Ruta käsitööd
Ruta käsitööd
Ma vajan käsitööd nagu õhku
24 Aprill 2007
Ma alustan jälle kampsuni halaga. Ta on nüüd valmis! Või noh peaaegu... kokku vaja veel õmmelda, aga see pole ju kudumine. Seega kootud on ta ju valmis.
Miks mul ikka nii hirmsasti see hinge kriibib - aga see oleks nagu oma püha usu teotamine. Mina, kes ma käisin varrastega koolis, tööl, puhkehetkel, vannis, bussis ja metsas, olen nüüd oma peamise armastuse nagu unarusse jätnud ja läinud uue armukese juurde. Nagu teeks pattu, aga kirg on nii suur, et vastu lihtsalt panna ei suuda. Ja kuna kirg on nii värske siis on ta seda pöörasem...

Aga ma nagu patune külanaine saan ju ennast ometigi õigustada pisut sellega, et heegelnõelale olen ma ikka truu!


Ja oi mind varustati kitarrikeeltega ja veel kuidas! Neid on pakse ja peenikesi ja kuldseid ja hõbedasi ja siledaid ja spiraalseid!!! Peaks pärlinetipoodidesse müüki panema!!
Ja iga keele küljest saab ühe tillukese kuldse julla veel kauba peale, mille pärast kannatab pärlitele vahele lükkida!!
Aga esialgu lükkisin ühe keele pärleid täis.

Sõber väitis matusekee olevat. Aga talle ka kõik must on matus ja valge on pulm!

Mul oli peotäis jääke ühest punasest pärlisegust. Väänasin aga südame rahuga kõik traadi külge ja riputasin selle jälle ikka kitarrikeelele. See selline kena spiraalne keel. Iseenesest kohe ilus... keel ma mõtlen.


Organza sai ka elu jälle ...


Ja cernitist ja puust sai ühe sellise etnohõngulise kaelaümbrise.


Kinnised meeldib mulle ise teha peamiselt. Iga järgmine tuleb kuidagi lõdvema randmega ja samas inspireerib jälle keerulisemaks neid väänama... varsti ulatub kinnis kukla tagant rindadeni ja siis pärliilu jaoks jääb ruumi vaid vöö kandis.

****
Aga nii uskumatu kui see nähtud pildimaterjali põhjal ka ei tundu, on ka fotograafia vaikselt olnud või siis on mu hobi. Aga kui ma oma suure ja vägeva kaameraga hakkaks oma toodangut jäädvustama, siis paraku saaks tulemit ilmselt alles jõuludeks näha - olen lihtsalt filmile veel truuks jäänud ja no mitte ei viitsi sellega enam jännata.
Seega kärsitus ajendab ikka pisikest karbikest haarama, millega ei saa ei teravustada ega parajalt valgustada ega üldse mitte midagi teha ja ma ei tea mis paganama pärast ma kõik oma pildistamised ööseks jätan ja vähemalt siis päevavalgust ei raatsi kasutada.
Süda tilgub verd kui neid üle- või alavalgustatud, häguseid abituid kaadreid oma üllast kunstist vaatan. Ma vabandan ennast ikka sellega välja et oh kui ma ükskord oma digipeegelkaamera ostan ja seal on selline välklamp nagu kuusirp selgas ja objektiiv on nagu trompetitoru ja õismäe kandist zoomib võidu väljaku varblased sisse, kus siis alles kõik pirrud kahel otsal...
Ruta posted @ 22:21 - Link - kommentaarid (10)
21 Aprill 2007
Ma luban - ma ausõna koon varsti kampsuni ka lõpuni!!
Ja tõestuseks, et kõik ei ole veel kadunud, ostsin ma alles hiljuti paraja kotitäie lõnga jälle.
Ega vana arm tõesti õnneks ei roosteta.

Aga praegu, et mind tõeliselt erutada, peab sätendada oskama - pehme ja ilus olemine selle vastu hetkel ei saa.
Swarovskid saavad sellega igastahes hakkama. Veidi hõbetatud traati ja nende ilu kannatabki juba ketti panna.


