Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
08 Mai 2012
See sall on nüüd järjekorranumbriga 10
Ja sai teine kõige suurem tehtud töö siiani.
From Käsitöö 2012


Sall on kahekordseltki peaageu plikast pikem. Mõõdud said 225x90 cm. Otsustasin , et koon sisse ära kõik 1400m Merinos Extra lõnga. Et mis ma tast ikka alles jätan. Ja nii ma väntasin kuniks lõng otsa sai.
From Käsitöö 2012


Merinos Extrat oli varem Liannis kahte sorti. Seda tokis ja vihus. Toki omad on täiesti otsas, ainult mõned tõesti koledad värvid veel alles. Nüüd siis ainult vihu lõnga saab. See jääb mulle küll surmani selgusetuks, miks seda tokiversiooni enam ei saa ega sisse osteta?!
Esiteks oli see sutsu odavam, ta oli kvaliteetsem ja no mis peamine - ära jäi see vastik kerimine.
Kuna mul on mitu halli salli sellest tokilõngast, siis julgesin arvata, et ka see vihulõng üks pehme ja hää lõng on.
Tahtsin valget. Näppisin neid vihte seal siis ja no tule taevas appi - valge lõng oli teistega võrreldes nagu okastraat. Seda ikka töödeldakse nii kangete "soolhapetega", et see tõmbab ikka nii kargeks. Ei taht ma seda. Valisin ühe tooni, mis on niiiiiii õrnalt roosa, et ega õieti roosaks pidada ei saagi. Peaaegu valge. Aga vähemasti pehme.
Ebameeldivaks üllatuseks oli ka see, kui kohutavalt palju ebaühtlasem on see vihulõng tokilõngast.
Aga no ostetud see lõng juba oli ja silmad olid vardal ja mis siis ikka...
Ma ei hakka siinkohal virisemagi _kui_ rõve oli seda peaaegu nähtamatut niiti ligi pooletsit kilomeetrit kerida. Selle ajaga oleks pool salli ära kududa jõudnud. Mis VALU neil on seal lõngavabrikus neid MITTE tokkidesse kerida????
Mis eelis sellel vihul on?? Miks, miks, miks peab see lõng vihus olema!?

Aga nüüd sallist veel.
Ma olen ikka kangesti imetlenud neid Haapsalu rätte. Aga ma olen kuidagi ratsionaalne selle jaoks, et teha nii suur töö ja siis klappida ta kahekorra. Sest ega seda ruutu ju muudmoodi kanda ei saa, kui voldid teise ikka kolmnurgaks. Miks siis kahekordselt teha. Ma siis teen parem kohe kolmnurkse räti!
Aga see poorti ja mustri kombineerimine mulle ikka kangesti meeldib ja siis otsustasingi teha salli, ehk siis ristküliku poorti ja keskmustriga.
Poorti valisin rätiraamatust ja keskosa mustri salliraamatust.
From Käsitöö 2012


Äärepitsi kombineerisin täiesti ise. Hakkasin ruudulisele paberile joonistama ja puhtsalt hetkeinspiratsioonist ta tekkis.
Nuppe ikka igale poole!
From Käsitöö 2012


Ja nagu ikka. Äärepits on külge kootud. Jonnipunn olen ja EI KOO eraldi! Lööge või maa sisse, aga nurgad jäävad sedasi nägusamad!
Ääre heegeldasin maha kahekordse lõngaga. Ja ainult paar rida enne lõppu läksin ripsi peale üle. Kui teha äärepits üleni ripsiga, siis ei tule ikka muster nii ilusti esile. No ei tule noh!

Keskosa muster oli nimega "Kahekordne piibelehekiri"
From Käsitöö 2012

Üks teine seal kõrvallehel oli tulbiga piibelehe kiri. No aga tegelikult on ju hoopis selles mustris keskel ju suured tulbid! Minumeelest on see täitsa kohe tulpidega piibelehe kiri. Mulle igastahes hakkas see kangesti meeldima. Mõnusalt keeruline oli ka. Ei jäänd sugugi kohe meelde.

See õrnroosa värv ongi tegelikult natuke põnevam kui täitsa valge. Sellel pidlid on vast natuke tajutav see roosa varjund kui võrrelda nende lumivalgete pärlitega.
From Käsitöö 2012


Aga pehme on ta küll ja see jääb kindlasti mulle. Seda ei raatsi ma kellelegi loovutada.
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012
Ruta posted @ 09:00 - Link - kommentaarid (8)
192087 visitors