Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
22 Jaanuar 2011
See oli mõni aeg tagasi kui rääkisin Iza Malczykist. Seega ei saa kuidagi jätta rääkimata ka Eni Okenist. Kuigi pisut kõrvale põigates - ei tea mis temaga juhtunud on, viimased tööd on 2008-ndast aastast?
See selleks. Eni tööd on minu jaoks alati kosmos olnud. Ühte lillemotiivi olen aga nii mitu aastat silmad kõõrdis jõllitanud, et nüüd ükspäev julgesin proovida. Ei tahaks öelda, et nüüd päris maha viksisin aga väga palju inspiratsiooni ma Eni lillest sain küll.
From Talv 2011


From Talv 2011


Nagu algajale kohane, siis veidike ebaühtlane, ebasümmeetriline ja lopergune. Aga minu esimene nii karm traadiponnistus, seega armas.

Ja rattaid tegin nüüd kohe rohkem kui kaks. Niisiis kaela ümber ka.
From Talv 2011


From Talv 2011


Seda viimast peab muidugi kaelas nägema, et täit ettekujutust saada. Aga päevavalges ei tule keegi mulle modelliks ja õhtupimedas modelli juba valguskasti ei topi.
Kui leiaks kellegi karastanu, kes julgeks praegu õues mõne kaadri jaoks kõri paljaks kiskuda...
Ruta posted @ 15:14 - Link - kommentaarid (6)
19 Jaanuar 2011
Ma olen totaalselt ja täielukult kuumaaluste lainel. Mind niivõrd paelub see peyote tehnika või misiganes see ka pole. Nii et tõllarattaid muudkui tuleb.
From Talv 2011


From Talv 2011


From Talv 2011


From Talv 2011


Ja täna on natuke pidulik päev - võtsinennast kätte ja ehitasin oma vidinatele ka populaarsesse sotsiaalvõrgustikku oma kodu.
Kes julgeb, see piilub http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Vivrut-Jewelry/123746264362989

Ruta posted @ 15:13 - Link - kommentaarid (5)
11 Jaanuar 2011
Sorteerisin oma lõngavarusid. Kui seda kogust peaks kuidagi mõõtma, siis kõige mõistlikum mõõtühik oleks ilmselt tihumeeter. Ma pakun , et tubli kolm tihumeetrit lõnga on kodus. Sellest vaevalt viiendik moodustab kasutuskõlbliku osa - ses mõttes, et on terve eseme jagu ühte lõnga. Ülejäänud on jupid, jäägid, üksikud tokid, kerad.
Ma olen endale tuhandeid kordi lubanud, et enne mitte ühtegi uut lõnga EI osta, kui midagi sellest massist on kasutatud. No aga MIDA sa teed nendest praktiliselt omavahel sobimatutest jääkidest.

Imeväike osa läks kasutusse ühte titemütsi. Neid ikka kulub. Ja tegemiseks tuleb varuda mitte oluliselt rohkem kui tund.
From Käsitöö 2011


Nüüd on lubadus nagu natuke täidetud, seega saab minna uusi lõngakuhilaid soetama. Ila suunurgast nõrgumas...
Haigus.

Üks osa sellest meeletust lõngavarust oli tubli kogus sädelevat valget sünteetilist lõnga. Küll ma vaevlesin, et mida sellest teha. Kahjuks mitte väga hea või pehme materjal, aga noh selline ilus. Sätendab!
Vorpisin siis ühe salli. Ma ei kujuta ette kuhu ma sellega nüüd lähen, aga teha oli nii mõnus. See lehemuster on mu lemmik.
From Käsitöö 2011


From Käsitöö 2011


Tubli kaks meetrit on teist, kui mitte rohkem. Sedasi kenasti riiulis ta nüüd lebab.
From Käsitöö 2011


Oleks selline moodne , õrn haapsalu sall... aga ta pisut seda tüüpi pigem, et kui ma ta endale üll tõmban, siis kipub kangesti see "...noorus ei tule iial taa-gaa-sii..." meloodia kummitama hakkama.

Ma proovin mingi mütsi juurde teha ja siis rullin viis keerdu ümber kaela. Siis kannatab vahel välja patseerima minna vast.

