Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
10 Veebruar 2007
Lõpuks tegin ta valmis.
Seisis mul veel poolikult kokkuõmmeldunagi lõngakastis käkras ja ma jõudsin vahepeal oma heegeldatud seeliku pea alguseni üles harutada ja uuesti teha, alustada ühe heegeldatud jakiga ja jõuda sellega lõpusirgele ja veel palju muud enne kui hambad ristis selle lõngapusa uuesti sülle tõstsin.
Eks ta ikka üks nässakas sai. Järgmine kord tuletatagu mulle meelde, et rõivatööstus toodab selliseid kirjuid alla omahinna, enne kui ma jälle suures kirjusoovis tuliseid kuradeid vannun.


Aga ikka ei ole veel kõik!! Et otsad lõplikult kokku tõmmata on üks elusuur projekt veel - nööbid. Suurim defitsiit meie vabariigis. Eks ma lõpuks suure vihaga õmblen lillad nööbid ette, sest ma juba tean et enne läheb issapäike looja kui ma sinna sobivas suuruses maheroosad lihtsad nööbid saan (mis kena oleks kui ei maksaks räiged sada krooni tükist!)

Ohjaa, aga pärli-shmärli
Minu eelmised kuldniidi installatsioonid andsid muidugi esimestel kandmisminutitel otsad.
Seega oli vaja korralik "tross" muretseda ja siis selliseid vahvaid vidinaid nagu on pärlipidurid (kõlab nagu mingi autoosa - tõkiskingad või väntvõll)
Kraanikausi alt leidsin mingid tangid ka, millega saab ilmselt peale traadi torusid ka väänata, aga ajasid asja ära küll.
Tõeline teraapia ikka - ma ei teagi nüüd mida mulle kõige rohkem meeldib teha, kas kududa, heegeldada või pärleid lükkida!

Aga mu pärlmutterkee sai uue teostuse ja seltsiliseks kõrvarõngad juurde:


Ja ühed loepergused läikivad plastmassitükid said sellise väljundi:


Ka selline käevõru leidis koha mu ehtekarbis (milleks ma pidin nüüd juba tühja kingakarbi kasutusele võtma) Kuigi see töö kuulub siiski sellesse meisterdamise kategooriasse, mille valmiskomplekte müüakse prismas koolitarvete leti vastas ja karbile on kirjutatud: Age 3-5


Aga mõned meetrid tiimari traati sai uue eksistentsi veel sellise käevõru-installatsiooni näol. Vaevalt ma seda iial kandma hakkan, aga teha on nii lahe, et tegemata ka ei jäta.


Selle "teha-lahe"-ga on kudumise-heegeldamise juures üks jama veel. Teha on nii lahe, et ega mul neid valmis asju vaja ei ole. Mida ma selle hunnikuga ükskord teen...?
Ruta posted @ 21:45 - Link - kommentaarid (5)
192088 visitors