Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
26 August 2012
Kui palju loeb materjal!

Leidsin oma lõngavarudest ühe kera imeilusat tooni pruuni peenikest lõnga. Tundus olema peenvillane. Eks ma oma lennuka fantaasiaga mõtlesin lõngale mingi legendaarse päritolu ka külge. Nüüd alles hiljuti sain teada, mis lõng see selline hoopis oli. Ma ei julge öeldagi. Värv aga meelitas nii kangesti, et läks kohe bambusvarrastele ja sai salliks.
From Käsitöö 2012


Muster tekkis ühest räti poorti mustrist. Mulle tundub, et pruun lõng peab saama mingi rombi- või ruudukujulise mustri, et oleks nagu shokolaad. Ja täpselt selline see sall tuligi. Nagu suur shokolaaditahvel. Kui nupud oleks kudunud veel punasega, siis oleks olnud kirssidega.

From Käsitöö 2012


Aga jah, noh mida materjali!? See ei hoidnud ilus isegi mitte 5min peale venitust. Peenem on ta ka kindlasti kui 28/2, aga kui palju ja mis täpselt, kes teab. Täisvillaga kindlasti tegemist ei ole. Usun, et eks ta koostis midagi nafta-nööri-alumiiniumi ja penoplasti segu ole. Servad oleks nagu traadist heegeldatud!
From Käsitöö 2012


Õde sai selle nüüd küll sünnipäevaks... aga Riin, kui sa seda siin loed, siis ma teen Sulle uue! Paremast lõngast!
Kahju jah, et selline ilus värv ja kena muster (noh üksjagu tööd ikka ka!) selle viletsa lõnga nahka läksid. Aga ega seda ma olengi alles hiljuti õppinud, et kena "kashmiirkampsunit" ka türgis toodetud nafta"mohäärist" ei saa.

Tegelikult on tänaseks varrastelt maha libisenud veel kaks salli. Õigemini rätt ja sall ja eks need tuleb nüüd ruttu fotosilmaga kinni püüda. Ka Haapsalus kootud fuksiaroosa on ammu valmis.

Pitsikudumine on hullem sõltuvus kui mistahes tuntud -ism. Kui mul pole ühtegi poolikut pitsi varrastel, siis on osake mu elust puudu. Kui käed hakkavad värisema, otsaesine kattub külma higiga ja turjale tekib sügelev lööve, siis tuleb kiiresti saada korralik doos nuppe, õhksilmuseid ja kolm-parempidi-tõstmisega-kokkusid ning vaegused kaovad... Seega peavad pooliku töö sees olevad vardad koguaeg käeulatuses olema.
Ruta posted @ 21:28 - Link - kommentaarid (8)
192087 visitors