Tulihobu käsitöötuba
Minust
Age: 46
Location: Pärnumaa
Zodiac Sign: kalad
Meeldib
Inimesed kes midagi teevad, et ise enda elu paremaks muuta.
Ei meeldi
Virisejad, hädaldajad, üle laipade astujad...
Lemmiklingid
http://aksureisid.blogspot.co.uk/
Tsitaat

Arhiiv
Viimased postitused
Juuni 2014
Aprill 2014
Veebruar 2014
Jaanuar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
September 2013
August 2013
Juuli 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009

Lemmik

Raamatud
Lähiaastatel põhiliselt kohustuslikku kirjandust.

Filmid

Muusika
Olenevalt tujudest- vahel kärts ja käre, teinekord mõnus ja rahulik aga kuulan kõike, isegi klassikat.

Projektid


330318Külastused

free counters

Tulihobu käsitöötuba
Peamiselt koon praegu kangast ja mässan pärlitega, veel meeldib tikkida ja kududa ja kui veel peaks aega üle jääma, no küll ma siis tegevust otsin.
28 Juuli 2011
Sallid,

sain uue lõnga ja kohe oli vaja proovida...

sallid-

ka vanad lõngad oli vaja lõpuks ära kududa

Ja veel kord sallid:

Tartus müüsin viimased satsikad ka maha ja nii tuligi hakata uusi tegema. Kuna lõng sai otsa, siis lähen vahepeal kurke kuumutama. Suure saladuskatte all võin aga öelda, et Egle toob mulle homme 4 uut värvi juurde
tulihobu posted @ 18:14 - Link - kommentaarid

25 Juuli 2011
Laadalt tagasi, vaibad kuivatatud ja näpud töös uute asjade kallal
Laadamuljeid on nii ja naasuguseid- olime ülikooli ees mis jäi minu arvates teistest eraldatuks...
Lapsed said laupäeval korraliku vihma kaela- ise olin samal ajal Helmes kus päike paistis ja ei ühtegi vihmapiiska. Ma vist ei ole elu sees niipalju tellimustöid korraga teinud kui Helmes- isegi naabritega ei olnud aega lobiseda Pildile jõudsin püüda ainult viimase komplekti mis rändab Ukrainasse:


Ja vahepeal olen teinud ka paar mütsikest sellest imepeenest niidist- no läheb aga aega...

Nüüd aga edasi salli kuduma...
tulihobu posted @ 18:26 - Link - kommentaarid (5)

21 Juuli 2011
Veel mõned vaibad:
rohelise triibuga- pikkus 2,23

ja kollase triibuline- pikkus 2,25

Uups- see pilt ei ole küll suurem asi, vahetan välja kui Hansalt tagasi tulen
Ja midagi uut
Ja minu sügav kaastunne kõigile kes koos minuga Tartu Hansapäevadele kõrbema lähevad
tulihobu posted @ 17:54 - Link - kommentaarid (2)

18 Juuli 2011
Eelmisel nädalal sai tehtud ka midagi värvilisemat:Minu lemmikumad:

ja päris lemmikud


Seda siis tegemistest. Kui tegin viimast pärlitellimust, siis võtsin kõike natukene- oli ju igast asjast midagi ja ei olnud ju vaja... Tänaseks on jällegi paljudest asjadest kõik otsas... Aga suvi ju alles ees ja plaan minna veel mõnele laadale või üritusele.
Sel laupäeval oli meil väga tegus tööpäev. Lapsed avaldasid soovi minna Mihkli laadale, ise läksin Atla külapäevale. Hommik oli jahe ja vihmane, pool päeva ei mingit liikumist. Vahepeal tekkis juba mõte, et pakime asjad ära kokku ja läheme minema....
Mingil hetkel aga hakkas inimesi liikuma ja meil läks elu pisut lõbusamaks. Ülejäänud paari tunniga müüsin ära 3 vaipa ja sain 3 tellimust. Õnneks on tähtajad pikad- septembri lõpuks ja üks isegi alles jõuludeks.... Lapsed olid ka ühe vaiba uude koju saatnud.
Aga ega sellega meie päev veel lõppenud- teate ju seda laulu: "Otsi lolli kes ei kardaks kolli kui on kollil rahamaitse suus.".. Kusagilt tuli info, et meil siin kõrval külas ka külapäevad- muidugi helistasin ja peo alguseks olin oma kila-kolaga kohal Ja nüüd ulun siin, et materjal otsas, asjad otsas ja vaibad ka otsas... Aga reedel olen Tartus hansalaadal.
Kui keegi soovib mett, siis ka seda võtan kaasa.
tulihobu posted @ 16:18 - Link - kommentaarid (7)

