Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
12 Märts 2013
Tänu Sokikese heale vihjele oskan ma taaskord oma pildialbumis opereerida. Suured tänud Sulle veelkord Sokike! Ei ole mina nõus vanadest harjumustest loobuma.

Niisiis räägin selle aastanumbri sees valminud väheke etnohõngulisemast Haapsalu rätist. Ta polnud küll selle aasta esimene, aga valmis enamvähem Vabariigi aastapäevaks, seega väärib esmalt mainimist.

From Käsitöö 2013


Lõng taaskord Reesilt pärit peenvillane. Kulu ei oskagi öelda - sest käiku läks eelmise toki jääk ja uuest tokist pea pool? Peent kaalu ei ole, et saaks järgi uurida.
Muster mugandatud mutatsioon Haapsalu rätiraamatust. Silmad unustasin JÄLLE kahekordsega luua! Niiet algäär sellevõrra lahjem. Vardad ikka mu kolmesed lemmikbambused, millest üks on armsalt krobeline. Kududa ei sega, aga mõnusalt "oma" tunne tekib.

Äär sinder jäi jah veidi lahja. Vaatan teist ja mõtlen, et heegeldaks või üle!
From Käsitöö 2013


Alati on alustamistuhin nii sees, et lood need seitse kilomeetrit silmi ära ja kui oled juba kasvõi kolm rida sinna peale kudunud, siis ei mina enam uuesti tegema ei hakka. Sest endiselt on minu jaoks kudumise juures ikkagi kõige vastikumad etapid silmade loomine ja kokkuõmblemine. Mõlemat kahte tegevust katsun miinimumini viia. (kampsuneid koon viimasel ajal ülevalt alla, ringiratast, ilma ühegi õmbluseta)


Poorti mustrimotiivi aitas minu nägemusel veidike etnolisemaks muuta mõningate mummude ümbermängimine.
From Käsitöö 2013


Ka "torbikutel" jätsin "varred" ära. Mulle nii meeldib rohkem.
From Käsitöö 2013


Kust ma põhiosa mustri võtsin enam ei mäletagi, aga see nii tavaline muster, et ilmselt jookseb igast kudumisraamatust läbi.

Aga väga klassikaline ja etnoline ta sai ning jääb ikka mulle endale. Mul neid salle-rätte vist juba 15 ringis, aga ühtegi ei raatsi ära anda. Sest iga riietuse juurde peab olema valida igat tooni salli-rätti. Ja sobivad nad ju nii talvel kui suvel. Ja kuna viimast aastaaega meil enam ilmselt kunagi ei tule ega ole, siis teen aga aina villasemaid ja hää soe olla.
From Käsitöö 2013


From Käsitöö 2013


Praegu selle sama lõnga jäägid vardal, millest tuleb siis sall suurusega "täpselt niipalju kui lõnga oli". Enne aga on vaja tõsta ööpäevas olevate tundide arvu. Riigikogus läheb see seaduseelnõu järgmisele lugemisele. Kui jõustub, siis saavad mu kampsunid, õmblustööd, ehted ja uued sallid ka kõik valmis.
Ruta posted @ 18:21 - Link - kommentaarid (8)
191546 visitors