Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
08 Oktoober 2009
Igasugusest peenemast näputööst juba pikem paus sees. Esteks läheb ilmselt igaviks kui peale kolimist kõik oma pärlid uuesti jonksu saan. Ja kahjuks on juba pikemat aega näpud paistes ning liikumisvõimetud, seega heegelnõel ja kudumisvardad ei seisa näpu vahel nüüd mingi aeg.
Mis seal muud kui proovin neid tööd mis näpuosavust niiväga ei nõua - seega pintsel ja rull ikka mu panda-kämblate vahel püsivad.

Kõigepealt tahaks muidugi räigelt ropendada teemal Picasa ja muu kompuuterajastu kräpp. Ei mina saa surmani aru, mismoodi need pildid sinna picasasse mu arvutist võetakse ja miks ta seal sellise kaose valmistab.
Täna mässasin näiteks tund aega et oma krrrdi kapipildidi sealt saasta seest üles leida.
Ja siis küsitakse, et miks ma nii harva blogin. Oma närvide hoidmiseks. Arvuti eesmärk on ju selged inimesed hulluks ajada.

Aga noh mingile nupule ma kogemata vajutasin ja pildid ilmusid absoluutselt olematusse kataloogi, täiesti ebaloogilises asukohas.
Nii mõnigi asi on valminud ja tahaks kroonika mõttes jäädvustada, aga selge mõistuse säilitamise eesmärgil lükkan kogu seda pornot ainult edasi.

See selleks. Millegagi saab ilmselt illustreerida , mida ma siin nokitsen.

Uues köögis sees selline mööbel, mis mind just ei vaimusta (noh see on pehmelt öeldud).
Kahjuks jäi pildistamata see BEFORE pilt just sellest kapist, millele ma uue elu andsin, aga noh sellised nad kõik on:
From Muud käsitööd 2009


Üks vähe pisem tekitas mul kange himu temaga midagi teha. Uksed sai maha tõmmatud ja rulliga veidi värvi antud talle. Iseasi kuda see nüüd selle libeda laminaadi peal püsib. Veidi liivapaberit sai ka antud enne aga palju sellest nüüd tolku oli:
From Muud käsitööd 2009


Ustega nägin rohkem vaeva. Keskmine osa uksest läks värvi alla, millised on plika toas seinad ja ääred siis valgeks. Tapeedist lõikasin välja mõned roosid ja pva liimi ja paksu lakikihi abil sai need ustele kinnitatud:
From Muud käsitööd 2009


Kuna plika toas on üks vana restaureeritud voodi ka (sellest mõni teinekord, sest sellele pühendasin ikka nädalaid), millel on mummudest jalad, siis mõtlesin et kapile võiks samasugused saada. Päris ümmargust mummu nii kiirelt ei leidnud. Ilmselt oleks pidanud veidi otsima ja nuputama, aga ühed uksenupud jäid silma ja need saigi alla kruvitud:
From Muud käsitööd 2009


No ja nüüd ongi selline kapike siis tüdruku toas. Eks elu näitab kas see värv seal peal ka püsib.
Nupud ainult puudu veel. Koorautas olid mingised mis väga hästi sobiks, aga no kui üks nupp maksab samapalju kui pool kilo delikatessjuustu, siis ma kruvin pigem niidirullid sinna ette! Seega otsingud jätkuvad. Äkki kargab mingi idee pähe.

Kapi sisse kleepisin ka veidi tapeeti, et vinti veidi üle keerata.
From Muud käsitööd 2009


Aga selline kapike nüüd tüdruku toas seisab - vähemasti ühe sajandiku kolast saab nende uksekeste taha peita.
From Muud käsitööd 2009
From Muud käsitööd 2009


......

Mind see dekupaazh hakkas ka võluma. Ammu juba jälgin poodides salvrätikuid. Aga eriti nüüd ma avastan kui koledad nad kõik on ja ega mingi ilusa motiivi saamiseks tuleb neid ilmselt kaua otsida.
Ühed leidsin kunagi tiimarist kus oli palju triipe ja lilli ja erinevaid motiive peal. Neid nüüd saab erinevatel eesmärkidel kasutada.

Võtsin ühe täiesti tavalise lillepoti, mis küll on pisut ebatavalisema kujuga aga muidu see pruun savipott nagu ikka. Pintsliga lükkasin seinavärvi peale ja siis hakkasin salvräti riba sinna äärde lakkima. Eraldi liimiga küll mässata pole mõtet.
Sain sellise potikese:
From Muud käsitööd 2009


Aga no näha on, et harjutamist vajab veel kõvasti.
From Muud käsitööd 2009

Eks ta mullitab ja ebaühtlane ole. No aga esimese katse kohta polegi hull ju...
Kuulub sellisesse kategooriasse "nunnu".

***
aga värvipottide ja lakkide ja pintslite-rullidega mul siin viimase aja mässamised käivad. Kui ma sellele arvutile olen andeks andnud kuidas ta mind represseeris, siis saan ehk veel midagi üles laetud. Praegu tahaks küll ainult seda riistapuud vastu seina pilbasteks taguda...kui sellest ainult kasu oleks....
Ruta posted @ 17:54 - Link - kommentaarid (9)
191484 visitors