Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
09 November 2010
Hõbedaselt traadilt liikusin kuldse traadi peale ja muudkui väänasin. Helmeste paiknemine kujuneb töö käigus. Ja ma muudkui punusin ja sättisin ja isegi konksu väänasin ja haamerdasin ise ja...
From Ehted - Sügis 2010


Ja siis äkki vaatan, et mu ilus sümmetriline muster moodustab üsna labiilselt naeratava näo. Alguses ma ei pannud tähele aga nüüd ma muidugi muud ei näegi.
From Ehted - Sügis 2010


Aga olgu, need kõrvarõngad saavad nimeks Halloween Pumkins ja sobivad veidrat huumorit armastavale kandjale.

Edasi liikusin vase suunas. Nüüd teadsin juba jälgida, et türkiisi-swarovskid jälle "smailiks" ei moodustuks.
From Ehted - Sügis 2010


From Ehted - Sügis 2010


Hrjutamine teeb meistriks. Ma tahaks kohutavalt teada millal!? Sest kogu see harjutamine neelab nii meeletult 0,4mm traati, et seda peaks juba igas supermarketis tokkidena müüdama - ma ostaks mitu Säästökerä!
Vasksete käkerdiste puhul on ilmselt ka naaatu-naatukene näha, et tegemist on veidi pehmema (soft) traadiga, seega töö ei ole NII "must" kui eelmised. Aga no ruumi on. Arenemisruumi.

Nüüd aga need neetud fotod! Mu "valguskastis" on kaks 150w remondilampi pluss pealt valgustamas veel 100w-ne lamp - seal on selle valge taustaga juba nii kriiskavalt valge, et ma pean päikseprille kasutama kui ma seal käpuli fotografeerin. Ja mu pildid on ikka udused, säbrulised, "lumised"!?!
See krt ON selle neetud fotoka süü!
Selleks , et see olukord paraneks peaksin ma:
1. minema poodi
2. ostma uue fotoka

See aga on minu jaoks NII pikk tegevuste loetelu, et ma ei ole suutnud selle projektiga alustadagi. Mul on alati selliste "kohutavalt keeruliste" ülesannetega nii.
Niisiis ma jätkan edasi ilmselt veel 3 aastat pausideta vingumist teemal KUI halb fotokas mul on ja KUI häid pilte ma siis tegema hakkan kui....!!!

See kõlab nagu mu keskkoha ülekilode teema - ainuke tõsine ja järjepidev trenn mida ma teen on vingumine selle kallal, kui rõvedalt kõht ripub üle püksivärvli. Ajaks see vähemalt naermagi - see annaks natukenegi lihastele ka koormust.
Ruta posted @ 20:33 - Link - kommentaarid (7)
07 November 2010
Iza Malczyk.
Oh jah. Ma teen igakord peaaegu, et püksi kui ma tema töid vaatan.
Ma siis proovin ka. Kuigi see on umbes sama mis jäljendada oma lemmiklauljat peegli ees deodorandipudelisse suud maigutades.
Väänan seda traati mis ma väänan - aga näha on et seda trenni tuleb teha isegi rohkem kui nende kõhulihastega, mis praeguseks on sellise balletiseeliku efekti mu talje ümber moodustanud. Ja kes vähegi teab KUI raske on saavutada seda taljet, siis vot kümme korda raskem on teha midagi nii hästi nagu Iza.
Siin nad on - ühed lemmikud: http://www.izamalczyk.com/en/gallery-2-341-2264.html
Ja siin punnitan mina.
From Ehted - Sügis 2010


From Ehted - Sügis 2010


Ega ma ikka päris maha ei viksinud - ütleme nii, et võtsin sellise ümmarguse mudeli aluseks. Juba mu tehnika on hoopis teine, sest ma ei hammusta mitte kuidagi läbigi kuidas Iza neid teeb.
Aga jah, tema omad on niiiii ilusad...
Küll ma ka kunagi saan - selle talje ma mõtlen.

Praegu aga ei raatsi häid helmeidki veel kasutada. Puha plastmass.

0,4mm traadi peale olen ma endiselt tige ja ikka väänan muudkui.
Üks ripats ka samas stiilis:
From Ehted - Sügis 2010

Mõistlik oleks nendest vist mitte nii lähedalt pilte teha. Järgmised teen pimedas ja kaugelt ja siis räägin jälle A4 pikkuse loo kui halb fotokas mul on.

Ja kuidas nad põimivad sedasi kaheksaid ümbed kahe traadi, et jääb ilus ja ühtlane!?
Ma nimetaks oma saavutust elegantseks pusaks. Ja nagu jooniselt näha siis ma umbes cm järel lõpetasingi ära ja pettemanöövriks keerasin sellegi veel spiraali. Edasi juba mulle tuttav traadi külge mummude keeramine - see läheb juba libedalt:
From Ehted - Sügis 2010


Ja pusamise vallas ma ennast lõpuks kõige kindlamalt tundsingi:
From Ehted - Sügis 2010


* * *
Balti jaama turul on üks lahe lõngaauk. Suur laud paksult üksikuid-kaksikuid tokke täis. Tuustisin sealt sobivaid värve virgin- ja meriinovilla ja nüüd koon plikale triibukampsunit. Aga no nii visalt edeneb, et ma kardan ta läheb enne mehele kui ma nööbid ette saan...


Ruta posted @ 21:29 - Link - kommentaarid (6)
191466 visitors