Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
12 Veebruar 2013
Sellest on nüüdseks vist juba kaks kui mitte kolm aastat kui ma lunastasin Lianni poest allahindluse ajal ühe äärmiselt luksusliku meriino-siidiseguse vanaroosa lõnga.
See oli mu üks esimesi väga kalli lõnga oste. Tänaseks seda enam muidugi ei toodeta-tooda-tarnita. Vist oli nimega Sulka või hoopis Tupa...?
Noh igastahes sai sellest üsna kohe kampsun, mida ma tänaseks olengi vist juba mitu aastat kandnud. Pildile ta lihtsalt ei saanud. Ei saanud hästi ka nüüd, sest kaadrid on kohutavad. Aga kroonika mõttes paneks ka sellest kudumist siiski märgi maha.
Pilte tegi mu seitmene tütar, kellele pole selle töö osas küll midagi ette heita. Pildid on halvad kahel muul põhjusel - haige ja loppis modell ning halb valgus.
Kuid nüüd kampsunist.

From Käsitöö 2012


Nagu näha on kampsun suurest kandmisest juba kõvasti topiliseks tõmmanud ja eks ta juba ka oma vormi kaotanud. Pole kahjuks nii, et kallis ja hea lõng ka kaua ilus oleks. Aga kuidagi armas on ta mulle sellegipoolest.
See oli just see aeg, kus ma ühest Dropsi mudelist sain lehtede kudumise vaimustuse ja siis ma nuputasin nendest lehtedest sellise mustri ja sellise mudeli.
Õlajooned vajusid muidugi laiali ja varrukate külgeõmblused on endiselt koledad. Aga mul on ainult üle 20 aasta kudujakogemust, seega algaja asi.

From Käsitöö 2012


Nööbidki on kogu sellel kupatusel juba teine komplekt ees. Algselt olid sama värvi ilusad teokarbikojad. Aga need astusid lapsed kildudeks. Justnimelt astusid. Vaja oli mu kampsun maha visata ja siis sellest üle trampida. Sellele õrn teokarp vastu ei pidanud ja ma korjasin magamistoa põrandalt kilde. Isegi eest ära polnud vaja harutada, killud pudenesid ise õmbluste vahelt välja.
Kuigi oleks võinud uued teokarbid osta ja laste peale rohkem karjuda, aga ma läksin lihtsama vastupanu teed ja nüüd on seal ees paksud plastmassrattad. Ka kenakse pärlmutrise ilmega. Kuigi jah roosad pärlikojad olid ilusamad.

From Käsitöö 2012


Allääri armastan ma teha nüüd nii, et kaks korda kaks soonikule koon paar rida ripsi ette ja taha. Siis jääb soonik ripsi vahele ja on kuidagi...mmm...huvitavam.

From Käsitöö 2012


Kamps on lirakas ja topiline juba, aga mulle jube armas. Materjal on siiski pehme, missiis et mitte nii ilus enam. Ja soe on ta ka. Nii hea igale asjale peale visata. Ja vanuski mul juba sealmail, et roosad esemed võtavad garderoobis juhtimise üle.
Ning mis peamine - seda mudelit ei viksinud ma mitte kuskilt maha. Isegi ideed mitte. See kuidagi tuli mu juurde ja tekkis tegemise käigus. Päris 100% rahule muidugi ei jäänud, aga edaspidisesse pagasisse on jälle vigu millest õppida ja mida vältida.

From Käsitöö 2012
Ruta posted @ 23:06 - Link - kommentaarid (3)
191512 visitors