Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
14 Veebruar 2012
Eelmine aasta mõtlesin, et ma kolin oma ehted siit blogist eraldi blogisse, et jäägu see ainult pehmetööstuse jaoks. Aga ei mina jõua. Kahte blogi pidada ja siis erialbimitesse neid pilte sättida ja applõudida ja... millal siis aega kudumiseks jääks.
Ma siis eksitan mõned tööd, mis mu enda jaoks rohkem mainimist väärivad ikka siia ära.

Jõulude ajal valmis üks suuremat sorti punumistöö.
From Ehted 2012


Ikka minu vana arm - brick stitch tehnika. Punusin erikujulistele klaaspärlitele pärjad ümber ja siis hakkasin neid aasadega ühendama. Vat see oli kõige jubedam töö. Katsu sa ilus ümar aas väänata kui traat on otsapidi tibatillikeste pärlite vahel. Kuskilt pole kinni ka hoida...

From Ehted 2012


Kõrvarõnga konksud jäid täiesti vabakäigule.
From Ehted 2012


Materjaliks sai nii klaasi kui plastmassi. Niisiis kaugeltvaatamise asi.

***
Traadiväänamistööde jaoks teen nüüd enne joonise.
From Ehted 2012


Siis on mingigi ettekujutus kuidas ja milliseid osasid hakata traadist välja lõikama ja kui suuri. Eks lõpptulemus erineb kavandist alati. See ongi nagu dzässmuusika, et interpretatsiooni käigus asi sünnib.

***
Ja sellist puntraks punutud stiilis sõrmuseid tuleb nüüd juba nagu Vändrast saelaudu.
From Ehted 2012


From Ehted 2012


From Jõulukollektsioon 2011


***
Ja nüüd ei suuda oma aega ära planeerida - tahaks kududa, heegeldada, värvida ja ehteid meisterdada. Iga päev, koguaeg ja kõike!!
Ruta posted @ 23:25 - Link - kommentaarid (4)
13 Veebruar 2012
Lõppeks sai ka tüdruku kampsun pildile.
Sellise naeratusega tervitatakse praegu kõiki.
From Käsitöö 2012


Nagu ma juba pisut lobisesin, siis järjekordne norrakas, aga pealetikitud mustriga.
From Käsitöö 2012


Põhjus oli väga proosaline. Nimelt kudusin triipudega kapsuni valmis ja vaatasin , et kuidagi plass teine. Ja just olid mulle muljet avaldanud need ilusad norra mustrid. Mis siis ikka, nõel kätte ja mustrit tagantjärgi tegema. Algul proovisin tavalist kootud silma pistet, aga see vajus kuidagi koe vahele ja ei jäänud ilus ühti. Nii siis ristpiste jälle tee minuni leidis. Viimati tikkisin risti vist kuuendas klassis kus kõik pidid endale nõelapadja tikkima.
From Käsitöö 2012


Õmbluste kallal kannatab muidugi ohjeldamatult veel viriseda. Ma ei tea millal ma õpin, et ÄÄRESILMUSEID TULEB SIKUTADA!!!
From Käsitöö 2012


Aga kampsun on tõesti hästi teeninud. Üle kahe nädala on iga päev lasteaias seljas olnud ja täna pidin vaid natuke vildistunud toppe kääridega ära lõikama. Tikkimisniitide otsad jätsin ka rumala peaga ilmselt liiga lühikesed ja mõned väljatulnud tikandiniidid tuli tagasi "nõeluda".
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


***
Aga uusi karupükse oli ka tüdrukul vaja. Eelmised on ikka juba ribadeks kantud. Ostsin reedel ühe suure toki sokilõnga ja andsin kohe varrastele tuld. Eilseks olid valmis.
From Käsitöö 2012


See mustrilõng on päris äge. Lase muudkui parempidist ja tuleb. Seda mustrit võiks rohkemgi olla - sellel ainult see pruuniträpsuline osa, ülejäänd sai triipu.
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


Ja mis imede-ime: ma sain lõike lausa ideaalselt istuma! Püksid pliksil nagu jalga kootud!
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


Ühest 100g tokist sai plikale püksid!

Ilma naljata, ma tahan endale ka selliseid! (tokke tuleb vist kuus osta...)
Ruta posted @ 12:26 - Link - kommentaarid (13)
11 Veebruar 2012
Salli"saatanale" sai sõrm antud ja hing on nüüd müüdud.
Viimatine, kes varraste alt tuli.
From Käsitöö 2012


See piibelehe motiiv pole mulle algusest peale rahu andnud ja nüüd ta siis sündis. Mustri leidsin ikka jälle Haapsalu räti raamatust aga ega ma päris üks-ühele teda maha ei kudunud. Ikka oli vaja mugandada.
From Käsitöö 2012


Äärepitsi mustri lõin aga täiesti nullist ise. Ega neid seestpoolt väljapoole pitse väga palju valida pole, seega tuleb ise leiutada. Kui kududa neid rätiraamatu pitse teistpidi, siis nad sindrid ei jää äärest lainelised.
Aga muuseas-muuseas Leili Reimanni "Pitsilistes koekirjades" on küll äärepitsi mustrid seestpoolt äärepoole. Nurgaskeemid muidugi ei klapi, tuleb ise leiutada.
Igaljuhul mina nürimeelselt koon pitsi rätikule-sallile külge, ei õmble ja ma tõenäoliselt keeldun kunagi muudmoodi seda tegemast!
From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


