Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
06 August 2012
Heegelniit Iris. Iga heegeldaja ilmselt teab, mis see selline on. Minu üllatuseks avastasin , et neid müüakse senini. Kuigi on mõtetult kallid. Mul aga oli kogunendu veel eelmise riigikorra ajast paras kotitäis üksteisega täiesti karjuvaid värve. Mitte ühtegi niipalju, et ühest värvist midagi saaks.
Aga julge hundi rind on ... mis ta oli...haavleid täis? Ja panin kõik värvid julmalt kokku.
Elusees poleks sellist kombinatsiooni kokku sättinud kui olud poleks sundinud.
From Käsitöö 2012


Niisiis tütar sai kleidi.
From Käsitöö 2012


Loomulikult saatis mind kogu heegeldamise aja painaja voodri õmblemisest. Aga ära tuli see teha. Siinkohal tuleb muidugi kohe nentida, et mu õmblusmasin ei allu absoluutselt kontrollile, kui talle läheneda venivate kangastega. Voodri aga tegin sellisest langevast lükralaadsest ihuvärvi libedikust. Seega kõik õmblused tuli teha salvrätiku abil. Kahe paberi vahel. Pärast nokkisin pinsettidega paberitutte siksakkide vahelt välja. Ma ei peatu pikemalt oma emotsioonidel sel hetkel. Ülemised ääred lõin valmisostetud diagonaalkandiga üle. Täiesti rahuldav kombinee sai.
Häda ainult selles, et ääred paistavad liiga kontrastselt kleididekoltee suurte pitsiaukude vahelt välja.
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


Seesama kombinee käib teiste heegeldatud kleitide alla ka, kuhu ta vähe paremini passib. Niisiis tuleb selle jäägikleidi puhul ses osas lihtsalt silm kinni pigistada.

See on nüüd teine heegeldatud kleit, mida ma ei ole mingi olemasoleva mudeli pealt maha viksinud. Mustreid kogusin erinevaid oma Interneti avarustest kogutud mustrikogust ja osaliselt leiutasin ise. Ja selline ta siis välja kukkus.
Tüdrukule meeldib see kleit kõige enam sest see "keerutab". Tütarde emad ilmselt teavad, mida see mõiste tähendab.

From Käsitöö 2012


Eilsel Haapsalu reisil lunis tüdruk mu roosa alpaka pitssalli ka endale õlgadele, et rohkem pitsipäeva muganduda.
From Käsitöö 2012


Haapsalus oli väga eriline päev. Ilm, vastupidiselt meie selle aasta suvele, oli vapustavalt ilus! Kõik see kaunis pits ja meistritööde hõng, mida sai lausa sõõrmetesse tõmmata. Aga sellest järgmine kord.

Ruta posted @ 19:43 - Link - kommentaarid (9)
192067 visitors