***
Ja lõngavarude teemasse veel üks naturaalsest lumeinimese villast kampsun.
From Käsitöö 2011


See oli tegelikult juba ammu valmis, aga selle kaelus tahtis ümber tegemist. Sain siis nüüd tehtud. Vist kaks aastat seisis ja ootas.
From Käsitöö 2011


Tohutult pehme ja mõnus on ta küll...
From Käsitöö 2011


Aga jah kuna ma ei ole veel oma beebikilodega suutnud hüvasti jätta, siis selle kampsikuga olen ma nagu plüüsist muumimamma või näiteks polaarhüljes.

Järjekordselt üks töö, millel ei saa olema ilmselt mingit rakendust. Hea pehme, aeg-ajalt silitamas käia.
See on täiesti masendav kui palju ma muudkui koon ilmselt ainult kudumisrõõmust - teeks ükskordki midagi kantavat! Kapp punnitab kudumitest. Aga kas on midagi praktilist, lihtsat, näiteks väikest musta üll tõmmata?! Miks inimene ei õpi!
Ruta posted @ 12:03 - Link - kommentaarid (7)
09 Jaanuar 2011
Praegu on aega rääkida ennejõulustest tegemistest.
Guugeldasin, mis ma guugeldasin , aga lõpuks leidsin Interneti avarustest juhendi kuidas tehakse sellist ümmargust peyotet. Mulle kangesti meeldisid need kuumaaluseid meenutavad latakad, mida pärlitest annab punuda, aga ise välja ei mõelnud, mismoodi nad neid teevad.
Esimese tööna võtsin kohe põhjalikult ette.
From Jõulud 2010


Selle vasktraadiga on ka kena lugu - nimelt üks meestuttav märkas, et ma armastan traati kõveraks väänata ja ütles, et tal garaazis vedelemas mingi ca 10 km-ne rull vasktraati, et kas ma tahan ta toob mulle. Kas ma tahan!!??? Tõigi. Nüüd mul head 1mm-st emailitud vaske nii, et tapab.
Tegingi sellele kuumaalusele keti ka ise sellest vasest.
Nagu setu sõlg - võib ka kuulikindluse mõttes rinnal kanda. Peaks politsei erirühma naistele selliseid tehema hakkama...

Ja kuumaaluste lainel olles valmisid mõned veel:
From Jõulud 2010


From Jõulud 2010


Neid vist tehakse tegelikult kas tamiili või selle vahatatud niidiga? Aga ma võtsin hoopis 0,25mm traadi. Ma nüüd ei tea kas see on kõige targem tegu, aga seda on hää ilma nõela abita pärliaukudest läbi põimida.

***
Ja siis muidugi minu traadimähkimise abitud katsed.
Ütleme nii, et suur kunst peabki lopergune olema. Masinad teevad puhast sümmetriat, eksole.
From Jõulud 2010


From Jõulud 2010


Aga kes ei harjuta, see.... ei harjuta.

Ja MdmB käest saadud (suur tänu talle nende eest) imeilusad vintage kivid on juba ise nii ilusad, et õnneks ei saa neid pisut kohmaka traadimässimisega väga ära rikkuda.
From Jõulud 2010


****
Pärlilainel sujuvalt olles on vast paslik ka mainida möödunud jõulude toakaunistusi. Nimelt milleks hoida pärlivarusid peidus sahtlites, kui need võib valada silme alla jõulumeeleolu looma.
From Käsitöö 2010


Kui ma katseklaasi litsutud mõmmit oma mehele näitasin, siis ta suutis vaid öelda, et "Oh, Toivo!!"
From Käsitöö 2010


From Käsitöö 2010


Ja ülesöömissurma surnud kalakesest jäi mulle mälestuseks kena klaaskuppel, millesse igasugust sodi loopides saab samuti luua hubast jõulumeeleolu.
From Käsitöö 2010


Ka peotäis e-bayst saadud "swarovski" kristalle sai puistatud küünlakompositsioone kaunistama. Küll need sillerdasid küünlavalgel võimsalt. Aga ma ei hakka siinkohal hea vaataja ilumeelt rohkem nende pimedas toas tehtud ebaprofessionaalsete fotodega riivama. Seda tuleb lihtsalt ise ette kujutada.