Viimase helmeostu laariga raatsisin ka kullatud traati osta. Kellegi virtuoosi pärliblogi lapates jäi silma üks selline spiraaliks keeramise idee - ajasin keele suunurgast välja ja andsin asjale oma nägemuse. Mulle meeldib see smaragdne - kuninglik alatoon, mille need rohelised ja must kokku annavad.


Päris huvitava sikisaki ketitehnika õpetuse leidsin ka ühest hiina ehtelehest - teadagi kust need pärit on. Järgi proovisin ja tulemus kannatab isegi kriitikat.


*****
Praegu jätkan käsitööd tiimari mummude pruuniks värvimisega - ma ei kujuta ette millest see tingitud on, aga kodumaisel pärliturul on absoluutne pruuni defitsiit.
Mina aga teeks kõik just pruuniks kui saaks... Ja nüüd ma siis mökerdangi nagu lastepäevakodu isetegemise tunnis - värvin mumme näppude vahel rasvakriitidega. Ilma naljata - rasvakriitidega! Pärast küünelakiga lõplik lihv peale ja... vaatamata heaolu ühiskonnale peame ikka nõukogudeajainimeslikult leidlikud olema.
Ruta posted @ 16:26 - Link - kommentaarid (14)
17 Aprill 2007
Ma olen viimasel ajal pea koguaeg alustanud oma juttu halaga teemal kuidas pärlid on võtnud kogu mu elu. Ja ei ole täna ka mingi erand.
Üks suur meestekampsun ootab ainult kaeluse taga. Ja ootabki! Kusjuures niigi ülisuur asi, et ma niigi palju olen suutnud vardaid liigutada, et see kampsun nii kaugelegi saanud on.
Noh ilmajaam teatas , et läheb jälle külmaks, seega pole siin midagi kobiseda et suur suvi tuleb enne peale. Saab , saab selle kampsuni ka ükskord. Enne aga tähtsamad asjad - ehted!

Aga jah, ma pole elusees niipalju postkontori vahet käinud kui nüüd - tellitud pärlipakid vaja ju koju tassida. Viimase paki suurust\raskust arvestades ei ole sõna "tassima" üldse kohatu!
Ja ma ei teagi nüüd kas anda sellele kõigele alla või siiski otsida tugevate sõprade abiga võõrutust sellele sõltuvusele...
Aga kokkukraabitud kulinad tuleb ju ometigi ära tarbida!

Helmehaldja toodetega kursis olijad teavad küll neid rohelisi kasse - mul tuli nende kaasabil selline hullu ehtelooja unenägu:
Vaadates seda tulemust võiks pakkuda, et need kassid võiks mõnes araabia keeles näuguda. Siis oleks täismäng.

Aga kui teil juhtub kodus olema üks kitarriga mees, siis harutage ööhämaruses maha tema pillilt keeled - võrratu toormaterjal. Vaadatagu ainult kui kenasti hoiab kaela ümber võrru!

Ja kas vana hea klassika pole lihtsalt ilus!

Ja ikka jääb ju igal ehtetegijal jääke. Segatagu aga kõik kokku, pole hullu kui värvid karjuvad!


Ruta posted @ 22:47 - Link - kommentaarid (5)
14 Aprill 2007
Täna tulid mõned ehted ahju kaudu:


Ja organza sai ka endale uue elu:
Ruta posted @ 22:33 - Link - kommentaarid (4)
09 Aprill 2007
Kampsuni kudumine seisab ...ja seisabki.
Sest no ma ei saa ennast oma pärlikasti küljest lahti!!!
Täna pikka juttu ei tule:
mõned kõrvarõngad...


ja üks ufotüüpi kee:

Ruta posted @ 23:14 - Link - kommentaarid (2)
02 Aprill 2007
Kui lõngajääkidest saab lapiteki, siis pärli- ja traadijääkidest saab sellise asja:


Ruta posted @ 00:10 - Link - kommentaarid (9)
191469 visitors