Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
21 Jaanuar 2013
See oli juba hilissügisel kui ka mina lõpuks lunastasin Reesilt seda imelist peenvillast Haapsalu salli lõnga.
Suured tänud talle selle eest!

Mu ema on sättinud oma sünnipäeva täpselt nädala enne jõule nagu seks ajaks vähe tegemist oleks. Aga nii ta igal aastal on ja sedasi tulebki enne jõule ema peale natuke topelt mõelda.
Ja eks siis saigi novembri paiku aetud vardad Reesi lõnga sisse, sest nüüd oli tahtmist saada midagi tõeliselt klassikalist.
Mustritega olen juba kimpus, sest salliraamatute omad mind kuidagi enam ei rahulda. Tahaks kohe rohkem ja teistsuguseid ja... päris uusi ei viitsi ise veel välja mõelda, sest see tähendaks korralikku pühendumist ruudulise paberi taga ja siis saab kärsitus minust võitu.
Sedasi ma siis esialgu lihtsalt muteerin olemasolevaid.
Ammu on mu pilku köitnud Reimanni raamatu kaanemuster.
Mina aga tahan nuppe. Niisiis tegin aukudest nupud ning sündiski ema salli muster:
From Käsitöö 2012


Siiani olen kudunud salle ainult meriinovillast, siis esialgu tundus see puhas vill nagu kraadike kare. Aga see tunne läks üsna pea mööda. Soe ja pehme nagu teisedki. Ja kuidagi ekstra naturaalse olemisega ja jätab ikka kõige rohkem sellise autentse Haapsalu muistendi tunde, kuigi ma ei täida reegleid sajaprotsendiliselt endiselt.
From Käsitöö 2012


Ma ei mäletagi enam kust ma selle äärepitsi mustri võtsin. Äkki oli ikka sealtsamast pitsiliste koekirjade raamatust. Eks ma teda jälle mugandasin nagu ikka.
Mis meenutab mulle, et olen tänase päevani võlgu oma äärepitsi mustri joonise, mida sügisel lubasin.
Ei saa ega saa seda üles pildistatud.... Aga ma teen seda, ma luban.

Seekord said nurgad jälle sellised korrektsed. Ääred lõpetasin kahekordse lõngaga. Nagu muidu kästakse alustada. Niisiis ikka kõik vastupidi.

From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012Ma mõõtsin üles ka salli mõõdud ja loomulikult unustasin needki ära. Vist sai umbes 80 cm lai ja kaks meetrit pikk.
Ka sõrmuse test sai läbitud.
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


Ema helistas mulle enne sünnipäeva ja ütles, et kas ma saaks talle äkki mõne oma valge salli kaasa võtta, et ta saaks sel õhtul õlgadele võtta. Mul oli seks hetkeks kingitus juba pakitud, seega eks ma siis keerutasin, et ma pean otsima kas ma leian mõne sobiva talle "laenata".
Niisiis vist läks rusikas silmaauku.
Ema õlgadel pilti ei saanudki, sest see oleks tulnud teha poolpimedas viletsa välguga. Neid pilte ma ei salli.
Niisiis lõpetuseks vaid üks peata modelli abil püütud kaader.
From Käsitöö 2012

Ruta posted @ 16:11 - Link - kommentaarid (12)
191521 visitors