Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
30 August 2012
Kollase angoora-kashmiiri salliga vehkisin ma juba suvehakul. Näha sai ainult kaugelt ja vastu valgust.
Nüüd siis veidi lähemalt ka.
Mustriks sai siis tulbiga piibelehekiri. Minumeelest rohkem nagu rombi või ruuduga piibelehekiri. Või pigem on see nagu väike koogike seal keskel, millel on kirss peal. Niisiis koogikestega piibelehekiri.
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


Äärepits taas minu looming ja loomulikult külgekootud variant. Ega ma sellise karvasega Haapsalu salli tiitlile ei kandideeriks nagunii. Sai teine ka hirmus jämedate varrastega tehtud - nimelt number 4,5. Varem kui ma sama lõnga nr. kolmega kudusin, siis kukkus välja nagu vanutatud versioon. Niisiis nüüd selline hõre. Äärepitsis ikka nuppe ka. Kuigi ei paista sindrid väga välja. Üheksaseid ei julgenud teha, sest lõnga oli piiratud kogus ja seda juurde saada oleks jube peavalu.
From Käsitöö 2012


Aga mõnus pehme soe ja värv mulle kangesti meeldib. Selline hästi-hästi kollane.
From Käsitöö 2012


Kes see imbetsill jätab telekapuldi kaadrisse!?

Kuigi õige , õigemini õigem (päris seda õiget värvi pildile ei saagi) värv tuleb ilmselt sellelt pildilt paremini välja kus ma sättisin fotoaparaadile manuaalselt seaded. Ütlesin talle mis valgus väljas on ja kamandasin säriaja lühemaks.
From Käsitöö 2012


Vahepeal valminud roosast ja pruunist ikka pilte ei ole.
Minult küsitakse, et mis ma nendega niipalju teen!? Püha müristus, Haapsalu stiilis pitssalle peab olema IGAT VÄRVI! Veel parem kui igast värvist veel mitu erinevat tooni.

***
Ühele tütre sõbrannale oli vaja sünnipäevaks kingitust. Seekord ühendasin pärlid ja heegeldamise.
From Käsitöö 2012


Lõng ise ka nagu natuke läigib. Miskine puuvilla segu selline. Päris mõnus.
From Käsitöö 2012


Minu plikale hakkas kangesti meeldima. Mangus kangesti endale ka. Eks ma uurin, kui saajale ei meeldi, siis küsin tagasi!
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


***
Praegu on varrastel alpaka-siidisegu lõngast pitskleit. Kõik oleks tore kui kogu mu tööprotsessi ei saadaks õudus paljast mõttest, et ühel heal päeval seisan ma olukorra ees, kus ma pean hakkama õmblema voodrit....ööök. Mitte et mulle ei meeldiks õmmelda. Aga no vooder! See on umbes sama , nagu teeks külmkapi taha seinamaalingut.
Ruta posted @ 21:09 - Link - kommentaarid (7)
192087 visitors