Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
28 Juuli 2012
Pühkisin sõna otseses mõttes õmblusmasinalt tolmu. Esiteks kuna oli hädasti vaja tütre uuele heegeldatud kleidile (kleiti ennast veel püüan pildile) voodrit (ök-ök: ma nimelt vihkan voodrite õmblemist) no ja ühtlasi oli Abakhanis allahindlus , siis kui ma voodrimaterjali hagemas käisin. Juhtus, mis juhtuma pidi - kangakasti kaas ei lähe enam kinni (oma aega ootavad kangad on mul suures kirstus)
Aga ühele kollasele lillelisele ajasin ikka käärid ja nõela sisse.
Teine asi voodri õmblemise järel, mis mind vastikusest võbelema paneb, on lõike võtmine. Niisiis küpses üsna kiirelt otsus teha kleit ilma lõiketa. Kuna kangatükk oli valmissuurusega kaalukangaste kastist, siis tuli kleit täpselt nii suur ja lai kuipalju kangast oli. Järgi jäi täpselt niipalju:
From Käsitöö 2012


Needki tükid jäid üle tänu nö. raglaanlõikele. Niisiis peale mitmeid sirgeid õmblusi sain sellise ürbi üll tõmmata:
From Käsitöö 2012
From Käsitöö 2012


Isegi äralõigatud ultusääre (on selline sõna üldse olemas?) tõmbasin siksakkidega üle ja tegin keset kõhtu sellest lipsukese.
From Käsitöö 2012


Kumminiidiga ma õmblema üldse ei hakka. Ei proovigi. Ma tean, et ma kaotaks igasuguse enesevalitsemise. Pealegi on mitut kummiõmblust järjestikku jube vastik teha kui esimene juba kroogib. Seega ma lahendan enda jaoks probleemi nii, et õmblen sik-sakiga vajaliku arvu nö. kummikanaleid ja pärast ajan peenikese kumminiidi sealt sik-sakkide vahelt tömbi nõelaga läbi. Juba aastaid olen palju kummikanaleid või õmblusi nõudvate esemete kummitamised nõndaviisi lahendanud. Töötab.
Rinna alla mitu "kanalit" ja varruka ääred ja kaelaauk said ühe "kanali". Hea pehme ei litsu käevarte juba rippuma kippuva naha sisse volte.
From Käsitöö 2012


Loomulikult oli vaja ka kollast salli. Sest senini oli ju saatanlikult külm.
Angoora-kashmiirisegu läks nr.4,5 roosipuust varrastele ja sündiski üsna kiirelt üks tulbiga piibelehekirja kandev sall. Äärepits jällegi oma mustrilooming. Nuppe ja auke, nagu ikka.
Pilte tuleb juurde teha mis lähemalt ja selgemalt. Seniks vehin niisama värskes õhus.
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


Ja ei olnud see nädalatki tagasi, kui oli lausa vaja endale midagi villast ümber kerida.
From Käsitöö 2012


Praegu on varrastel järgmine. Fuksiaroosa. Vist 16-nes. Hädasti on "vaja".
Ruta posted @ 22:02 - Link - kommentaarid (7)
192088 visitors