Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
21 November 2008
Tegelikult on see mul juba ammu valmis. Vana hea aastatetagune mudel Apart kataloogist, mida on vist kõige rohkem järgi tehtud üldse. Head osinkalased olid jälle filigraanselt kõik mustrid välja otsinud ja joonistanud ja ole ainult lahke ja aja heegelnõel kuumaks.
Mina muidugi üritasin oma kahandamistega ja kasvatamistega hullult taljesse asja ajada ja tulemus oli mitmekordne ümbertegemine.
Terve kehaosa oli juba valmis kui tõmbasin kõik üles! Lihtsalt ei läind eest kinni. Põhimõtteliselt olen selle jakikese sisse kahe jaki töö pannud.

Selline ta sai:
From Käsitööregister


Selja taha ehitasin jälle oma õgvendamisi ja kahandamisi nii, et kõhtu peab jälle kõiksee aeg sees hoidma , et nööbid eest ära ei lendaks. Kohutavalt on taljesse vaja ju ajada.

From Käsitööregister


Pikkus ei olnud üldse taotluslikult nii pikk - kuidagi tuli selline.

Ma ei oska isegi öelda - olen ma siis nüüd ise rahul või mitte.
Kahjuks jube kandmatu ese jälle. Talvel pole tast mingit tolku. Mingi kampsuni peab ikka veel peale ajama. Suvel lihtsalt peale visata pole ka tolku - sest tuulekaitset pole ju nulligi.
mingi nahkjaki all ka kanda ei saand - liiga pikk , paistab alt välja.

Tore kuude pikkune töö jälle seisab kapis.
Jube hea oleks kanda seda suveõhtul , kui väljas on 27 kraadi ja õrn soe suvetuuleke hellitab vaikselt nahka... Ja selliseid tingimusi meie kliimas on...? mmm ÜKS päev aastas??

Seega see on selle ühe õhtu aastas jakk!


*****
Ehteid nikerdan nagu hull.
Pildile saavad nad halvasti ja seega siia nõnna harva.
Teen mõningase valiku viimastest , sest kui ma siia kõik paneks, siis ma saaks oma postitusega guinessi raamatusse kandideerida...

Näiteks mida saab teha kardinarõngastega:
From Ehted - Sügiskollektsioon 2008


...ja shokolaadi moodi seemnehelmestega:
From Ehted - Sügiskollektsioon 2008


...mida teha klaaspärlijääkidega:
From Ehted - Sügiskollektsioon 2008


Punane korall on ikka väga ilus tooraine:
From Ehted - Sügiskollektsioon 2008


Üks täiesti 100% väärisehe - hõbedat ja mageveepärleid:
From Ehted - Sügiskollektsioon 2008


...ja kelladega meeldib mul nüüd niimoodi teha...
From Ehted - Sügiskollektsioon 2008Ruta posted @ 00:38 - Link - kommentaarid (9)
04 November 2008
Juba väga ammu jäi mulle kuskilt interneti avarustest silma see pilt:
From Käsitööregister

Kahjuks ei mäleta kust see täpselt mul pärit on, et saaks viisaka inimesena viidata.
Ehk selle pärast veel kinni ei panda...

Niikui viirus jäi hinge piinama, et selle ma pean saama.
Ajasin mööda poode siis sobivat niiti taga. Isegi niipalju fantaasiat ei olnud, et muud värvi otsida. Nagu jonnipunn tahtsin just seda värvi ka.
Noh õnneks meil ikka nii head valikut ei ole. Sellist värvi heegelniiti vist ei tohi tootagi. Igastahes meie poed seda müüa ei julge.
Sain siis sellise halli. Oma osa mängis ka hinna argument - see mingi ukraina niit vist - jube odav oli. 100 % puuvill ja mis eriti mõnus -selline ekstra pehme. Langemist ei ole muidugi. Aga puuvillased ei lange mitte ükski niikuinii!

Piinama jääb mind muidugi mu fantaasiavaesus - sest nii üks-ühele pole juba ammu ühtegi mudelit maha kopeerinud. Piinlik lausa.
Ainult enda leiutatud kaelaauguga olen rohkem rahul kui originaalil.

