eidzu isetegemise rõõm :)
eidzu isetegemise rõõm :)
teen endale, oma perele ja kodule
15 Veebruar 2011

Suveks kallile kaasaleMu kallis kaasa armastab ka linast . Kunagi, kui me alles olime kokku saanud, siis käisime kalli kaasa endise töökoha suvepäevadel. Suur asutus, palju asutuse rakukesi, palju rahvast. Kalli kaasa endine töökoharakuke oli tellinud ühtse vormi, linasest riidest lohmakad särgid, mingi pilt ja tekst ka peal. Nii kui kohale jõudsime, hakkas kallis kaasa kahetsema, et ta ikka ei tellinud endale seda särki. Ja ma olen nüüd päris mitu aastat pidanud kuulama kahetsusega pikitud unistusi sellest, kuidas ta ikka väga tahaks endale suveks mingit linast ürpi ja väga hea kui püksid ka veel saaks. Seetõtu ma olin üsna rahul kui tuli linasearmastajate koostegemine. Oli kohe konkreetne tõuge asi käsile võtta, mitte ainult mõelda ja lubada, et küll ma teen, rahu. Esialgu pidid päkapikud nii tublid olema, et jõuluks kallis kaasa siis oma kauaigatsetud linased ürbid saaks, aga kuna päkapikud ei jõudnud, pidi ise käsile võtma .

No ma mõtlesin selle asja peale päris kaua, sest ma ausalt öeldes olen väga vähe meesterahvastele õmmelnud. No vennaksele kunagi mingid värvilised suvemütsikesed ja kallile kaasale suveks ja talvel toasolemiseks põlvepikkused püksid. No ongi kõik eksole. Ma siis pinnisin kallist kaasat, et milliseid ürpe ta tahab. Kui pikad, laiad ja nii edasi. Väga raske oli midagi konkreetset kätte saada. Otsisin siis pilte ja küsisin konkreetsemaid küsimusi. Ja siis tuli välja, et tema tahab saada suveks selliseid tööriideid, millega õue peal toimetada!! No tere hommikut, mõtlesin ja ütlesin mina, ma küll pole nõus kallist linasest riidest sõna otseses mõttes lööberdamiseks ja määrimiseks riideid tegema! Ma ikka mõtlesin et millised uhked riided ma teen, tikandid ja puha. No saime siis kokkuleppele, et päris tööriideid ma talle linasest ei tee, neid ma võin talle odavamast materjalist ka teha. Tikandid jätsime ka ühisel otsusel siis ära.

Lõpuks ma jõudsin järeldusele, et tuleb teha üks proovisärk. Pükstega oli lihtsam, need ma tegin sama lõike järgi millest varem lühemad püksidki, Pere ja Kodu 2004 aasta maikuu numbrist. Mul seisab ma ei tea kust saadud ja kui kaua juba siin üks kitsas sinine puuvillane riie. Sellest polnud kahju kui midagi peaks väga viltu minema. Mõõtsin meest ja tema riideid ja lõiget ja lõpuks julgesin otsustada millise suuruse peaks tegema. Lõike võtsin 2005 aasta Burda juulinumbrist (mudel 121). Muidu naistesärk, aga sirge lõikega. Kaeluseosa võtsin 2006 aasta mainumrist (mudel 130), sest see oli ingliskeelne aga teine venekeelne, seda ma ei mõista lugeda kuid vaja oli, sest ma ei osanud muidu kaelust õmmelda... Lõpptulemus oli nii paras ja ilus, et algselt lööberdamiseks ja töötegemiseks mõeldud särgiga on nüüd juba mitu pidu läbi käidud . No vähemalt ei pidanud rohkem mõtlema ja midagi ümber tegema .

Sellised need ürbid said:


(Umbes peale kümnendat pilti ütles kallis kaasa, et aitab nüüd küll, see muutuvat juba ahistamiseks )

Ahei, see valge plekk seal ees ei ole päris, fotoka objektiiv oli plekiline. Ma ise ehmatasin alguses päris ära, käisin isegi pluusi kontrollimas .

Särgikinnis lihtne, särk ka lihtne, ei mingeid lisandeid ega muid vigureid:
Mingis planeerimise faasis palus kallis kaasa, et kas saaks teha ka mündikoti, mida puusale riputada, siis pole vaja näiteks folgile minnes rahakotti kaasa võtta ja taskupõhjast münte sobrada ja mine tea, kuskil külitamise ajal panevad veel taskust plehku ka. No miks ei saa. Ise mõtlesin edasi, et kindlasti oleks tal mugav ka oma sigaretikeerutamise abivahendid ja tubakas kuskile käepärast ära panna, teisele poole saaks ju selleks vähe suurema koti teha.
Sellised nad said. Kahekordsest riidest. Kotitegemises ma osavkäpp pole, tahab harjutamist. Kuna kottide kasutamismugavust ei ole testitud, siis mine tea, äkki saan veel kotitegemist proovida . Keerutasin parasjagu käsiloleva kudumistöö puuvillasest lõngast (sest see oli sobivat tooni) nöörid ja riputasin pükste külge.
Lahtiselt siis sellised, esiteks tengelpung:Teiseks tubakukott:
Kotid kaunistasin mu overlokil oleva chainstitch’ga, pahemalt poolt õmmeldes. Suht suvaliselt. Kunagi ma kaunistasin sarnaselt ühe oma seeliku (väga ilus sai, kahjuks ei läe see seelik mulle enam ümber ). Algselt tahtsin õmmeldes kottidele peale kirjutada, et ‘tengelpung’ ja ‘tubak’, aga see mu mõte ei töötand. No sobib nii ka.

Ühe tasku põhja õmblesin kaartidele oma pesa, et kui näiteks folgitamise käigus sulaeurod tengelpungas kokku on sulanud, siis saab juurde tuua, ilma et terve raske rahakott kaasas oleks aga samas kaardid kindlamalt kohal püsiks .
Pükstele õmblesin kummivärvli peale igaks juhuks vööaasad ka. Sest nüüd on mu unistusel ja mõttel kõlaklõbistamist proovida konkreetne siht tekkinud, ma arvan nende ürpide juurde sobiks kõlavöö imehästi.

No ja kui nüüd kolm mu pisemat mehehakatist ka nii kaunilt suveks riidesse saaks oleks ju imeilus. Ja kui endal ka veel midagi sellist ümber panna oleks....


Jätkuvat talvenautimist teile kõigile, me ju kõik armastame talve ka, eksole
eidzu posted @ 22:46 - Link - kommentaarid (19)
053279 visitors