Ja lõpetuseks näide, milliste uusaasta kaartide järgi saab ära tunda pärlihaige:
From Käsitöö 2010
Ruta posted @ 12:29 - Link - kommentaarid (3)
08 Jaanuar 2011
Jõulud, aastavahetus möödas nagu unenägu - mängides ja joostes.
Aega ja võimalust midagi kirja panna oli miljon, aga miskipärast sai kõik see aeg maha aeletud, näpp küünarnukini ninas. Nüüd siis tagantjärgigi väike ülevaade.

See oli ikka ammu, vist suvelgi veel kui magamistoas olid virnas vanad pappkastid ja muu "väärtuslik" kraam.
From Muid töid 2009-2010


Ostlemisest olid alles pesumasina kastid ja külmkapi kastid. Ega siis mitte midagi ei saa ära visata. Kastidest tuleb teha lastele maja. Selleks et PVA liim hästi kuivaks tuli majal kohanduda erinevates versioonides gravitatsiooniga.
From Muid töid 2009-2010


Natuke oli alles veel seda telliskivi tapeeti ja erinevaid seinavärve ja ukse jaoks pruuni ei leidnud - seega segasin kokku kohvipaksust, sojakastmest ja mingist muust prahist. Nüüd on uks kena reljeefne - purune.

Jõulude puhuks sai maja ka kunstlume katusele ja puhast ilu ukse külge.
From Muid töid 2009-2010


Aga see pole üldse veel valmis. Vaja on majanumbrit, lillekaste akna alla ja siseviimistlus on kõik tegemata. Praegu on valge kasti hind. Vihmaveetorud, aknaklaasid jne. Ehitusbuum on taas alanud.
p.s. aastavahetuse shampusekorgist saab geniaalse ukselingi!

***
Üks päev enne lasteaia jõulupidu öeldakse, et ai muuseas meil on peoks päkapiku mütsi vaja. NÜÜD sa ütled! Spagaathüpetega lähimasse Säästumarketisse sööst andis ainult selle info, et see naftajääkidest valmitatud õudus küll ei lähe. Eks ma siis koukisin oma punased lõngajäägid välja ja vardajäägid (mu vardakaotuskatastroof on endiselt aktuaalne) ja väntasin nii kiiresti kui näpud võtsid. Valget karvast lõnga leidsin ka.
From Käsitöö 2010


From Käsitöö 2010Igastahes tüdruk on oma mütisga nii rahul, et peast ära võtma ei ole nõus.
From Käsitöö 2010


From Käsitöö 2010


***

Ja tähelepanelikum televaataja märkas juba viimastelt fotodelt, et preilil on ka kena triibuline kudum üll. See sai jah alles eile valmis. Imeväikse osa tööst moodustab kudumine, siis räige sõimu saatel kokkuõmblemine, mis võtab vähemalt kaks korda niipalju aega ja siis on lõngaotsad!! Siinkohal kui jätta kõik ebatsensuursed väljendid ütlemata, siis ma ei ütle midagi. Niipalju vaid, et küljeõmbluste sisse ma neid natuke udjasin aga varrukate sees - te teete nalja!!! Ongi soem, kui varrukad on seest karvased.
Aga üldjoontes on selline neli miinus kamps.
From Käsitöö 2010


Lõng on hästi mõnus - õigemini lõngad. Baltijaama turu kaltsukast käisin kaevamas. Valisin kõik mingid jäägitokid, millel oli krae ümber - seega oli võimalik tuvastada, et koostis sai väga meriinone, virgin-wooline ja alpakane. Kannatab ka palja ihu peal kanda!
From Käsitöö 2010


Aga masendav on endiselt see, et ka üle 20 aasta kudumiskogemust ei anna ühtlast kudet ega ilusaid õmblusi. Ma ei tea KUI palju peab siis VEEL harjutama!!
From Käsitöö 2010


Nööpidega vedas. Otsisin oma jäägid välja ja täpselt seitse ühesuurust nööpi - ja värvid ka nagu oleks spetsiaalselt selle kampsi jaoks ostmas käinud.
Ütleme nii, et üldjoontes võib siiski töö arvestatuks lugeda ja eksamile lubada. Sest seekord läbi hea õnne kampsun istub hästi seljas ja imede-ime : on täiesti paras!

Kas ma teen lähiajal jälle midagi triibulist?
No mida te arvate?!?


Ruta posted @ 12:02 - Link - kommentaarid (8)
191466 visitors