Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
07 August 2012
Haapsalu.

See oli vist juba varakevadel kui ma selleaastasest Haapsalu pitsi päevast kuulsin. Ei andnud rahu. Vähe lootsin, et ma sinna koos lastega satun aga õnnestus!
Ilma pikema jututa otse Kuursaali juurde. Seal avanes ikka väga positiivset ja sooja naeratust esilekutsuv vaatepilt.
From Käsitöö 2012

Kuigi-kuigi esiplaanil olev proua oma heegeldatud pitsrätiga mõjub nagu noor mässaja

Igaljuhul päris vahva oli see kuidas igalpool pinkidel , toolidel, laudade taga võis kohata osavaid vardaliigutajaid.
From Käsitöö 2012


Ka mina istusin Kuursaali ees pigil ja koukisin kotist oma erkroosa meriino välja. Sellest keegi fotosüüdistust ei teinud, küll aga jäin pildile kui ma oma operatsiooniga mereäärsele promenaadile ümber olin kolinud. Seks ajaks oli pitsipäeva ametlik osa juba läbi, aga mina ei saanud pidama.
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


Sündimas on fuksiaroosa metspiibelehe kirjaga kudum, mille mustrit ma veidike mugandasin. Tõin silmade keerutamised sisse, et ikka väljakutset ka oleks ja minu mässumeelsus mitte midagi täpselt juhendi ega retspti järgi teha, oleks ka väljendatud.
Praegu pole veel midagi näha aga eks mõne nädala pärast saa sellegi tulemi pildile kui nüüd lapsed kududa laseks.
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


Ilus soe ilm lubas selga ajada ka minu helesinise kleidi, mille ma juba aastaid tagasi õmblesin, aga sellest polegi vist ühtegi fotosüüdistust varasemalt.
From Käsitöö 2012


Ega nüüdki õieti ühtegi pilti ainult kleidist ei saanudki, sest ei tulnud ju jälle selle peale, et võiks ka seda spetsiaalselt jäädvustada.
Kuid mõnel kaadril on juhuse tõttu veidike ikka näha milline see mu suvine helesinine kloss välja näeb.
From Käsitöö 2012


Lõike võtsin ühe oma ujumistrikoo pealt. Selg on teisel täitsa paljas. Kangas on mõnus langev, miskine kunstsiidlane ilmselt. Kangast oli ka piisavalt nii, et seelikuosa peaks peaaegu täiskloss olema. Veidike jäi vist puudu. Päikselisel päeval tuleb selle helesinine värv kuidagi eriti erksalt esile ja tekitab kuidagi haldjaliku mulje. Iseasi kui haldjas see kandja seal sees nüüd on.
Haapsalu juurde käib muidugi ka pitssall, mida ma tähtsa näoga terve päeva õlgadel kandsin. Kuigi, kuigi päris traditsioonilise Haapsalu salli reeglite vastu eksib see lausa mitmes punktis. Aga kuidas see oligi, et tähtis on osavõtt mitte võit eksole.
From Käsitöö 2012


Selle salli sisse on hea lapsed ka võrku püüda.
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


See päev oli tõesti kuidagi eriti õnnestunud. Mulle Haapsalu väga meeldib ja ma pole kahjuks seal nii ammu käinud. Linn muutub aina ilusamaks. Minu meelest on Haapsalu veel rohkem suvelinn kui seda Pärnu on. Haapsalu on kuidagi romantiline ja nostalgiline.
Ja loomulikult kui sinna lisada veel need pitsitraditsioonid ja seda kõike selles meeleolus eksponeerituna näha. See oli tõesti ülev.
Mis mind eriti rõõmustas, et pitsikudujate keskmine vanus ei ole sugugi vanaemade liigas. Aina noorem põlvkond haarab peenvillase järele ja austab neid traditsioone ja seda ilu. Veel aastaid tagasi küsis mu sõber mul kodus poolikut kudumistööd nähes: "Issand kas tänapäeval ka veel naised koovad!?"
Ja kuidas veel!

Lõpetuseks veel üks fotolindile jäänud hetk pojaga, Müüriäärses kohvikus, millisele kaadrile jäi ka mu pärlitest, kristallidest ja tiibeti hõbedast meisterdatud käevõru.
From Käsitöö 2012


Ka need kanamunasuurused pärlid mu kõrvalestade küljes sai kunagi ammu ise kõrvarõngasteks moondatud. Päeva lõpuks hakkasid need siiski kõrvu juba kubemeni tirima, kuigi tegemist on kerge akrüüliga, aga eks suurus teeb ikka oma töö. Jõulude ajal saab need kuuse külge riputada. Multikasutus.

Haapsalu on ilus. Pitsipäev oli meeliülendav. Aitäh kõigile, kes on võtnud vaevaks sellist üritust korraldada. Kummardus.
Ruta posted @ 11:02 - Link - kommentaarid (2)
192067 visitors