Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
05 August 2009
Tundub et üle pooleaastane pausirekord on püstitatud. Mitte , et ma käsitööd teha ei nühiks. Ma ei saa blogitud.
Nüüd aga alles hiljuti sain maha ühe heegeldatud kotiga. Ammu oli plaanis. Mõtlesin, et mis see siis ära ei ole. Noh ega heegeldamine ei olegi.
Aga siis tuleb mängu VOODER. Kui jätta ära kõik ebatsensuursed väljendid, siis ma ei ütle mitte midagi.
Kott sai nagu kott ikka.
From Käsitööregister


From Käsitööregister


Aga siis tekkis haige soov teha asja põhjalikult. Kõigepealt lõikasin mingitest vanadest vakstukaantest välja ühe ovaali ja õmblesin selle kahe riide vahele põhjatugevuseks. Ega seda enam näha pole, aga põhi on nüüd selline vormi hoidev, sest traageldasin selle veel omakorda heegeldise külge kinni.
Näha vist on et põhjal on nüüd ka nagu kuju või midagist.
From Käsitööregister


Noja kuna ma juba voodri õmblemise kätte võtsin (praktiliselt kaks öödpäeva!!!) siis sai otsustatud teha asi põhjalikult. Sees on siis üks lukuga tasku, üks mobiilitasku ja üks pealt kummiga tasku.
Kõike ei saa pildile enam, sest päris pahupidi ei hakanud kotti keerama.
From Käsitööregister


From Käsitööregister


Sangadega nägin ka sutsu vaeva. Esteks on sellist toru suht raske nikerdada. Noh eks helmeussi heegeldajad teavad. Ja siis toppisin vana nööri ja vanu lõngajääke täiteks sangatoru sisse. Päris toekas madu tekkis.

Igastahes töömaht jaguneb seega 10% heegeldamine,8748% vooder.
Oi vastik, vastik, vastik.... aga valmis ta sai. Noh ütleme käkerdatud sai, sest korralikke käsitöölisi ma lähedalt oma luku ja ääreõmblusi vaatama küll ei lase.

Aga pealt lukk kinni ja teadjamatest turvalises kauguses kannatab selle valge unelmaga veel suve viimasel kuul päälinna tänavatel patseerida küll.

Kuna on tegemist lumivalge tootega, siis tõenäoliselt tuleb tal pool oma elust veeta pesus. Huvitav kui ma selle kogu kupatusega pesumasinasse viskan, kas siis iga korraga saan aina väiksema ridiküli tagasi?

* * *

Läbi kohutava valu võiks nüüd muudki vahepeal valminud tooted pildile saada. Ehk ikke võtan ennast kokku. Pärast oleks endal hää ülevaadet omada...
Ruta posted @ 09:45 - Link - kommentaarid (3)
191466 visitors