Ja nui neiljaks, nurk on ilusam kui pitsimuster seal ise keerab, mitte ei krousi. No olgu, see on minu arvamus...
From Käsitöö 2012


Sõrmuse-eksami on siiani kõik mu sallid-rätid ära teinud.
From Käsitöö 2012


Kuigi kividega sõrmusega seda ilmselgelt sooritada ei tasu.
Ruta posted @ 19:39 - Link - kommentaarid (5)
09 Veebruar 2012
Oi see oli ammu kui ma ostsin Lõngamaaniast Alpaca lõngu. Nüüd ma vist enam mitte millestki muust ei koo. Mul on 100% alpakat ja siis villa ja alpaka segu ja siis alpaka ja mooruspuu siidi segu ja ühesõnaga puhast kulda.

Lastele oli vaja talveks sooje kampsuneid.
Esimesena sai tüdruk. Aga ta käib iga päev lasteaias ja päevasel ajal seega koos kampsuniga kodus ei ole, niisiis pilti veel pole.
Teisena sai oma kampsi siis poiss.
Ma olen vaimustuses norra mustritest. Võtsin ühe mustri detaili Drops Design lehelt ja hakkasin sellega mängima. Korraga kasutasin muidugi kahte eri värvi lõnga, et mitte hulluks minna. Ma olen värvilise mustri kudumiseks tegelikult liialt labiilse närvikavaga ning üritan ennast igal võimalikul moel säästa. Kuigi hea meelega kooks ennast jalalabast pealaeni muhu mustrit täis...viie eri värviga!! (mulle tundub , et need norra ja meite oma mustrid on üsna sarnased...?)

Õnneks oli poiss modell olemise lainel, seega ülevaade kampsunist tuli üsna mitmekesine.

From Käsitöö 2012


Lõngad võtsin kõik kahekordselt, sest ühekordsest Drops Alpacast tuleks kududa nr 2 vardaga ja no ausõna ei viitsinud. Ja pealegi kampsun pidi tulema võimaluklt paks.

From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


Mul on mitmelõnga mustriga oma trikk välja kujunenud. Ma muidugi ei tea äkki see on ka mõnes targas kudumisraamatus ammu kirjas aga mina pidin selle ise välja mõtlema. Nimelt rea alguse ja lõpu silmad koon paksud silmad mõlema värvi lõngadega, siis jäävad mustri algused ka ilusti hoidma. Raske seletada, kes mõistab, see mõistab. Loomulikult tuleb aga pahempidi real alguses esimesi silmuseid venitada ja ma ALATI unustan! Tulemuseks on parema varruka ääres koledad lottis silmad.
Ma olen tänaseks juba üle 20 aasta aktiivselt kudunud ja IKKA EI SAA SEDA SELGEKS! ....masendav.

From Käsitöö 2012


Nööbid on vist minu lapsepõlvest pärit. Mul oli kunagi üks isekootud jõle elektrisinine boolero, mille ees siis need ovaalsed nööbid olid. Rahu selle boolero põrmule ja nööbid said ausa ja uue kasutuse.

From Käsitöö 2012


From Käsitöö 2012


***
Varrukakaari ma seekord ei teinud ja katsetasin enda jaoks tääiesti uut lähenemist, ehk siis kudusin varrukad õlaääre külge. Korjasin silmad üles ja kudusin varrukad ülevalt alla. Titsa nitsevoo, kui mitte arvestada neid koledaid lottis silmi seal paremal pool õlal.
Kirju koega asjad võiks muidugi katsetada teha steekidega. Aga see tehnika tundub mulle veel väga-väga hard core ja enne tegemaasumist tuleks kõvasti planeerida. Lõige, täpsed kalkulatsioonid, jne. Jääb tulevikku.
Kuigi jah kui ma neid kokkuõmmeldud tükke siis seestpoolt vaatasin, siis tahtis infarkt kangesti peale tulla. Aga ära ma nad peitsin, need neetud lõngaotsad ja oi neid oli palju (varrukate sees ei viitsinud!!)
Siinkohal teeksin ühe tööpakkumise: otsin lõngaotste peitjat! Soovitavalt ka kokkuõmblemisvalmidusega.

Sutsuke lühike nagu tuli aga käib kah. Loomulikult ajab poiss sõrmed eriti harali JUST selle kampsuni selga panemiseks. Varrukatel on lõngajooksud tema sõrmede jaoks just parajad. Seega ma kasutan selgapanemiseks lehtrimeetodit - ehk siis ajan oma käe varruka avast sisse ja siis tõmban tema oma läbi.

***

Tüdruku kampsun on ka norrakas. Aga see idee tuli mul alles siis kui triibuline kampsun oli juba valmis kootud, seega sellel on norra muster peale tikitud. Varsti-varsti ka fototõestused.
Ruta posted @ 21:50 - Link - kommentaarid (8)
191473 visitors