Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
09 Veebruar 2012
Oi see oli ammu kui ma ostsin Lõngamaaniast Alpaca lõngu. Nüüd ma vist enam mitte millestki muust ei koo. Mul on 100% alpakat ja siis villa ja alpaka segu ja siis alpaka ja mooruspuu siidi segu ja ühesõnaga puhast kulda.

Lastele oli vaja talveks sooje kampsuneid.
Esimesena sai tüdruk. Aga ta käib iga päev lasteaias ja päevasel ajal seega koos kampsuniga kodus ei ole, niisiis pilti veel pole.
Teisena sai oma kampsi siis poiss.
Ma olen vaimustuses norra mustritest. Võtsin ühe mustri detaili Drops Design lehelt ja hakkasin sellega mängima. Korraga kasutasin muidugi kahte eri värvi lõnga, et mitte hulluks minna. Ma olen värvilise mustri kudumiseks tegelikult liialt labiilse närvikavaga ning üritan ennast igal võimalikul moel säästa. Kuigi hea meelega kooks ennast jalalabast pealaeni muhu mustrit täis...viie eri värviga!! (mulle tundub , et need norra ja meite oma mustrid on üsna sarnased...?)

Õnneks oli poiss modell olemise lainel, seega ülevaade kampsunist tuli üsna mitmekesine.

From Käsitöö 2012


Lõngad võtsin kõik kahekordselt, sest ühekordsest Drops Alpacast tuleks kududa nr 2 vardaga ja no ausõna ei viitsinud. Ja pealegi kampsun pidi tulema võimaluklt paks.

From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


Mul on mitmelõnga mustriga oma trikk välja kujunenud. Ma muidugi ei tea äkki see on ka mõnes targas kudumisraamatus ammu kirjas aga mina pidin selle ise välja mõtlema. Nimelt rea alguse ja lõpu silmad koon paksud silmad mõlema värvi lõngadega, siis jäävad mustri algused ka ilusti hoidma. Raske seletada, kes mõistab, see mõistab. Loomulikult tuleb aga pahempidi real alguses esimesi silmuseid venitada ja ma ALATI unustan! Tulemuseks on parema varruka ääres koledad lottis silmad.
Ma olen tänaseks juba üle 20 aasta aktiivselt kudunud ja IKKA EI SAA SEDA SELGEKS! ....masendav.

From Käsitöö 2012


Nööbid on vist minu lapsepõlvest pärit. Mul oli kunagi üks isekootud jõle elektrisinine boolero, mille ees siis need ovaalsed nööbid olid. Rahu selle boolero põrmule ja nööbid said ausa ja uue kasutuse.

From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


***
Varrukakaari ma seekord ei teinud ja katsetasin enda jaoks tääiesti uut lähenemist, ehk siis kudusin varrukad õlaääre külge. Korjasin silmad üles ja kudusin varrukad ülevalt alla. Titsa nitsevoo, kui mitte arvestada neid koledaid lottis silmi seal paremal pool õlal.
Kirju koega asjad võiks muidugi katsetada teha steekidega. Aga see tehnika tundub mulle veel väga-väga hard core ja enne tegemaasumist tuleks kõvasti planeerida. Lõige, täpsed kalkulatsioonid, jne. Jääb tulevikku.
Kuigi jah kui ma neid kokkuõmmeldud tükke siis seestpoolt vaatasin, siis tahtis infarkt kangesti peale tulla. Aga ära ma nad peitsin, need neetud lõngaotsad ja oi neid oli palju (varrukate sees ei viitsinud!!)
Siinkohal teeksin ühe tööpakkumise: otsin lõngaotste peitjat! Soovitavalt ka kokkuõmblemisvalmidusega.

Sutsuke lühike nagu tuli aga käib kah. Loomulikult ajab poiss sõrmed eriti harali JUST selle kampsuni selga panemiseks. Varrukatel on lõngajooksud tema sõrmede jaoks just parajad. Seega ma kasutan selgapanemiseks lehtrimeetodit - ehk siis ajan oma käe varruka avast sisse ja siis tõmban tema oma läbi.

***

Tüdruku kampsun on ka norrakas. Aga see idee tuli mul alles siis kui triibuline kampsun oli juba valmis kootud, seega sellel on norra muster peale tikitud. Varsti-varsti ka fototõestused.
Ruta posted @ 21:50 - Link - kommentaarid (8)
192076 visitors