Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
09 August 2012
See oli eelmise aasta juuli lõpus, kui onu tähtsa juubeli tarbeks oli uut kleiti vaja. Säästumarketis müüdi väga sobivalt just siis valget heegelniiti ja ei pidanud kaugemalt tooma minema. Kuigi valget heegelniiti peab alati kodus varus ka olema. Nagu suhkrut, jahu ja mune.
Silma jäi üks Eva Longoria kantud kena suvekleit. Aga võtsin sealt ainult motiivid ja mustri-ideed. Kleidilõige kujunes kuidagi ise tööde käigus.
Motiive heegeldada korralikust niidist on mul tegelikult alati natuke kahju, sest koguaeg tuleb muudkui niiti katki lõigata. Aga no kes seda enam harutama hakkab!
Selline korralik keskealise kehakate sai lõppeks. Kõhtu tuleb muidugi koguaeg siivsalt sees hoida ja juubelilaua taga head-parimat vohmida ei tasu.
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


Lõige sattus kuidagi ekstra taljes ka. Selga ajada on paras katsumus. Ja kuigi mul nüüd siin vööst ülevalpool lausa lehmi punastama panevat partiid ei ole, siis oleks võind sealt vähe kasvatada rohkem küll. Väga lamedaks litsub teine.
Samas aga terve ühe motiivi jagu laiem oleks jälle t-särgi mõõtu hakanud võtma. Niisiis las olla.

From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


Need lillemotiivid hakkasid mulle kangesti meeldima. Neid olen hiljemgi kasutanud.

From Käsitöö 2012


Neid samu lillemotiive kasutasin eelmine aasta ka tütre kleidi puhul. Värvidega mängides tekkis väga vahva pisut Moldaavia rahvariiete motiivi meenutav efekt.

From Käsitöö 2011


Ag jah varrukate istuma saamine on alati kõige suurem peavalu. Lõpuks teeb aeg oma töö ja nad enamvähem vajuvad paika. Kuigi teatud asenditesse ei tasu käsi üldse sättida, kohe keerab kuskilt lotendama. Kenasti sirgelt käed all nagu odavamat sorti Barbie nukk, siis on kõik hästi.

From Käsitöö 2012


Istuma peab ka ettevaatlikult, et tagumik lotendama ei veniks. Aga paistab, et väga hull ei olegi. Siin tagantvaates on oluliselt häirivam kleidikandja vilets rüht, kui et veidi veninud tagumine pool.

From Käsitöö 2012


Igastahes pole viga. Olen seda kleiti juba KAKS korda kandnud. See on mu omatehtud kudumite-heegeldiste puhul üsna kõva tulemus. Tihti koon ainult sahtlisse. Ma ei tea, mingi needus.

Selle suve kleidist pilte pole veel saanud. Ma tunnen ennast kaamera objektiivi ees alati nagu tola, ( mis kajastub alati ka tulemis)seega ma ei jää kuidagi kaadrisse. Mulle meeldib olla objektiivi taga.
Ruta posted @ 18:34 - Link - kommentaarid (19)
192106 visitors