõela alt välja tulema ja sinna ette on mul vaimusilmas liiga konkreetsed nööbid mõeldud. Nimelt pean leidma hõbedased nööbid, mille keskel võiks olla kuukivi sarnane kaunistus. Ja piisavalt kerged peaks nad olema, et ei tekiks jakile rida "rippuvaid rindu". Seega kui keegi hea inimene silmab selliseid nööpe kuskil, siis ma panen siit paaristõugetega.

Praegu aga hing pärlikuradile nii maha müüdud, et tootlus pehmetööstuses (ehk siis lõngatooted) on üsna nadi.
Mõned mütsid tulevad ja see on ka kõik praegu.
Lahke õest modell nõustus pähe tõmbama mu pruuni bareti, millele siidipaela serva ajasin.
Peale mitmeid ebaõnnestunud katseid saada soonikuga piisav pinge ümber pea, olen hakanud mütsidele kummi alla äärde ajama. Tulemus äärmiselt rahuldav - mul nimelt tähtis, et tuul kõrvaaukudest sisse ei puhu.

Kogu kahandamine-kasvatamine on jälle täiesti tunde järgi tehtud. Kuid uskumatu , kuid tõsi - õnnestus esimesel katsel õige suurus saada.

Ja vanillaninjast inspireeritud müts ei jäänud mul ka varrastesse. Seda proovisin alguses viisakalt enda peas demonstreerida, aga ma nägin nii jõle välja, et aparaat keeldus peale udu midagi muud pildile jätmast. Ja hea ongi.
Siin aga üks ülevalgustatud klõps tulemist endast.
Peaks vist veel pärleid lisama - vähe sätendab sinder.
Ja kumm tuleb alla kanalisse veel ajada.


Aga pildistamisega on ikka täiesti hambad. Kuna ma tillukesest automaatkaamerast midagi härjemat ei oma, siis tuleb leppida selle välguga ja selle teravustamisega mida väike karbike pakub. Ja see on masendav. Sest kui karp otsustab, et tema seekord ei teravusta siis sa võid endal naba paigast ära vihastada, talle see korda ei lähe. Täna saate udu või siis ülevalgustatud plönne, silvuplöö. Paned välgule rahustuseks valge paberi ette lootes, et see vähegi stabiliseerib - ei siis väike karbike (ilmselt solvumisest, et tema välk ei kõlba jah!) otsustab, et ta teeb sulle üldse kottpimeda kuvandi, mis sarnaneb kaadriga 70-ndate tallinnfilmist.

Kas siis väiksel karpkaameral ei või olla manuaalteravustamist ja suunatavat välku.... neetud.Niimoodi ma siis üritan oma väikese risttahukaga mingitki tulemust saada, et tõestada kasvõi nende hädiste illustratsioonidega seda juttu mida ma siin oma toodangust ajan.

Mis aga ehtetoodandusse puutub, siis edevat kraami aga muudkui tuleb. Kvaliteet ei aja muidugi sigu ka naerma, aga andke amatöörile aega.

Ega ma siingi heegelnõela näiteks nurka pole visand. Nimelt tõin tiimarist ära need valged toormummud, ühed värvisin õlikriitidega pruuniks ja lakkisin küünelakiga üle, teistele heegeldasin skafandrid ümber ja ühele tõmbasin suka ümber ning tikksin paksult litreid täis. Vahele mõned puuseibid ja paela otsa.
Tulem selline grunge.


Ja traadile lähenen ka ikka seniks heegelnõelaga kuniks ma tangidega keeramisega mingisuguselegi tasemele jõuan. Praegu lõppeb ehtenõela otsa aasaks keeramine räige sõimuga.


Aga noh alljärgnevat toodangut tuleb juba nagu vändrast saelaudu.
Aga tegelikult käisin jälle ikka lõngapoes aelemas. Vana arm ei roosteta. Näpeerisin kõik tokid ükshaaval läbi, endal ila suunurgast tilkumas. Ja noh oli vaja jälle punnis kotiga koju traageldada. Näidake mulle lõngu ja... nõrk, NÕRK oled sa naine!

Ruta posted @ 23:19 - Link - kommentaarid (7)
192039 visitors