From Käsitööregister


From Käsitööregister


Tavapäratust lisab jällegi fakt, et täiesti kantav ese taas. Mul on kombeks tavaliselt sahtlisse kududa. Harva kui enda tehtu üllitised käiku lähevad.

Praeguseks juba terve sügise ekspluatasioonis olnud. Sest valmis juba suve lõpul.
Kanda saab ka mitmel moel - seega ometi üks tarbeese vahelduseks.

Aga nüüd tahaks ikka seda originaal-tuunika värvi lõnga ka kuskilt saada. Hullult meeldib see värv!
Ruta posted @ 16:59 - Link - kommentaarid (12)
02 November 2008
Täna näidati ometi ristirahvale ka korraks päevavalgust.
Hommikuselt ristiretkelt koju jõudes ajasin nii kiiresti seeliku selga nagu vanematele vahele jäänud teismeline. Ja paaristõugetega koridori sessioonivõtetele.

Siis kui seelik valmis sai, siin nädal tagasi, siis klõpsisin toas mõned välguga kaadrid ja see valgustas ainult selle läikiva voodri nii särama, et kogu info mida nende piltide vaatamisest sai oli see KUI suur mu tagumik siis ikkagi on. Seelikut ennast näha ei olnud.

Nüüd aga peale päevavalguse kiitimise ka seelikust endast.

Mind kangesti tõmbab viimasel ajal selline mürkroheline või smaragdroheline värv. Karnaluksist saab päris ilusat egiptuse puuvilla Pharao ja seal hulgas oli kakras selline sügav ilus roheline.
Tõin selle koju vist juba eelmisel suvel ja seelikuks sai ta nüüd. Küll ma käisin mõttes läbi kõik pitsilised ja lillemotiivilised imeilus-kaunid mudelid aga lõpuks jäi mõte pidama hoopis sellisel lihtsamal. Ma mõtlesin, et tahaks sellega kuskil käia ka.
Mu eelmise uhke pitsilise pika beezi seeliku kohta ütleb mu sõber alati, et "noh jälle keerasid laudlina ümber - ilus!"

Sellega olen aga isegi tööl julgenud käia:
From Käsitööregister


From Käsitööregister


Mustri leiutasin ise. Allapoole heegeldades kasvatasin aga muudkui sambaid juurde.

Kõige jubedam osa oligi loomulikult see neetud vooder.
Ma niigi imestan , et seeliku heegeldatud osa ja voodri õmblemise vahele jäi vaid nädal vist. Nii lühike aeg on minu rekord. Kohutav on käpuli maas seda "lõiget" välja lõigata ja siis maadelda selle ülilibeda voodrisiidiga ja siis kui saad lõppeks küljed kokku õmmeldud, siis jõuad ülemise kummini. Siis võitled jälle kahe sisemise minaga: üks tahab ennast hoobilt oksa tõmmata, teine ikka keelitab see kolgata tee lõpuni käia.
Peale tohutut kirumist - sada korda traageldamist - isegi tsensuuri mittekannatavat ropendamist saab kumm ka seeliku ja voodri külge.

Seekord ma lahendasin siis asja nii, et kumm sai õmmeldud siksakiga kõigepealt voodri külge ja siis nika-naka-nika-naka piste haaval käsitsi heegeldise külge kah.
Kanalis jookseb siis veel vöö kah.
Üleval igastahes seisab - selle töö teeb looduslik päästevöö ka ära, mis statsionaarselt mul kõhule kinnitatud on.

Igastahes värv mulle tohutult meeldib!

Nüüd aga tuleb proovida teha midagi viskoosset. See puhas puuvill EI lange, pane või pommid alla. Kena kellukas on seljas küll, aga kui vaja ilusti istuvat asja, siis ainult mingi sünteetiline libe niit. Kuigi ma ei kujuta ette mis valemiga sellistel asjadel niidiotsi peita võimalik on...
Ruta posted @ 15:39 - Link - kommentaarid (6)
191471 visitors