Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
29 August 2011
See oli juba kevadel kui sorteerisin oma kangavarusid ja oleks äärepealt taaskasutusse saatnud ühe libeda-langeva-edeva kanga. Mitte ei suutnud välja mõelda, mida sellest _endale_ teha. Siis aga nägi seda muusik ja tundis selles kohe ära oma esinemissärgi.
Oi milline piin on lõigata, õmmelda sellist kangast mis sõna otseses mõttes jookseb eest ära. See tuleb laua külge kleepida, et saaks lõike välja lõigata. Õnneks on laps suure laua mingi moosi või jogurtiga ikka kokku määrinud, seega kleebib hästi.

Järgmine "mission impossible" - leida meeste lõikeid! Burdades on meestele vist ühes numbris aastas ja siis ka mingid tankpüksid ja sirgelt otsapandud varrukatega jakk. (sama absurdne minu jaoks kui teki lõige!)
Mis siis muud üle jääb kui võtta vana särk, lõigata täpselt õmblusi mööda tükkideks ja olemas.
Täna just tegin juba teise artistisärgi selle sama lõike järgi.
Pildid on praegu ainult eelmisest.

From Käsitöö 2011


From Käsitöö 2011


Viimane teema - nööbid. Hullult ajab närvi kui ainult nende pärast peab poodi minema. Kallasin siis oma nööbivarud lauale ja leidsin peotäie erivärvi särginööpe. Ja ma ei tea mis karmavõlg mul tasutud oli, aga täpselt särgi värvides nööpe ja nii nad suvalises järjestuses särgi ette ka said.
Väga tähelepanelik vaatleja näeb siit pildilt nööbid ära:
From Käsitöö 2011


Uuest särgist ja ka seelikust mis sama soojaga tütrele sai tehtud tuleb juttu siis kui on jälle fotografeerimisilma oodata. Seniks õmblen-heegeldan edasi.
Ruta posted @ 22:43 - Link - kommentaarid (3)
19 August 2011
Ma olen turboheegeldamise lainel.

Juuli lõpus oli üks tähtpäev, kuhu oli tarvis uut kleiti. Juuli algul hakkasin heegeldama ja valmis ta saigi. Silma jäi üks kleit, mis oli Eva Longorial seljas (siis kui ta mulle Tallinna Kaubamajas vastu jalutas ) ja nagu ikka ei andnud rahu. Eva kleit on muidugi hoopis teistsugune, ma võtsin sealt ainult motiivid. Sügavatest Interneti avarustest ka üks pilt:
From Käsitöö 2011

Ülejäänud nuputasin ise ja eks töö käigus paljukest lihtsalt kujunes. Loomulikult pole ma saanud korralikult modellina üles astuda ja seega võib ettekujutuse saamiseks pilgu visata vaid ühele kaadrile ürituselt, kus natukenegi kleiti näha.
From Käsitöö 2011

Pildilt on näha veel üks "harrastus" heegeldamisele lisaks , mis on rakendustki leidnud.

***
Praegu on heegelnõela all üks must niit. Tuleb kleit, mida ma nägin Jennifer Anistonil seljas.
Ma luban , et nüüd järgmine kleit (tumesinine niit juba ootab) tuleb juba üleni omalooming, äärmisel juhul inspireerituna...mmm...näiteks Vanessa Montoro töödest.

***
Kodus oli kotitäis Iirise heegelniidi üksikuid tokke. Igat jumala värvi ja küll ma mõtlesin mida nendega teha. Nädal tagasi ajasin heegelnõela sisse ja rakendust leidsid kollane, punased, rohelised ja erinevad valged. Tüdrukule valmis 6 päevaga kleit, et minna sõbranna sünnipäevale. See vist on mul ajaline rekord ka, arvestades, et ega päevasel ajal eriti heegeldada ei saa, sest üks peatselt kaheseks saav tüüp vajab pidevalt tsirkust ja atraktsioone, et ta mu kodu ei hävitaks.
Selline see aga sai.
From Käsitöö 2011


From Käsitöö 2011


Motiivid on ikka jälle Eva Longoria kleidist. Sellega oli hea sellist lille teha - kollane süda, punane õis ja rohelised lehed.
Lähikaadreid täna ei saanud, sest ka nende piltide tegemiseks kippus olema juba liiga hämar ja ei saanud häid kaadreid. Kuigi tegime Vanalinnas terve sessiooni - praktiliselt kõik kustutasin ära.

***
Ja õmblusmasina ajasin ka jälle kuumaks. Tegelikult mulle ikka meeldib õmmelda ka. Eriti kui välja ka tuleb ja õmblusmasin ei hakka jälle streikima. Viimasel juhul ma olen võimeline nii närvi minema nagu mees autoroolis.
Aga kingitust oli tütre sõbrannale vaja ja minu tütarlaste riiete moekollektsioon sai oma esimese eseme.
Suvine lapiseelik aplikatsioonidega.
From Käsitöö 2011


From Käsitöö 2011


From Käsitöö 2011


Vivrut Collection on sündinud.
Selle firmamärgi all sündis kohe ka tütrele pikk pruun seelik minu vanast seelikust, aga see näeb seljas välja nagu tõeline kohvikannu soojendaja ja sellest praegu pilte ei tule. Tütrele muidugi meeldib, sest see hoiab seljas sedasi laiali nagu avatud vihmavari - ikka see printsesside kräpp...
Ruta posted @ 20:11 - Link - kommentaarid (12)
191471 visitors