14 Juuli 2011
Kiire- kohutavalt kiire!
Kõike oleks vaja teha aga ainuke mida ei ole on aeg. Sain valmis oma järjekordsed vaibad:

Roosa- Hansapäevadel keegi otsis lapse tuppa roosat vaipa. Pakkusin halli roosade triipudega aga öeldi, et ei, see ei ole ikka see, tahaks kohe päris roosat... Võtsin kuulda ja tegin ära, äkki tahab keegi veel päris roosat Et ühevärvilist on igav teha, siis peab ikka mingi kiiks ka asjal juures olema. Panin mustad läikivad triibud ( minu jakk mis kunagi valmis ei saanud) Teisel küljel ei ole triibud nähtavad. Mõõdud 0,96*2,02


Sinine punaste triipudega- valasin kotitäie kerasid põrandale, vaatasin, sobitasin ja hakkasin juba kuduma... ja siis veeres kusagilt kastinurgalt alla ilus tumepunane kera. Teadsin kohe, et sellest saab vaiba sisse triip. Lobisemise käigus sai teine triibuvahe esimesest sendi jagu laiem. Laisa inimesena ei viitsinud ma seda ometi harutama hakata. Ja nii ma tegingi iga järgmise triibuvahe ka ikka sendi jagu laiemaks... Mõõdud 0,96*2,19


Ja nüüd edasi järgmiseks laadaks ettevalmistusi tegema- heegeldan, koon ja väänan traati vaheldumisi Muide koolivaheajal on üks hea omadus ka- kui tüdrukud on kodus, siis minul kööki väga asja ei ole. Vean aga ninaga õhku- rabarberi kook on juba valmis ja kanasupp podiseb potis. Kui töömehed koju jõuavad siis saab ehk süüa ka
tulihobu posted @ 17:58 - Link - kommentaarid (5)

11 Juuli 2011
Suvi, no ikka tõeline kohe! Varsti hakkab tekkima mõte, et no millal ometi tuleks vihma või läheks veidigi jahedamaks...
Katsuks siis kokku võtta viimase aja sündmused: käsitööd on tehtud palju aga pildile on õnnestunud püüda ikka väga vähe... Paljud asjad on omaniku leidnud enne kui asi lõpetatud, viimasel ajal olen teinud mitmeid asju ka tellimuste peale. Ausalt öeldes on see kõige keerulisem osa käsitööst.
Kuu algul sai ka vahetuslaps koju saadetud. Artikkel asub siin:
My Webpage
Selle päeva logistika oli küll kõrgem matemaatika- päeval käisid ajakirjanikud, õhtul oli vaja minna maale kasvuhoonet kastma, siis laada asjad kokku panna- läksime ju Hansale!, öösel ühe paiku tuli Egle töölt koju, enne kahte hakkasin närviliselt kella vaatama- kas lapsed ikka ärkavad õigeks ajaks- pidid nad ju poole kolme paiku liikuma hakkama, et jõuda viieks lennujaama. Lapsed teele saadetud proovisin veel veidi tukkuda aga mida sa magad kui palavus on 30 kraadi... Hakkasin siis viie paiku asju ühest autost teise ringi paigutama- õhtul selgus, et saame ühe sõiduga linna poole ka auto remonti viia...
Vahepeal oli Egle seltskonna lennujaama maha jätnud ja tegi kusagil aega parajaks- pidi ta ju samal hommikul ka meemüügiga tegelema. Mingil ajal oli arvestus, et peab ka lombitagused koju tooma... Ja siis selgus, et neil sõbrannaga mõlemal telefoni akud samahästi kui tühjad.... Selle peale ei osanud enam vanduda ka, tõsiselt kohe. Tegelesin vahepeal ise kokkusaamiskoha paikapanekuga ja saatsin teated kiirkorras sõnumiga edasi... Õnneks pidas üks telefon siiski vastu.
Eelmise nädala tegemised:

Kõige tähtsam sündmus oli eelmisel nädalal venna pulm.

Kuna samal päeval oli ka Tõrva linnas laat, siis mina ratsionaalse inimesena ühendasin kaks asja- hommikul läksin raha teenima ja õhtul pidu pidama Ilm oli hommikul ikka väga ilus ja soe, õhtupoole, enne registreerimist oli Valgas tulnud ikka korralik vihmasadu.
Valgast tulles käisid noored kohe ka pulmareisil ära- Lätis

Vahepeal jälle ilus ilm- no ei sadanud ja siis, enne peomajja jõudmist käis kohutav kõmin ja võpsikust tõusis tulelont- selgus, et välk lõi elektriliinidesse. See aga ei seganud peo pidamist.
Kõige lõpuks- andke nõu kuidas saada lahti korterisse tunginud mustadest sipelgatest. Küll oleme neid kuuma veega uputanud, soolatanud ja kasutanud seda sipelgamaja... ka mingit pihusti varianti.... Hommikul on jälle kaks musta rada rõdult tuppa ja neid on tõsiselt kõikjal...
tulihobu posted @ 07:15 - Link - kommentaarid (8)

08 Juuli 2011
Jõuan minagi lõpuks siia- peale Hansapäevi. Ilmaga meil vedas, sooja oli, päikest oli ja vihma ei olnud Meie telk oli mäe otsas, no seal oli aegajaltki midagi hingata. Ma ei kujuta ette mida tegid need vaesekesed kes olid all orus.... Kuigi jah, meie kohal oli ka üks miinus- jäime parasjagu sellise koha peale kus nii tulijad kui minejad keerasid ära enne kui meie telgini jõudsid. Aga ega ma seepärast veel ei kurda- seltskond oli meil vahva ja minul oli võimalus linnas olles ära lõpetada oma poolik töö.

Meie ühing sai eelmisel aastal rahastuse ühele käsitööprojektile mille käigus hangiti nii õmblusmasinad kui kangasteljed.
Telgede saaga oli pikk ja keeruline aga lõpuks nad ikka kokku said ja kangas ka peale aetud. Edasi oli jällegi tükk tühja maad. Mõni arvas juba, et nendega ei saagi midagi teha kuna mitu juppi oleks nagu puudu.
Mingil ajal olin kontoris. Koristasime ja paigutasime asju ringi ja järsku tekkis mõte, et kui äkki prooviks.... Midagi nagu oli puudu, pingutl ei olnud hooba, .... aga midagi ikka tehtud sai. Nüüd tekkis juba hasart- ma saan hakkama! Ema naeris küll, et no kas mul pole siis muud teha kui minna linna vaipa kuduma- omal kodus ka teljed üleval.
Punasega vaip läheb suvelaagris mingiks auhinnaks ja mustaga tuleb hakata tagasi teenima lõime raha- projekt peab ju olema jätkusuutlik muidu ei ole sellel mõtet...

Viimase Frogwilliga sai hangitud hulga materjali- kõike on ju vaja! Nüüd istun ja pusin juba nädal aega. Tavaliselt kirjutan laatadel üles mis on läinud või mida küsiti ja selle järgi hakkan jälle meisterdama. Ja homme lähen venna pulma!
tulihobu posted @ 07:41 - Link - kommentaarid (4)